Fayans Каспичан или Vidima Севлиево?

  • 17 118
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 311
на мен батериите на видима ми се видяха необосновано скъпи. с китайски сме и съм доволна  Peace

Не обичам китайските стоки и когато имам възможност да си купя нещо не китайско го правя. Доколкото знам на китайските батерии там където се навива крана метала е много мек и вместо да ти отиде само гуменото уплътнение след известно време и метала се вдлъбва, което е поправимо само със смяна на батерията. Това съм чувала. Не знам доколко е вярно.

Батериите на Видима ги хванах на промоция в един магазин и не бяха чак толкова скъпи - напр. батерия за душ, комбинирана - душ, слушалка и  нормален чучур беше под 100 лева (вместо 130, колкото искаха в Практикер).

# 16
  • Мнения: 4 546
нашите батерии са с керамични кранчета, не са с гумички, имат и гаранция, макар че едва ли ще я потърся, ако се наложи - за 10лв ще си купя нова. а 100лв за чучур на мен ми се видяха много - бях приготвила по 30-40. но това вече е въпрос на възможности  Money

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А за реденето на гранотогреса нищо не казвате.

# 18
  • Мнения: 843
http://www.ceramicbg.com/advise.html

  Не е линк, не успях да го поставя. Ще пратя и нещо по- конкретно. Laughing

# 19
  • Мнения: 8 999
А за реденето на гранотогреса нищо не казвате.

Е, не може съвсем без фуги. Ако искаш по-малко фуги - вземи си по-големи плочи. Все пак между отделните парчета има поне по 1-2 мм. фуга - отделните плочи никога не са с абсолютно еднакви размери /дори и най-скъпите, с най-високи цени/ - винаги има съъъвсем малки разлики поне, които се компенсират с тесни фуги.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Плочите ми са 45/45. Изглежда, че фуга трябва да има.

# 21
  • Мнения: 843
http://newteck.orbitel.bg/doitself/articles.php?issue_id=22& … mp;article_id=288


   Наистина фуги задължително се оставят при външно изпълнение с гранитогрес, защото температурните разлики са големи.  
   При вътрешен коридор, мисля, че е излишно, но ако се притесняваш, оставете фуга около връзката на стените с пода.
    И лепила и силикони - много.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Ние си купихме моноблок на Фаянс, но все още не сме го монтирали, така че нямам впечатления. Избрахме го, защото беше на промоция 125лв,а търсихме нещо по-евтино/тези от 100лв/май китайски/ хич не ми харесаха/. Вмомента се оглеждаме и за смесители.  newsm12 Не знам дали евтин китайски или български, но скъп! Страх ме е да не би евтиното да ни излезе по-скъпо!
Моля споделете вашия опит.  newsm17

# 23
  • Мнения: 843
Ние си купихме моноблок на Фаянс, но все още не сме го монтирали, така че нямам впечатления. Избрахме го, защото беше на промоция 125лв,а търсихме нещо по-евтино/тези от 100лв/май китайски/ хич не ми харесаха/. Вмомента се оглеждаме и за смесители.  newsm12 Не знам дали евтин китайски или български, но скъп! Страх ме е да не би евтиното да ни излезе по-скъпо!
Моля споделете вашия опит.  newsm17

     Смесителите за  умивалниците - досега няма проблем. / Ремонтът е преди 2 години/  .  Но душ-батерията в банята  едва крета, а са на една фирма.  Сега чакам да ме предадат и останалите. Китайски са.  Едва ли ще  ги ползвам и 5 години, а немските кранчета в къщата на баба ми са на 93 години. И кретат си ,  тяхната маама.
 Просто накрая на ремонта нямахме пари за повече и си знаехме, че ще сменяме.   Но смесителите на мивките наистина държат и то добре, няма промяна и вида им.

# 24
  • Мнения: 4 546
нашите смесители държат, на душа също. единствено сме сменили меката връзка на душа - от горещата вода се пукна. но това си висля, че е въпрос на време при всички, защото отвътре май е гумено покритието.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И нашите държат. Вярно, от миналата година са, но досега не сме имали проблем. А за меката връзка - аз не сложих нея, а си купих отделна с пръчка и тя държи все още.
А на брат ми смесителя на Видима на нищо не прилича вече. Почна да се бели, а душа съвсем се скапа. Дадох му моя, китайския. Няма оплаквания.  Laughing

# 26
  • Мнения: 420
Видима ги харесвам повече като дизайн, а са и с отлично качество.
Не е задължително да има фуги в коридора, даже така по-лесно се чистят.
Колко големи да са фугите е по твой избор.
Майсторите предпочитат да ги правят без фуги, защото така им е по-лесно и си спестяват доста труд.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Не е задължително да има фуги в коридора, даже така по-лесно се чистят.
То и аз искам без фуги, обаче дали е разумно, след време да не се надигнат плочките от липсата на такива? newsm78

# 28
  • Мнения: 115
Ние имаме тоалетна чиния на Фаянс Каспичан от 2години и сме много доволни. А сега си купихме и моноблок от тях, защото единствено те предлагаха някакъв, който се прикрепва за пода по по-особен начин като тези на Roca. Но още не сме го монтирали, че банята не е готова. А що се отнася до батериите и смесителите има и унгарски, които изцяло имитират тези на Видима и цените са им доста добри. Това е линк http://www.novara-plus.com/

# 29
  • Мнения: 479
А що се отнася до батериите и смесителите има и унгарски, които изцяло имитират тези на Видима и цените са им доста добри. Това е линк http://www.novara-plus.com/

Ползвали ли сте такива смесители? И аз съм на мнение, че са абсолютен конкурент на Видима, поне "на книга", а и 2 год. гаранция имат. На Видима имат ли гаранция?
 Сравнявах конкретни модели Новара и Видима и имат разлика в цените от 10 до 100 лв /сериозно Shocked/

Общи условия

Активация на акаунт