Пиле на сол.....Как?

  • 4 689
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Това пиле наистина става много вкусно и хрупкаво.

Аз го срязвам през гърдите и го отварям хубаво. Слагам върху солта и пека Simple Smile. Хубаво е след като се опече веднага да се извади от солта, защото иначе поема много. Солта после се хвърля.

# 16
  • Мнения: 1 021
Няма как, ще пробвам, пък ще видим какво ще се получи!
Смятам и аз да го разрежа на две, за да не остане сурово и утре ще докладвам!

Такова пиле ядох на едно гости,пак мъжа му беше майстора.
Ми то явно, затова му се носи толкова славата.   Wink

  bouquet още веднъж на всички!

# 17
  • Мнения: 3 927
Не ми е оставало сурово, а като купувам хвъркатото гледам да е по-голямо  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 021
Такаааа  да докладвам:
Пилето беше около 1500 гр.
Купих 1 кг морска сол и половината пакет изсипах в тавичка, сложих пилето отгоре без да го мажа без да го завивам. Пекох на 200 градуса около 1 1/2 часа.
Стана превъзходно! Бялото месо не беше сухо и бутчетата не бяха жилави, направо страхотно!!!   food002
Тази лесна рецепта става една от постоянно присъстващите в менюто ни!
Благодаря на всички, които се включиха със съвети!  bouquet

# 19
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И моя мъж говореше само за пиле на сол. Направи ми го веднъж и стана превъзходно. От време на време си го правим.

# 20
  • Мнения: 1 063
Деска не си казала бе мила, това е любимо меню в къщи, става превъзходно, а кожата е ммммм.Аз не го разрязвам, правя го така както си го направила и ти и се изпича, но го въртя, след като се запече горе,обръщам отдолу и готово. Това пиле се яде веднага топло, като изстине не е хубаво/поне за мен/ и го правя на супа.

# 21
  • Мнения: 1 021
Деска не си казала бе мила, това е любимо меню в къщи, става превъзходно, а кожата е ммммм.Аз не го разрязвам, правя го така както си го направила и ти и се изпича, но го въртя, след като се запече горе,обръщам отдолу и готово. Това пиле се яде веднага топло, като изстине не е хубаво/поне за мен/ и го правя на супа.

Еее ми то от толкова хорца, остава ли да говорим за нещо друго!  newsm78
Хайде, идвай да учим джангурацата  Hug
Довечера ще видя да ли става за ядене (не че остана много) или и аз ще го обработвам на ново!

# 22
# 23
  • Мнения: 115
Аз върху сол си правя и пилешки бутчета, също стават превъзходно

# 24
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Никога не съм правила подобно нещо.Кажете олио слага ли се или директно пилето върху солта?

# 25
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ох,извинявам се,сега видях че се маже с олио. ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 76
Ох,извинявам се,сега видях че се маже с олио. ooooh!
smile3501

# 27
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Това пиле  енай-лесното и вкусно нещо . Hug

# 28
  • Мнения: 1 063
Ох,извинявам се,сега видях че се маже с олио. ooooh!
Аз не го мажа с нищо, измивам го първо хубаво и после върху солта да се пече.Накрая, но не го правя винаги, веднага след изваждането мажа с масло, това е.

# 29
  • Мнения: 6 461
Това "Пиле на сол",страшно много ме запали.
Тези дни ще го пробвам задължително. Peace

Общи условия

Активация на акаунт