Въпросче за хламидиите

  • 15 473
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 100
Този тест често се ползва по частните кабинети...

# 76
  • София
  • Мнения: 513
Да и аз в частен си го правих  Rolling Eyes

# 77
Да и аз в частен си го правих  Rolling Eyes
задължително след месец направи пак кръвен
имам учебник по генекологични заболявания в който пише следното имунофлуоресцентните методи са най точни иначе са изброени около 4 други варянти за изследване даже пише че метода чрез кръвта  или РСК както му казват не е достатъчно достоверен
в пловдив във ВМИ работят само с имунуофлорецентния метод и имат специялни микроскопи  това ми го казва 2 лекар от ВМИ вярно че донякъде си правят и реклама но след като прочетох тази информация във учебник съм склонна да вярвам на секрета който ми изследваха
нядявам се да съм дала някаква полезна информация и да съм помогнала на някой учебника е пред мен ако някой го интересува нещо да пита  аз ще преписвам това което пише в него 

# 78
  • София
  • Мнения: 513
maria magdalena  на мен ми правиха кръвен на IgG и IgA както и директен с секрет от влагалището.
IgG е 1:64 - положителен
IgA е < 1:8 - отрицателен
Директен тест на Аг. - отрицателен

Как според теб да го тълкувам това? Нправо съм объркана  Rolling Eyes
Мисля утре или в събота да повторя кръвния.

# 79
  • Мнения: 9 100
метода чрез кръвта  или РСК както му казват не е достатъчно достоверен
Да не би да имаш предвид PCR тест, който е всъщност ДНК тест? Той няма нищо общо с кръвния.

Кайли, пиши лично съобщение на denis_d, те е спец по хламидията и ще те посъветва най-добре.

# 80
  • София
  • Мнения: 513
Stef  утре отивам за повторен кръвен в друга лаборатория и ще видя там какаво ще излезе. Тогава ще пиша на denis_d.
 Hug

# 81
  • Мнения: 9 100
Ама защо ще поватаряш теста newsm78
Пак ли същите антитела ще пуснеш?
Помня, че в темата, която беше пуснала в Искам бебе, Денис ти беше казала, че е добре да се проведе лечение...пихте ли някакви антибиотици?

# 82
maria magdalena  на мен ми правиха кръвен на IgG и IgA както и директен с секрет от влагалището.
IgG е 1:64 - положителен
IgA е < 1:8 - отрицателен
Директен тест на Аг. - отрицателен

Как според теб да го тълкувам това? Нправо съм объркана  Rolling Eyes
Мисля утре или в събота да повторя кръвния.

не кръвния го направи след месец да видиш това 64 дали се покачва мойта лекарка каза че ако се забележи покачване тогава се налага лечение ако е над 100 тогава се изписват антибиотици  а щом е под 100 трябва да се следи само да не би да се покачи
важно на секрета е по какъв начин е правено ако е имунофлуоресцентен метод на изследване   мисля че можеш на него да вярваш а иначе в учебника не пише за самите резолтати а само за това как се правият самите изследвания и кой са най точни и за този метод който ти казах го дават за най достоверен  както казва стеф пиши на този човек и после кажи и той какво ти е казал аз знам само това което чета в този учебник както разбра  и аз съм на същото положение като теб така че ако денис ти каже нещо по различно моляте да го споделиш

# 83
а къде ще ходиш при кой лекар или ти отиваш в лабораторията и не се  консултираш с лекар

# 84
  • София
  • Мнения: 513
Ходих на лекар след като си взех всичките резултати. Той е доста известен. Показах му ги и думите му бяха "..ами единият ти е отрицателен, другият граничен .... според мен няма нужда от лечение и повод за притеснение" Това ми каза. Аз се бях успокоила и сега чета едни такива тука в нета и хайде пак разни съмнение ..... ooooh!

P.S. В същата болница още една лекарка видя резултатите и тя беше на същото мнение   Crossing Arms

# 85
  • Мнения: 9 100
Уф, разбирам те напълно Sad
За съжаление, тук из форума има доста по-компетентни от лекарите хора, както и много препатили такива, които са нямали избор и сами са се ровили из нета, за да си обясняват изследванията и да се лутат...
Наистна не знам какво да те посъветвам, да не говорим че резултатите ти не мога да ги изтълкувам. То това вече го говорихме в темата ти в ИБ де...няма да се повтарям Blush

# 86
за това ти казвам изчакай малко време успокой се и след месец пусни пак и тогава вече ако са се покачили тези нива на изследванията ще го вземат под внимание и ще ти изпишат лечение същото ми казаха и на мен само че на мен цервикалния ми е отрицателен а кръвния е положителен 1:32 което е много малко ако това 32 стане след месец на 64 тогава ще ми изписват лечение
аз си записах час след месец ще направя и изследването преди да отида да видим в софия какво ще ми кажат тогава
но според мен е напълно излишно да повтаряш изследването поне за сега но аз не съм лекар просто ти казвам според мен и за мен самата какво решение съм взела

# 87
  • София
  • Мнения: 513
maria magdalena благодаря ти  Hug

# 88
  • Мнения: 157
Здравейте,
и на мен ми поставиха диагноза - хламидии.
И то от два вида - единият е някакъв на дробовете, а другият е този, който се предава по полов път.
Изписаха ми антибиотици плюс Ентерол.
Искам да попитам има ли значение кога ще приемам Ентерола? По едно и също време с антибиотика или трябва да има разлика от няколко часа?
Аз много се уплаших като ми казаха диагнозата. Колко време продължава лечението с антибиотици, защото аз съм с много слаба имунна система и буквално от всичко се разболявам? В тази връзка ме е страх, антибиотиците да не ми избият и малкото ми останали сили...  Confused

Благодаря ви

# 89
  • Мнения: 9 100
За Ентерола не мога да ти кажа дали има значение кога го приемаш newsm78
Индивидуално е това с излекуването - при някои става само с един курс, при други по-дълго време отнема.
При теб може би ще отнеме време, защото имаш и другата хламидия - но не съм запозната каква е схемата на лечение...
какво ти предписаха, освен Ентерол-а?

Абре...тоя Ентерол не беше ли за разтройство newsm78

Общи условия

Активация на акаунт