За спиралата Мирена да ви питам

  • 68 844
  • 209
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 924
Не се притеснявай и моят цикъл вече втори месец е по 10 дена и повече но много оскъден и няма протичане споко Hug

# 136
  • Варна
  • Мнения: 6
Момичета, това е рецептата против зацапване. -> хомеопатични хапченца на BOIRON - Secale cornutum 5-ch. Каза да ги пия по 5 гранулки 2 пъти на ден и вит.С за укрепване на кръвоносните съдове.     Вече ги спрях и всичко е ОК. Пих ги точно една седмица.     bouquet

# 137
  • Мнения: 11
Здравейте, отново. Зацапването не е толкова страшно, при положение че при прегледа всичко е наред и спиралата си е на мястото. Заредете се с търпение и много много не му обръщайте внимание. Изпих какви ли не лекарства по този повод (зацапваше ми близо 9 месеца). Объркаха ми всичките хормони. И при хомеопат бях ходила, но нищо друго не ми изписа освен теренното лекарство. А това SEKALE съм го взимала преди години за намаляване на менструацията- без ефект. А колко вит.С съм пила и калций, нямам думи. Опитайте с хомеопатия, при вас може и да има ефект, но не и с други лекарства. Втория гинеколог, при когото отидох, ме посъветва да не го мисля много това кървене- и то взе че ми спря. Някога може да е на психична основа. Сега си ми идва по време на цикъла много оскъдно, даже по-светло кафяво, но се точи 10-ина дни. Иначе други оплаквания нямам. Незнам за в бъдеще каво ще е положението. Споделете какви са тези оплаквания и сранични ефекти на жените от чуждите сайтове?! Толкова ли е сташно положението?!

# 138
Повечето оплаквания, за които аз успях да прочета, са свързани с увеличаване на теглото, повишаване на кръвното налягане и главоболие .

# 139
Здравейте момичета и аз се престраших на 40 год. да си сложа спирала ,но от тия новите Голдлили някои има ли такава да ми каже как се чувства по добри ли са от тия старото поколение.Единствено ме притеснява да нямам обилни кръвотечения.Благодаря ви.

# 140
  • Мнения: 1 030
Стана ми интересно - по принцип съм против спиралите, имам приятелки, които са получили сраствания и други проблеми, вследствие на спирала / за конвенционалните говоря/. От това, което пречетох в темата, разбрах, че не е подходяща за всеки организъм, а не знам дали тук в Бургас има лекар, който наистина може да прецени и има достатъчно опит с Мирена. Между другото, моето име е Мирена, дано се окаже подходяща за мен наистина.
Иначе отчитам предимствата на спиралите като контрацепция, за разлика от хапчета, за които трябва да мислиш всеки ден - това определено не е подходящо за мен, все ще се случи да "изключа".
И сега, когато съм под адско напрежение, тъй като цикълът ми закъснява, съвсем сериозно се замислям за спирала.. Някой знае ли откъде може да се купи/поръча на по-ниска цена? И колко струва самото постяване? /ориентировъчно, разбира се/. Ако се наложи да правя аборт/ което изобщо не ми се ще, но ако съм бременна, ще се наложи - едва се оправям с 1 дете, твърде рано ми е за второ, не съм готова, ама никак!/ - колко време след аборта може да се постави Мирена?

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 12:00 от mousy

# 141
Аз лично за тая спирала знам ,че по принцип е за жени които имат проблеми със цикъла и трябва да се консултираш със гинеколог.Имах приятелка ,която не и идваше редовно и си сложи две год. после я махна ,защтото на съпруга и и пречела обаче тя си беше много добре със нея.Така, че ако решиш поръчваш си я от аптеката ,но непремено направи консултация със гинеколога си все пак 300лв да хвърляш на вятъра.Аз засега съм добре със Голдлили,но тя не е хормонална и щте видя като ми дойде цикъла.

# 142
Може да се сложи мирена веднага след аборт, но дали има смисъл , да се ползва само като  метод за предпазване, не е много ясно. Според мен периода на адаптация не е малък. Освен това се препоръчва на по възрастни жени. Струва си да се помисли за друг метод.

# 143
  • Мнения: 625
Аз си сложих спиралата точно 3 месеца след раждането.Първата седмица имах болки в корема,след това съм нямала.Зацапване имам вече един месец почти всеки ден.Все още е рано да кажа дали наистина съм доволна или не,но обещавам в бъдеще да го сторя.

# 144
  • Мнения: 87
бихте ли ми казали каква е трайността на тази спирала?

# 145
  • Мнения: 737
Бях със сирала 3 години, бях доволна докато една от цитонамазките не ми се оказа лоша..........така минах извесни прегледаи и се оказа че имам проблем със спиралата, 2 деца имам и смятах това да е метода ми за предпазване от нежелана бременост. За същаление при мен не се получи и трябваше с кюртаж да я махнат. Беше се забила в маточната стена и само с кюртаж ми казаха че мога да я махна и да забравя за спирала от тук нататък..................

# 146
  • Мнения: 256
Аз си купих Мирена и вече осем месеца си я държа у нас, не смея да си я сложа. Още повече, че матката ми е леко обърната назад - незнам дали това има отношение.
Ще се престраша май това лято, ама като чета за тези продължителни зацапвания .... нещо не ми харесва.

# 147
Здравейте, с Мирена съм вече 2 г. и 3 м. Сложих я по препоръка на моята гинеколожка, за предпазване от нежелана бременност, след като родих и второто си дете. Първите 6 м. имах оскъдно, цапащо кървене между месечните цикли. Лекарката ми обясни че това е нормално в първите 3 до 6 м. след което всичко се нормализира и така и стана!!! Имах изключително болезнена и продължителна менструация, но след като сложих Мирена вече всичко е много по-леко. Изкарвам месечния си цикъл с ежедневна превръзка и е не повече от 4-5 дни. Понякога дори трудно разбирам че е дошъл.... newsm78 Научих също че Мирена е добър начин за предпазване от злокачествени образувания...! Нямам проблеми с либидото както някои са споделили, дори напротив Heart Eyes
Това което е важно да се знае е, че Мирена не е за всеки, доколкото знам се препоръчва на жени с определени проблеми или след 40 г., при всички случаи консултацията с гинеколог е важна. Сега съм на 34 и се чувствам добре, преди да сложа Мирена бях на 31, без здравословни проблеми, но със болезнени и дълготрайни месечни цикли. Ако сте като мен препоръчвам ви я горещо newsm10, но ако сте млади и здрави и все още не сте раждали, мисля, newsm78 че има по-добри начини! Желая ВИ Успех luvbed

# 148
  • Мнения: 1 030
Е,  и как да разбера подходяща ли е за мен или не? Като питах гинеколожката ми каза, че нямало смисъл, при положение че цикълът ми не е кой-знае колко тежък - да давам 300 лв като можело да мина и с по-евтина newsm78
И се чудя какви са им критериите в действителност...

# 149
Ами.. мисля, че е правилно да послушаш гинеколожката си newsm78 Все пак тя те познава и може да прецени, а и наистина има и други по-евтини и също така добри спирали! Мирена в много неща е смятана за революционна, но ако става въпрос само за контрацепция и нямаш никакви други оплаквания, то не си заслужава да даваш 300 лв. пък и защо да рискуваш със странични ефекти (аз съм доволна, но много други се оплакват) Thinking Ако нямаш дълъг и тежък цикъл, полипи, кисти и т.н. и си напълно здрава, то всяка спирала би ти свършила работа (все пак гледай да е на добра фирма newsm10 newsm10 newsm10)

Общи условия

Активация на акаунт