Козметиката в западна Европа и САЩ

  • 4 741
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 479
От Академи се обривам, но кожата ми е доста чувствителна и доста трудно попадам на козметика, която да ми влияе добре. Сега използван Авен и съм много доволна.

Не по темата обаче и аз се обринах от Академи. Още не мога да си оправя лицето, а минаха повече от 3 седмици, а аз не съм с чувствителна кожа. Толкова ме е яд, че си дадох парите да ги пробвам (нямаха тестер), козметичката се скъса да ги хвали и твърдеше, че никой не се е оплаквал от тази марка ThinkingСега се мажа с едно успокояващо кремче на Авен, но нещо няма ефект и ще трябва да ходя на кожен лекар май.

# 16
  • Мнения: 13 512
А в салоните пък е абсолютно недопустимо да нямат тестери.как не ги е срам-това не е възможно. Ама нали гледат да си продават стоката- скъсват се да я хвалят. Затова не съветвам да се купува козметика от салоните, защото те работят с 1-2 марки и се скъсват да я хвалят, а в повечето случаи- няма за какво.

# 17
  • Мнения: 240
Academie под La roche-posay?!  newsm78 Аз лично съм много доволна от едни балсамчета за устни, които в бг пари са около лев...Това означава ли, че са над въпросните 2 марки... Thinking

# 18
  • Мнения: 1 800
Незнам за къде казваш че няма тесTeри, но аз работя малко в този бизнес и винаги има тестери,било в салон или на щанд...после в салон първо имаш facial и тогава си купуваш, т.е първо опитваш козметиката и тогава решаваш дали искаш да я използваш..поне това е правилния начин...никой не ти я завира в ръцете, поне където аз съм работила е така Peace
и когато марката е професионална и има продукти за всеки тип кожа, не виждам необходимост салона да заприлича на панаирска сергия. И по принцип салоните имат договори с една козметична фирма(говоря за професионална), такава е практиката. Grinning

# 19
  • Мнения: 4 916
Незнам за къде казваш че няма тесTeри, но аз работя малко в този бизнес и винаги има тестери,било в салон или на щанд...


В Бг рядко дават тестери на бяла козметика, а декоративната направо я продават с надписите "Забранено за индивидуална продажба". Също и парфюмите-тестери.  Joy

# 20
  • Мнения: 6 243
Не мога да си представя салон, работещ с Академи, който да няма тестери. Доставчиците задължително им предоставят тестери за продуктите, които са за домашна употреба. Ако няма тестер в момента (изчерпан), е редно козметичката да го осигури. Поне там, където ходя, никога не е имало проблеми с тестерите. Същото е положението и с тестерите на по-качествената козметика - Есте Лаудер, диор, клиник и т.н. За тестери на козметика от рода на Лореал, Юсерин и др. под. - това не се налага, те сана ниски цени и без друго.

# 21
  • Мнения: 14 489
Аз ще ти дам малко по разли4на информация,но тя ще ти помогне да разбереш как стоят нещата...Скъпата козметика ,като Клиник и Ести Лаудер  тук в САЩ, си е на високи цени..но колко високи е въпроса нали? Ами с днешната си надница мога да си купя 2 крема-..а аз не изкарвам много пари!  Крем4етата са от порядъка на от 34 до 80$ ,пове4ерто са около 50$ едното.Има разбира се и доста по скъпи.Интересното оба4е е,4е тези,които могат да си позволят с едно отиване до магазина да си купят цяла серия..не го правят.Имам предвид богати дами тукашни.Имам преки наблюдения и това за мен е доста интересен факт. Така,4е вси4ко е много относително..Но по отношение на ка4еството,тук то е много високо./това си е мое мнение/

ами кажи какво ползват тези богатите жени? Grinning
колкото до качеството - мое лично мнение е че американската козметика е с най-високо такова. да ме прощават французите Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 479
Не мога да си представя салон, работещ с Академи, който да няма тестери. Доставчиците задължително им предоставят тестери за продуктите, които са за домашна употреба. Ако няма тестер в момента (изчерпан), е редно козметичката да го осигури. Поне там, където ходя, никога не е имало проблеми с тестерите. Същото е положението и с тестерите на по-качествената козметика - Есте Лаудер, диор, клиник и т.н. За тестери на козметика от рода на Лореал, Юсерин и др. под. - това не се налага, те сана ниски цени и без друго.

