Въпрос за зеленчуковите пюрета

  • 1 160
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз захраних с ранни моркови на Хип.Добавях му от неговото АМ сухо вътре.Като цяло не го хареса.После дадох тиква,след това картоф.Сега му давам смесено-картоф,морков и тиква.Изяжда не повече от 100 гр. и то с голям зор.И аз захраних на 4 месеца.

# 16
  • Мнения: 3 500
Захраних с картоф и почнах с 2 лъжички.

# 17
  • Мнения: 1 877
Я да попитам тук . Днес купих на Дарко пюре с картофи,грах и пащърнак.Досега  е ял тиква с картоф,и морков с тиква.Как да му го дам това с граха?Пак ли трябва с по една лъжичка да започна или може да му дам да речем половината,смесено с половин бурканче тиква с картоф?

# 18
  • софия
  • Мнения: 636
Аз още не съм давала зеленчукови пюрета. Само от плодовите яде от няколко седмици. Аз също мисля, че все пак 4 месеца е малко рано, лекарката също така ме съветва, да направи 5 месеца пък тогава да давам зеленчуци. Първо картоф, тиква или морков. Моята бебка яде стабилно плодовото с лъжичка, така че смятам и зеленчуковите да давам така, а АМ после с шишето.

# 19
  • Мнения: 201
Картоф, тиква, морков или оризова каша.  Аз започнах да давам картофено пюре от 6-я месец / рядко и разредено с кърма/, добре се прие. Ако започнеш с тиква или морков обаче имай предвид, че първото разхлабва, а второто запича.

# 20
  • Мнения: 2 897
Аз захраних с ранни моркови и картофи, тиква с картофи на Хип.Започнах от лъжичка,никога не съм слагала от пюрето в млякото.Когато достигна пълно бурканче,започнах да добавям АМ в зеленчуковите пюрета.

# 21
  • Мнения: 2 152
Захранвам като Зори.Отсипвам от бурканчето в началото, в една купичка и добавям малко АМ,колкото да стане малко по-рядко Peace

# 22
  • Мнения: 887
Може да се започне с тиква или картоф.Най лесно се възприемат от бебешкия организъм.В началото се дават 1-2 лъжички(като количеството се увеличава постепенно) и се додава АМ.Това се прави докато се стигне до цяло количество зеленчуково пюре,което да замести млечното хранене.Разбира се може да се слага в зеленчуковото пюре и малко АМ.Аз правех така в началото,защото чисто зеленчуково пюре не ни засишаше достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт