При нас са щъркелите подранили, за Август вече сме се уредили

  • 11 970
  • 287
  •   1
Отговори
# 180
Забравих да ви кажа ,че когато говорих с един аптекар,ми каза  че по последни проучвания е доказано че флорните таблетки водят до депресивни състояния.И как после да не съм объркана и да не се чудя дали да ги пия? newsm12

# 181
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Забравих да ви кажа ,че когато говорих с един аптекар,ми каза  че по последни проучвания е доказано че флорните таблетки водят до депресивни състояния.И как после да не съм объркана и да не се чудя дали да ги пия? newsm12

А ти откъде можеш да си сигурна, че точно този аптекар е най-точно информиран относно последните проучвания?

# 182
Аз не искам да влизам в спор за това дали трябва да се приема или не Зимафлор и затова казах че всеки трябва сам да прецени,а относно аптекаря само споделих какво ми е казал,а не че съм му повярвала безрезервно.

# 183
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Аз не искам да влизам в спор за това дали трябва да се приема или не Зимафлор и затова казах че всеки трябва сам да прецени,а относно аптекаря само споделих какво ми е казал,а не че съм му повярвала безрезервно.

Ох, не си ме разбрала явно. Нито искам да споря, нито да си налагам мнението. Само изтъкнах моите аргументи. Просто идеята ми беше, че не трябва да се доверяваме на мнението на всеки срещнат. В това число и на моето. Аз затова и съветвам всеки, който се интересува да прочете там, където пишат най-добрите световни специалисти. Извинявай, ако без да искам съм те засегнала - наистина съм го направила неволно.  Embarassed  Praynig

# 184
  • Видин
  • Мнения: 685
Честита първа пролет. Нека ни носи само приятни изживявания с нашите бъдещи палавници.
ili81, добре дошла в нашата групичка.welcome
За съжаление не мога да взимам мнение по въпроса за флуора, защото не съм толкова добре информирана.
Това е от мен за сега.

# 185
  • Мнения: 4 546
за първи път чувам за пиене на витамин Д. може ли повече инфо?
иначе аз също съм на мнение, че само с храната не мога да си набавя необходимите витамини , по време на бременност поне. така че комбинирани витамини си пия. вече тези, които са отделно - А,Е и т.н , мисля, че трябва да се приемат по лекарско предписание, защото витамините не са нещо безобидно и във високи дози могат да са опасни.
Ili 81       , добре дошла  Hug

# 186
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
herelina, вит. Д е жизненонеобходим за растежа на костите и затварянето на фонтанелите на главата на бебето. Той не се синтезира от човешкия организъм по никакъв начин, не може и да се натрупва. Доставя се не от храна, а от слънчевата светлина. Затова педиатрите препоръчват разходки на открито още от съвсем ранна възраст, като е важно бебето да не се увива прекалено, дори и през зимата. Не става дума само за каляване. Добре е да има поне малка част от него открита, която да поема слънчевите лъчи. Стига и една ръчичка или носленце. Но през зимните месеци слънчевата светлина като цяло е крайно недостатъчна, затова и тогава, дори при по-големи деца - около 1-годишни, се препоръчва допълнителен прием на вит.Д. Иначе той започва да се дава буквално от първите седмици на бебето - дозата я определя педиатъра, но обичайно е по една капка дневно, та чак до навършване на 1 година. По мнение на педиатъра може и да продължи - това той решава с проверка степента на затвореност на фонтанелите на главата. Няма опасност от предозиране, тъй като това доколкото знам не е възможно. Но ако бебето се лиши от вит.Д, липсата му в организма може да доведе до рахит, омекване на костите и т.н.
За щастие нашите бебчета ще се родят в много слънчев месец, та поне в началото ще имат достатъчно слънчева светлина.

# 187
Lulumba,не си ме обидила в никакъв случай,явно и аз съм се изразила по -рязко. smile3503

# 188
  • Мнения: 11 607
За флуора и аз не съм чела добри мнения... Дори някъде бях чела,че бил вреден - незнам  newsm78 Също знам,че не било хубаво и витамин А в началото на бременността... Ако питате мен - всеки си дърпа чергата към себе си - от учените имам предвид. А и освен Зимафлор, който е скъпичък според мен 8-9лв, има и български флуор на цена 1,20лв.

Най-добре е всяка мама да прецени за себе си - трябва ли да взима нещо допълнително или не. То просто по много неща в този живот няма единно мнение... Сега се чудите за флуора, после живи и здрави кое раждане да предпочетете - естествено или операция, росле с мъниците - с шише или с лъжичка.....

Не се панирайте толкова много. Ако питате мен - докторите винаги ще бъдат за лекарствата - нали в един цирк играят, да не приказваме за %,които взимат за сложена ваксина напр. и т.н. Лошото е,че всичко е на  наш гръб.

Не съм пила флуор по време на 3-те си бременности, пиех само Матерна. Общо взето се хранех в границите на разумното, не че е нямало неразумно, но от всичко според мен най-важното е да сте спокойни, защото всички нерви се предават на Бебчовците ви! Една спокойна бременност е много по-добра от такава, през която постоянно се тормозиш това да, или не, онова правилно ли е, или не и т.н., и т.н.

Радвайте се ,наслаждавайте се на коремите си, че тези моменти са толкова скъпоценни,че да ви призная - много ви завиждам за всичко - за ритниците, за прегледите, за сълзите, за очакването, за всичко с една дума. Дори и за неразположенията ви завиждам, защото те ви напомнят,че все пак във вас няма само 1 сърце,а поне 2 сърчица бият под гърдите ви!

Витамин Д - за да се синтезира най-добре е необходима слънчева светлина. 15 мин. на открито, възможно повече части на тялото - не дасе излезе напр. с шал, шапка и ръкавици и после да се чуди слънцето откъде да влезе във вас - са достатъчни. А профилактиката на рахита при децата с витамин Д се е въвела заради места с ограничено слънчеви дни и защото майките малко извеждат децата си навън. Големите дози при него са опасни. И там има вариации при витамин Д за бебенцета - няколко вида са, какви бяха разликите обаче - съм забравила.

Мога да кажа само едно - тъй като децата ми са били навън от съвсем малки и с доста открити части - много малко време съм им давала витамин Д. А това,че ще се родят август месец е малко нож с две остриета, защото твърде бързо тогава се намалят слънчевите часове, деня намалява и при някой деца наистина е от необходимост допълнителния прием. Голяма част от бебешките месеци на августовчетата ще бъдат в къщи - септември, октомври и следващите са все месеци с буква Р, а там прогнози няма...... Когато отново се постопли - те вече ще бъдат на повече от 6м. А и за рахита важно значение е детето да не се отглежда във влажна среда, с мухъл и т.н.

И още нещо - с риск да ме намразите и да ме изгоните от темата - ама да ви кажа - ако имате нафталин в къщата си - изхвърлете го навреме и проветрете добре. Защото от неонтолог - и то много добър - съм чувала,че нафталина много пречи на бебетата, спомагал за болести при тях. Напр. алергии.

И да не се лъжем - витамините на хапчета - също са химия.......

# 189
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Мамо Цоцоланкеnewsm10

В този ред на мисли има още нещо, за което всички трябва много да внимаваме. Момичета, когато ползвате козметика непременно четете съдържанието - в никакъв случай не ползвайте кремове, съдържащи РЕТИНОЛ!!! Много е опасен за плода и може да доведе до малформации, дори в последен стадий на бременността. Ретинолът означава по-високо съдържание на вит.А. и т.н.

# 190
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
Принципно съм против химията и за хомеопатията, но най-съм за разумния прием на всичко. Предния път пих през цялото време Матерна. Констанца си е наред с всичко, кг ми бяха много. Сега не пия нищо и пак са ми в повече, така че изключвам от Матерната да съм качила толкова кг. Изследванията сега са ми О.К. и лекарката прецени, че нямам нужда от витамини, но ми препоръча да пия до края ФК. То и плодовете на пазара са толкова химизирани, че......

# 191
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Гита Ог, и аз при предната бременност пих Матерна. Дъщеря ми Теди си е съвсем наред. А килограмите със сигурност не са от витамини. Аз предния път качих само 8 кг, които свалих още с раждането.
Но пък после колко само натрупах, когато започнах да кърмя... Направо не е истина. ooooh! Нали заради пустите колики има ограничения в храненето. Особено на зеленчуци. А Теди се роди в средата на март - наоколо пълно с разни примамващи зелентии, и аз естествено не издържах и се набухах един ден здраво със спанак. Горкото детенце, щеше да загине от колики.  ooooh! Лекарката доста ми се накара тогава.

# 192
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ и от мен! Само дето при нас цял ден вали  Close
Ман4ева, много сладко момченце!
С първата бременност преди 6 години и аз пих Матерна, Йоан също си е наред. Флуорни таблетки тогава също не съм пила, водих детето на зъболекар преди месец за профилактичен преглед и стоматоложката го похвали за зъбките и подредбата им. Grinning Смятам,че до голяма степен нещата са генетично заложени /в случая със зъбите се е метнал на мен  Mr. Green /. С тази бременност не взимам никакви витамини, нито Зимафлуор. Всеки сам преценява кое е добре за него, мнения - различни, както и хората са различни  Peace
Кой друг щеше да ходи днес на ФМ newsm78 Да си признава бързо и да дава отчет  Grinning

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Манчева много сладко момченце си имате Heart Eyes
С Беличка какво стана нали беше от 12,30?Да се отчита бързо бързо....
Аз след малко тръгвам часа ми е 17.20 направо ще ми изхвръкне сърцето от вълнение...

# 194
  • София
  • Мнения: 430
ili81: Добре дошла, пиши по-често и споделяй всичко, което те вълнува - то вълнува и нас   bouquet

Манчева: ама направо си изживяла Радини вълнения  Hug Толкова е сладко преживяното, така мило ми стана и си представих какво си чувствала, сега наистина нямам търпение да отидем на тази ФМ, но ще е след 3 седмици чак  Crossing Arms А момченцето ви е сладко бонбонче !

lulumba: Ох благодаря ти, наистина ме успокои, вече си вкарвах параноите..и аз имам тази раздираща кашлица, упорита и гадна..Но съм уверена, че дечицата ни са здравички!

За витамините какво да ви кажа, вече споменах, че пия пренатал, но с 15-дневна почивка след всеки месец..и моето мнение е, че ако не прекаляваме няма да има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт