За спиралата Мирена да ви питам

  • 68 658
  • 209
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 984
мразя спирали. само проблеми. и то по доста.

# 16
Здравейте и аз съм със спиралата от една година много съм доволна в началото имах малко по обилно течение но сега съм добре

# 17
  • Мнения: 1 753
Аз да се отчета. Вече половин година съм с Мирена. Цикъла ми е оскъден и кратък. Много съм доволна. За желанието за секс аз нямам никакви проблеми. Единствения недостатък, който обаче е по-скоро за мъж ми - спилата му боцка малко като правим секс, но той твърди, че почти не го забелязвал...  Wink

# 18
  • Мнения: 1 866
И аз смятам да си сложа такава спирала и много ми се иска да се включат повече жени, за да споделят опита си. Имам дълъг, много обилен и болезнен цикъл, с много неприятен ПМС и се надявам тази спирала да пооправи нещата. Притеснявам се обаче да не би да започне да ми се гади от спиралата, защото като пробвах с противозачатъчни хапчета бях направо като бременна - много зле се чувствах, пвръщах, страхотни болки по време на мензис. Та това ми е притеснението. Освен това искам да попитам дали беше болезнено слагането при вас?

# 19
  • Мнения: 131
 И аз от доста време се интересувам от Мирена. В листовките пише, че в началото може да има главоболие и това ме притеснява.
Лекарят ми каза, че ако не ми понесе ще я махне  и готово.но тя съвсем не е евтина, за да се експериментира.
пък и с желанието за секс. ако намалее....
ще следя темата с интерес.

# 20
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Да се отчета и аз. Вече почти 5 месеца съм с Мирена. Проблем единствено е непрекъснатото кървене, е по-скоро зацапване. Доктора ми каза че след 6-тия месец трябва да изчезне, ще видим дали. Но иначе нямам никакви други проблеми, нямам болки, нямам главоболие или нещо друго. Изобщо не я усещам и цикъла ми намаля чувствително и най-важното, че е почти безболезнен и никак не е обилен, както беше преди, спокойно си изкарвам с една превръзка цял ден. А следващия път като ходя, доктора каза, че ще провери какво е състоянието на възлите сравнено с преден път.

# 21
аз съм с мирена три години и половина много съм доволна вече нямам болки преди цикъл трае само 4-5 дни много слаб.въобще не я усещам като и изтече срока пак ще я ползвам

# 22
  • Мнения: 143
На мен доктора също ми я препоръча горещо, но аз се страхувам от тазово-възпалителни процеси които биха могли да се получат, тъй като каналът на шийката на матката остава постоянно отворен, т.е възможност за инфекция съществува. Споделете моля, някоя имала ли е такива проблеми? Иначе, за Мирена съм много навита, но това ме спира за момента... Confused

# 23
  • Мнения: 3 410
А колко струва тази спирала?
Аз си купих Копър-Т,тъй като повечето жени слагали такава,но като я видях как изглежда и че е произведена в......Индия,си казах-това нещо няма да си го сложа.
Има и още една спирала-Нова и тази-Мирена-най-новата.Коя е най-добра и какви са цените на другите две?
Вече на два пъти си слагам Копър Т за по 4 години и съм нямала никакъв проблем.Никакво кървене, дискомфорт или болки. Втория път даже беше същата - произведена в индия. А за Мирена - моята гинеколожка твърди че не е за мен иначе нямало проблем да ми сложи но не мия препоръчва.

# 24
и аз си сложих такава спирала,само че след първия месец тя сама изпадна, да не ви описвам какъв кръвоизлив получих.Сложих си я точно по тази причина,имам недостиг на гестаген,и докторът каза "това е само за теб.",да ,ама не!Сега си пия хормоните ,имам си нормален цикъл,но какво ли ще бъде като ги спра!?

# 25
  • Мнения: 19 485
И на мен ми препоръчаха Мирена срещу ПМС и миомен възел. Само че пък друг гинеколог ми каза, че може и да помогне при обилна менструация и за предпазаване от бременност, но за миомата - не. Съвсем се обърках. И аз като чуя за хормони, ставам внимателна. Не зная, някой компетентен може ли да се включи с мнение - все пак преди да се слага такова нещо в организма, не трябва ли да се прави изследване на хормоните?

# 26
  • Мнения: 25
Аз си сложих ''купьр Т'',но незнам дали направих правелния избор.Един месец откакто сам е сложила не ми е спряло карвенето,ве4е   незнам какво да правя.Моля даите ми савет! Praynig

# 27
  • Мнения: 3 410
Аз си сложих ''купьр Т'',но незнам дали направих правелния избор.Един месец откакто сам е сложила не ми е спряло карвенето,ве4е   незнам какво да правя.Моля даите ми савет! Praynig
Най добре е да отидете при гинеколога който ви е поставил спиралата и да я види на ехограф, как е разположена и т.н. Може кървенето да не е от нея а от някакъв хормонален дисбаланс. Стискам палци всичко да е наред Peace

# 28
Здравейте, Аз също имам миомен възел и още няколко по-малки възелчета колкото леща. Препоръчаха ми тази спирала двама доктори, но все още се колебая. На 30 съм, но според някои хора съм млада за тази спирала. Някои от вас знае ли  дали това е от значение, при положение, че не се препоръчва само на нераждали жени. Преди три месеца ми излекуваха раничка на шийката на матката. Някои с подобен опит? След поставянето на Мирена имал ли е проблеми? Дали не се е появила нова раничка?
Мисля, че за тези спирали трябва да предоставят повече литература, тук в Интернет тя е доста оскъдна и недостатъчна.

# 29
  • Мнения: 122
 smile3503   Здравейте отново! Бях писала за Мирена на четовъртия месец след като си я сложих. Е, все още съм с нея, вече минаха близо девет месеца, нямам никакви оплаквания, напроъив много съм доволна.
 
Irena_77 аз също имах раничка, но след поставянето на спиралата нямам никакви проблеми. За тези девет месеца съм поситила гинеколога си два пъти, за да се уверя че всичко със спиралата е ок.  Понасям я добре и нямам никакви оплаквания. дано и занапред е така.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт