детенцето ми има упорита тежка кашлица

  • 3 033
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 233
   Ако желаеш, иди при хомеопат там е разковничето! Peace
      От опит.

# 16
  • Мнения: 2 700
Давам ви само насока за размисъл, но не и решение. Дъщеря ми от 3 до 5 годишна имаше подобна тежка кашлица, която се появяваше през април/май и траеше до юни/ юли. Установи се повишено ниво на еузинофили, което било показател за алергия. Тъй като аз самата имам алергия към полени (хрема, обаче), която не се влияе от нищо, дори и не продължих с изследванията. Доколкото си спомням през тези години пихме традиционни сиропи + Кларитин.
През следващите две години й давах профилактично още от март месец "Пумон хистамин" (хомеопатично лекарство) и през тези две години въпросната кашлица така и не се появи.
Без да съм заклет последовател на хомеопатията, аз лично бих заложила на преглед за алергия и хомеопатичното й лечение. Peace

# 17
  • Мнения: 233
Давам ви само насока за размисъл, но не и решение. Дъщеря ми от 3 до 5 годишна имаше подобна тежка кашлица, която се появяваше през април/май и траеше до юни/ юли. Установи се повишено ниво на еузинофили, което било показател за алергия. Тъй като аз самата имам алергия към полени (хрема, обаче), която не се влияе от нищо, дори и не продължих с изследванията. Доколкото си спомням през тези години пихме традиционни сиропи + Кларитин.
През следващите две години й давах профилактично още от март месец "Пумон хистамин" (хомеопатично лекарство) и през тези две години въпросната кашлица така и не се появи.
Без да съм заклет последовател на хомеопатията, аз лично бих заложила на преглед за алергия и хомеопатичното й лечение. Peace
   След хомеопатично лечение на сенна хрема, синът ми се чувства добре, а вече беше започнала и кашлица. Peace
  Да допълня, че може всякакви изследвания, но не и тестване за алергия, опасно е и вредно.

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 13:10 от renisa

# 18
  • Мнения: 1 877
А правихте ли снимка на белите дробове?Вирусната пневмония не се хваща със слушалки Confused
А това  което чета ме води над тези размисли - кашляне/задушаване
Направете рентген Peace
И аз съм за рентген.Вече сме минали два пъти през това...

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Дъщеря ми близо месец кашляше само нощно време. Отшумяваше, усилваше се. Педито реши, че е алергия- зиртек. Нещата обаче се влошиха- хвана грип (уж, аз вече по друг начин си ги обяснявам нещата). АБ не помогна. Чак рентгенът установи вирусната пневмония, след едномесечна кашлица...
След тази дъъъълга обеца на ухото вече едва ли ще се хващам на подобни истории. Не казвам, че при пърното закашляне ще я водя на снимка, но не е нормално кашлица да продължава дълго и да не се влияе от нищо  Stop
Рентгенът поне ще изключи пневмонията. Действайте!

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Ние имахме аналогичен случай, кшля месец, при три различни педиатъра я водих все "специалисти" изписват разни сиропи нямаше сироп за кашлица който да не сме пили и все не и миенава.Накрая при четвъртия лекар я заведохме на ренген и вирусна пневмония.

# 21
  • Мнения: 429
Чакам да излязат резултатите за коклюш и в петък имаме контролен преглед. В лабораторията за коклюш днес бяха минали 15 деца. Надявам се, да не е това.

# 22
  • Мнения: 1 983
И аз съм за ренген Peace

Направете снимка, ще излезе за около час.За съжаление и ние минахме през вирусна пневмония, но тогава я чуха на слушалка, и чак в болницата й направиха снимка.
Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт