изписват ли ви ЛЕКАРИТЕ хомеопатични лекарства

  • 3 000
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
Да, изписва, но не давам. Водя детето при класически хомеопат. Доколкото знам, хомеопатичните лекарства не бива да се приемат безразборно, а педито и представа си няма от хомеопатия.

# 16
  • Мнения: 1 428
За жалост личната ни лекарка не разбира от хомеопатия ама хич.При всяко посещение при нея веднага ни изписва антибиотик . #2gunfire

# 17
  • Мнения: 1 771
Сина ми най вече с хомеопатия е лекуван. Тази зима изкара няколко грипа и антибиотик не е вземал.

# 18
  • Мнения: 46 516
Дъщеря ми е боледувала веднъж и да, педиатърката изписа хомепатичен сироп против кашлица, ефектът беше равен на 0. Спрях го след приема, който беше назначен.

За щастие всичко мина без намеса на алтернативната или другата медицина  Peace

# 19
  • Мнения: 233
     Моето семейство отдавна се лекуваме при хомеопат и използваме само такива лекарства. Чуствам се длъжна да споделя с вас, че наистина има лекари, които без да са запознати изписват заедно с другите лекарства и хомеопатични. Обикновено оксцилококцинум, хомеожен и стодал. Преди и на мен се е случвало. Сега ходя при джипито, защото хомеопата не е в моя град, а по телефона след това се консултирам с него. Рецепти и неискам от личния. Не гласувам, защото немога да дам към този момент реален глас, но мога да споделя с вас мнение, което мисля да ви е от помощ.
   Трябва да знаете, че е немислимо да вземате хомеопатични лекарства ако не се спазват следните изисквания.
    Значи хомеопатичхите лекарства се съхраняват далеч от уреди излъчващи електромагнитни вълни / телефон, компютър, телевизор, микровълнова, хладилник и др/. А знаете ли, какво не може да се яде и пие / шоколад, какао, кола, кафе, мента и всичко в което се съдържат- чай, бонбони, вафли.../, та даже паста за зъби, шампоан, сапун, има хомеопатична паста за зъби или детските. Не трябва да се ползват много силни подправки и едновременно с хомеопатичните алопатични лекарства и да се съхраняват далеч от същите. Далеч от силни миризми. И да не се ползват препарати от рода на белина и др. дезифектанти или бои. И всичко това докато пиеш хомеопатични, защото иначе изгубват действието си.
   Сигурно знаете това, но аз го казвам за тези, които незнаят. Peace

# 20
  • Мнения: X
Изписва.
 Но на мен ми е чудно как го прави, при положение, че не е хомеопат.Според мен,  за да изпишеш такова лекарство трябва да си наясно с много неща. В противен случай ефекта от лекарството е минимален, да не кажа никакъв.Нещо като мижи, да те лъжа.

# 21
  • Мнения: 7 474
Не, освен сиропите за кашлица може би Thinking

# 22
  • Мнения: 233
Изписва.
 Но на мен ми е чудно как го прави, при положение, че не е хомеопат.Според мен,  за да изпишеш такова лекарство трябва да си наясно с много неща. В противен случай ефекта от лекарството е минимален, да не кажа никакъв.Нещо като мижи, да те лъжа.

      Peace newsm10 Peace

# 23
  • Мнения: 3 334
Да,изписвала ми е Стодал, Осцилококцинум и Коризалия.............доволна съм от тези лекарства,добре ни влиаят Peace

# 24
  • Мнения: 2 092
да,изписва ни на Боарон или Хийл,но досега ефект почти няма и аз спрях да ги взимам и занапред ще си кажа,въобще да не изписва! А на класически хомеопат още немога да се доверя,защото може и да помогне,но и да навреди,според мен!

# 25
  • Мнения: 294
Да, изписва, но не давам. Водя детето при класически хомеопат. Доколкото знам, хомеопатичните лекарства не бива да се приемат безразборно, а педито и представа си няма от хомеопатия.
Simple Smile newsm10

# 26
  • Мнения: 3 506
Изписва.
 Но на мен ми е чудно как го прави, при положение, че не е хомеопат.Според мен,  за да изпишеш такова лекарство трябва да си наясно с много неща. В противен случай ефекта от лекарството е минимален, да не кажа никакъв.Нещо като мижи, да те лъжа.

Точно това е най-странното в цялата работа; това беше едно от нещата, които ме провокираха да пусна анкетата. Има три възможности:

- Над 80% от докторите (според резултатите до момента) са доброволни участници в някаква търговска конспирация (колкото и банално да звучи);
- Същият процент са неграмотници, които не се интересуват какво изписват и как действа и реагират първосигнално според най-модерното към момента лекарство, примерно кашлица -> Стодал;
- Т.нар. "боаронска" хомеопатия все пак действа, и то действа напълно аналогично на стандартните лекарства.

Първите две не ми се иска да повярвам, че са възможни, за последното все си мислех, че не е много логично... Интересна работа  newsm78


пп Renisa, не би ли следвало да гласуваш с трета опция или пропускам нещо?

# 27
  • Мнения: 4 414
- Т.нар. "боаронска" хомеопатия все пак действа, и то действа напълно аналогично на стандартните лекарства.

само да направя уточнение - понякога действа...
ще обясня какво имам предвид...онзи ден си говорих с един колега-противник на хомеопатията. оказа се, че човекът имал грип. ЛЛ му изписал Осцилококцинум, който толкова замазал симптомите, че го докарал до болница с двустранна пневмония, която лекувал 3 месеца и после още 2 месеца лекувал последиците от антибиотиците...толкова за Джи.Пи-тата, които използват "безопасно" хомеопатия  Stop

# 28
  • Мнения: 233
    Вече не ми изписват не само хомеопатични, ами изобщо неискам рецепта за каквито и да е било лекарства от всички лекари, освен от хомеопата при когото ходя. Ако пък преценя, че не е нужно да обяснявам, просто изхвърлям рецептата. Ходя на лекар до толкова до колкото ми е нужно мнението на специалист за диагниза и изследвания, а решението за лечение оставям на хомеопата. Много отдавна не съм попадала в подобна ситуация и затова не гласувам. Която и да е позиция да посоча няма да е вярна. Peace
  Хомеопатията не е за невежи. Това, че е изкарал някой и друг курс не прави човека хомеопат. Нямам претенции, да знам всичко просто вярвам на хомеопата при който ходя и се интересувам до толкова до колкото засяга моето семейство.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, не помня да се е случвало - нито педиатърката на Калина, нито моето джипи.

Общи условия

Активация на акаунт