Отговори
# 15
  • Мнения: 898
A при скенера има ли някакво облъчване.  И ще ми го направят ли в болница Темелков ако не ми е назначено от лекар а по мое желание.................?

# 16
  • Мнения: 17 407
Не се притеснявай за облъчването. Все пак лекар трябва да прецени на кои нива да се направи скенера. т.е да отидеш с някаква предполагаема диагноза. НЕ вярвам да е проблем, при положение, че няма да ги ангажираш да ти дават направление Peace

# 17
  • Мнения: 631
Дискова херния не се лекува с акупунктура WinkЕдинственият начин е оперативно, но за мен това  е крайна мярка, тъй като е твърде вероятно да рецидивира и на друго/и ниво/а.


Дисковата херния е : пролапс на ядрото на междупрешленовия диск. Има два вида дискова херния
1. Латерална - ядрото пролабира в страни, като притиска коренчетата на нервите излизащи от съответното ниво на гръбначен стълб и причинява коренчево дразнене, болка и вертебрален синдром
2. Медианна дискова херния - обикновено се появява на същото ниво като латералната, но ядрото пролабира напред към канала на гръбначния мозък

Дисковата херния е най - честата причина за радикулит (особено лумбо - сакрален)

Лечението е консервативно и оперативно.
Лично аз имам дискова херния на ниво L5 - S1, като миналата година направих и пареза на крака. Предпочитанията са ми към консервативното лечение предимно по методиката на Макензи комбинирана с лекарствена терапия.
Оперативното лечение дава рецидиви, много често и на друго ниво.
Трябва си пазене, ако имаш възможнос - плуване и системна поддръжка с упражнения. Повече лежане по корем или в зависимост от вида и положението на дисковата херния - на една страна. Сборно трябва да ти се събира 1 час и половина седнала на стол и то по определен начин 9особено в подостър период.

# 18
  • Мнения: 44
След първото раждане и аз имах подобни проблеми, свързани с непоносими болки в гърба и кръста. След доста хапчета, масажи и физиотерапии и лечебни гимнастики (всички с временен ефект) ме насочиха към един човек (сега ще ме линчуват), който за мое щастие се справи със всичките ми проблеми, включително и с шиповете. Сега след второто раждане пак имам болки и се оказаха от прищипани нерви... Не ме разбирайте погрешно, не че съм против лекарите, но...просто не се справиха с проблемите ми, а ми помогна един съвсем обикновен човек, който просто си разбира от работата...

# 19
  • Мнения: 17 407
САмо едно ми е много интересно: как точно се е "справил" с шиповете?

# 20
  • Мнения: 631
САмо едно ми е много интересно: как точно се е "справил" с шиповете?

Взе ми думите от устата...... И на мен ми е интересно

# 21
  • Мнения: 898
А някой знае ли дали може да се отхвълят диагнози като дискова херния и дископатия, само от преглед с някаква  игла, с която по почти цялото тяло се проверява чувствителността и съответно с чукчето по крака и  ръце.(без каквито и да е други изследвания). Става въпрос за преглед при невролог, като след процедурата с иглата и чукчето ми заяви че нямам дискова херния. Ама май много не му вярвам............................

# 22
  • Мнения: 44
Незнам точно как-2 седмици ядох по 1 лъжица кисело мляко с целина, после като отидох ги натисна един по един и...мога да ви покажа снимките преди и след...

# 23
  • Мнения: 3 927
Не казваш при кои невролози си ходила.
Аз си докарах преди 2 години, април месец радикулит. То май повечете родили жени си докарват нещо подобно  Wink. В един топъл ден, духаше ветрец, просто ме сряза кръста и започнах да ходя куцукайки......
Та ето моят некомптентен преразказ:
Посетих д-р Владимир Фурнаджиев в МЦ "Св. Стефан", в блока до сладкарница Лучано между Червения и цветята на Чаталджа) - млад, много начетен лекар, учил къде ли не из Европа. С около 12-15 процедури (не помня колко, платени, естествено) ми оправи възпалението на нервите долу в гръбначния стълб, а успоредно с това и леко гръбначно изкривяване. Оттогава насам съм взела предпазни мерки, за да не ми рецидивира заболяването.
Ако случайно твоето е радикулит, препоръчвам гореспоменатия лекар. Освен масажи, мануална терапия и още някакви други методи, на които не им запомних терминологията, човекът обяснява как в днешно време да се предпазваме от натоварването и да се грижим за опаковката на нашите души  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 898

До тането
Имаш ли някакъв по конкретен адрес на този лекар или пък телефон............Тия дето аз съм ги посещавала единия работи в терапията, другия във Военна болница.

# 25
  • Мнения: 3 927
Да, надявам се само да са още актуални:

ул. Ген. Гурко 13 вх.Б ет.1 тел. 642 164

мобилен 088 7589 903

e-mail vlf@mail.bg


Това са данните му от визитката. Дано съм ти от полза  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 898
Благодаря!!!!............

# 27
  • Мнения: 17 407
Мариела, аз лично не разбирам как  така без скенер или ЯМР се отхвърля херния.... Може да има запазена сетивност и рефлекси, но тя  да е факт.

# 28
  • Мнения: 898
Обадих се в болница "Темелков". И казаха че може да се направи скенер и без да е назначен от лекар.....................и значи там ще ми се изясни всичко..............

Общи условия

Активация на акаунт