Закуска на 1г.бебе

  • 2 530
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 480
Може да му даваш и мюсли, моя хапва на нестле оранжевата кутия. Оставям ги за 10-тина минути в кисело мляко като махам стафидите и давам. Колкото до самостоятелното хранене и аз от доста рано започнах да му давам да си взима сам от чинийка: късчета варено месо, сирене, кашкавал, краставица, варени картофи, ябълка, банан и др.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 408
Абсолютно сама дъщеря ми си взима хапките от чинйката.
Ако си захранила с всички хранителни групи, можеш да се развихриш с въображението, успех Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 581
 Ппредставям си  да оставя чинията с парченцата хляб на столчето за хранене пред дъщеря ми точно след няколко секунди всичко ще е на земята. Joy
а иначе тя от доста време сама си слага в устата но трябва да и го дам все пак

# 18
  • Мнения: 2 631
Пастет!?  Shocked Вътре има какво ли не! #Crazy
Кроасани!? Shocked

Дъщеря ми закусва сутрин зърнени храни /овесени, ръжени, ечемичени ядки, елда, просо/ или царевичен грис + обезсолено сирене или извара + масло, понякога с ябълка или банан.  Peace
Нищо не подслаждам! Naughty
Все още не сме въвели жълтък и прясно мляко, за белтък да не говорим! Wink

# 19
  • Мнения: 2 309
предлагала съм какво ли не с еднакъв неуспех /кърмя я много пъти нощем и явно сутрин не е гладна/ - овесени ядки с пресен плод или плодово пюре, плодово пюре с бисквита, попара, кус-кус, сандвич, кекс, кифлички, кисело мляко с плод...в момента закусва фреш плюс бисквита, това е. Що се отнася до храненето сама и дъщеря ми се храни сама, само че ако разчитам на нея да се наяде, ще стане време за следващото ядене Grinning

# 20
  • Мнения: 120
Аз за закуска редувам попара,кус кус,грис със сирене и масло,овесени ядки със сирене и масло(+малко захар),последните две във вариант и с настъргани плодове,качамак със сирене и кашкавал. Ще започна да давам мюсли и корнфлейкс. Simple Smile
За следобедна закуска най-често давам - пшенична каша на Слънчо с плодове,кисело мляко с бисквити и някакъв плод вътре,крем с бисквити и плод,извара с плодове,козунак  или кифла с кисело мляко(като попарка,иначе му е много сухо Simple Smile). Може да правиш мляко с ориз или с грис + плод(така е по- вкусно според мен).
Все още филии не предлагам,защото му е все още малко трудно да дъвчи..но и това предстои Peace

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 14:05 от katty_n

Общи условия

Активация на акаунт