Става дума за козметичния салон в МОЛ София, Антоанет мисля че се казваше.
Аз по принцип не съм с чувствителна кожа и затова така се навих, никога към нищо не съм имала алергии. Пък и моят крем тъкмо свършваше и реших да пробвам. Иначе ползвам Shiseido от 2 години и съм много доволна. Мъжът ми го донесе подарък от една командировка и ми пасна от раз.

# 23
  • Мнения: 6 243
Стават тия работи. Имам приятелка, която прави реакции на много качествени кремове, но пък кожата й се чуства прекрасно с хидратиращите продукти на Лореал. А за салона - не съм от София, така че нямам преки впечатления. Козметичката, която посещавам, си взе обратно кремовете, които моята приятелка купи от нея, независимо,че бяха разпечатани. Веротяно има такава опция, защо не говориш с хората от този салон. Все пак е скъп продукт, редно си е.

# 24
  • Мнения: 13 512
Antoanet са вносителите на Академи-не мога да повярвам,че не дават тестери в салоните си.

# 25
  • Мнения: 1 800
Незнам за къде казваш че няма тесTeри, но аз работя малко в този бизнес и винаги има тестери,било в салон или на щанд...


В Бг рядко дават тестери на бяла козметика, а декоративната направо я продават с надписите "Забранено за индивидуална продажба". Също и парфюмите-тестери.  Joy
Не разбирам кое е смешното?! newsm78 Аз говоря за Америка, защото знам как е , никога не съм имала намерение да коментирам как е в БГ. Затова така ми и започва постинга, че не знам за къде се говори, а само казвам как би трябвало да е.. Peace

# 26
  • Мнения: 13 512
В Бг рядко дават тестери на бяла козметика, а декоративната направо я продават с надписите "Забранено за индивидуална продажба". Също и парфюмите-тестери.  Joy
Абе хора, от какви магазини пазарувате вие? Че аз ако веднъж само чуя,че в магазина ,от който пазарувам се продават тестери, няма да стъпя повече там. това е достатъчно условие да си мисля, че  всичко,което ми продават е измама. как имате доверие на такива търговци?

# 27
  • Мнения: 597
Уриел,ами по елементарните неща ,които ползват са тези,които всяка една от нас може да си ги купи и в по-обикновен магазин..имам предвид-нещо,което е за разгримирване например..НО,тия мацки,които ги познавам ползват някакви шишенца без имена на тях...ясно ти става,4е някъде им ги бъркат..нямам идея..и малки кутийки с крме4ета,пак незивестни..а и си ходят по салоните,никоя от тях няма да си забърка маска с яйце,мед и там каквото се сетиш...Но това не е по темата.Като цяло мексиканка негримирана не съм видяла...американки има много ,които не изглеждат добре,например много дебели.отпуснати...Но с ноктопластика,и пове4ето са направени..косата,грим4е..а е по анцунг и маратонки...абе шарен свят..Всеки преценява за себе си..

# 28
  • Мнения: 266
Пак изместихте темата. Въпроса беше коя е качествената козметика в другите държави. Питам за сравнение какви са цените в Бг на кремовете на Авен, Академи, Ларош Посе?

# 29
  • Мнения: 13 512
Която е и в България, коя да е... Качеството си е качество навсякъде. друг е въпросът,коя е най-купуваната, най- скъпата, най- евтината...

Общи условия

Активация на акаунт