Ya llego la primavera....ИСПАНИЯ

  • 10 468
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
мерси много тогава Ще си 4акам търпеливо Whistling
и дано вси4ко е наред Hug

# 16
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета,

още не съм решила дали ще правя козунаци, но сигурно ще направя, а мъж ми повече харесва козуначени куфли, че те видим. Само да е край мен да гледа малкия, че сама с него нищо не мога да направя.

Алест, какво сте извадили на малката в посолството не разбрах? Аз оправих апостилите, пратих ги по пощата, както са направили Бари. В плика сложих и плик за обратно връщане, върнаха ми ги за по-малко от седмица. Спестих си идването във Валенсия.

Добре дошла на Анет, дано да ти хареса при нас. Да, майченството е 16 седмици и е 100 % от последните 4 номини. Не бързай да казваш, че си бременна. Не зная къде работиш, но където и да е, не бързай, стига работата ти да не е тежка, физическа и да навреди на бебето. Мисля, че имаш право на болнични, които не за бременност и раждане както са в БГ. Просто ако решиш, че последния месец-два не можеш да работиш кабесерото ще те пусне в болнични. Но ако са от social сегуридада (ако от там ти се изплащат) после ти се приспадат от правото на паро, така че прави сметка. Такова нещо като еднократна помощ при бременност и раждане тук във Валенсиянска провинция няма. Другаде може и да има, всичко се решава на местно ниво, даже може и по градове да е различно. Има една престация пор ихо а карго, за нея се подават документи в SS, при нас е 24 еуро на месец. Детските до колкото знам са 100 еуро на месец, до 3тата годинка на детето, но за работещи майки. Това се сещам до момента за административната страна на бременността. Както ти е казала Алест, не много ехографиите тук, но като чета за други държави и там е така. Ако нямаш проблем не ти е нужно. С матроната имаш всеки месец среща, а изследвания се правят на всяко триместрие. Сега сигурно пиеш фолиева киселина и витамини. Хапвай повечко свежи плодове и зеленчуци и се разхождай на въздух и слънце. Много харесвам Бенидорм, макар, че съм ходила няколко пъти за часове. Там все едно не си в Испания. Разкажи нещо за себе си. http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php  Това може да ти помогне за кирилицата

Валенсиянки, как преживяхте Фаясите, аман от гюрултии.

Хайде до скоро

# 17
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
благодаря за из4ерпателния отговор
аз живея в Бенидорм от три месеца предитова живях във валенсиа заЩото у4ех невероятен град оЩе не мога да свикна с бенидорм не 4е не ми харесва но си харесвам пове4е валенсиа оби4ам по големите градове сякаш са по уредени окато тук няма ниЩо все в аликанте те праЩАт, това ме убива освен сега ми предстои изпит за конвалидасион на дипломата и пак ж аликанте нямаедна свястна библиотека абе въобЩе за по4ивка да но като 4е ли  за живеене не ми допада много
инъ4е живеем в собствено жилиЩе добре уредено с басейн джакузи фитнес закрита зала за деца и т.н. от тази гледна то4ка не мога да се опла4а цените съЩо са нормално но вси4ко остана не ми допада
работя в една фирма като административа докато ми излезе вписването в адвокатска колегия, мъжът ми е енкаргадо ж една верига от мебелни магазини, старинни мебели от индия
обЩо взето това е за сега 4акаме с нетърпение появата на бебо и накък си ми е много притеснено дали вси4ко Ще е наред и дали Ще се справя
не съм запо4нала с покупките заЩото мисля 4е ми е рано само за коли4ки се заглеждам за сега
дайте ми за съвет за коли4ка искам трикола но незнам дали са добри и на какво да се спра

# 18
  • Мнения: 811
Гери,не ме питай за фаяс.... #Cussing out.Ще ти кажа .4е ги мразя и не намирам никакъв смисъл в това "празнуване".Добре,4е свършиха  Mr. Green.
Ина4е за паспорта...Ами в посолството попълвах заявление за паспорт,4 пълномощни,2 бр.статисти4ески листове..После 4екахме да ги завери консула и си тръгнахме.От Валенсия вси4ко това го пратихме с препоръ4ано писмо на майка ми да и вади паспорта на Крис.Но преди да подаде заявлението за паспорт трябва да отиде в общината в служба ЕСГРАОН да я регистрира на моя адрес и да 4ака да излезе ЕГНто.Без ЕГН не може да се вади паспорта.Ина4е детето се записва на адреса на майката до навършване на 1 годинка.След това може и на адреса на бащата.
Вие за кога имате 4ас? Можете да се пробвате да отидете в Гандия,нали и там ходи консулката.Ние се обаждахме няколко пъти и се отказахме.Караха ни да ходим на два пъти...да ни попълвали документите,като 4е ли аз съм неграмотна  Twisted Evil,и да снимали детето...Вси4ко си го свършихме в Мадрид и съм сигурна и по бързо.Нямаше хора,но 4акахме доста да изкарат заверените документи.Но така си спестихме 2 дена от лас путас фаяс  Mr. Green.

# 19
  • Мнения: 200
Здравейте и от мен!! Честита Ви Първа Пролет!!

На Анетт  Добре дошла, весело е тук!! А за бременността мамите добре са го описали по-горе. И в социал сегуридад си вършат добре работата и имат ли й най-малкото притеснение за нещо ще те гледат под микроскоп.Поне при мен беше така.

И аз да се оплача от Фаяс..... Гръмна ли ми една бомбичка на колата #Cussing out #Cussing out

А за трахетата нямам думи от  миналия юни чакам да ми отговорят по реагрупасион фамиляр... Незнам кой ден ще ми кипне и на мен и ще се разправям с тях на висок тон.
Алест за отпечатъците как е положението бързо ли се минава или и там са опашки??
Хулиганче виж това за рентата надявам се да ти свърши работа http://www.agenciatributaria.es/wps/portal/Home?url=&channel … ;menu=0&img=0
 Аз миналата година си пуснах и борадора и в хестория ми изкараха, че имат да ми връщат малко повече.  А иначе и банките предлагат тази услуга безплатно!!

До скиро Мами!!! Heart Eyes

# 20
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
как ми липсва този период с фаяс обожавам ги и за първа година не бях във валенсия някък си ми беше гадни4ко и си гледах по канал 9 Cry

# 21
  • Мнения: 811
Здравейте и от мен!! Честита Ви Първа Пролет!!




 
Алест за отпечатъците как е положението бързо ли се минава или и там са опашки


.  А иначе и банките предлагат тази услуга безплатно!!

Опашки има,но минах сравнително бързо...за 4ас.И отидох 4ак към 11.30.
Я кажи за банките.Не съм знаела,4е го правят и те  newsm78


Анет,сега може и да ти липсват,но като родиш ще се радваш,4е си дале4е от това безумие.Ще те питам,ако детето ти се стряска и реве по 1 4ас без да се успокои или да се 4удиш къде да го заведеш на разходка,защото от всякаде те "бомбардират".Фаите ще са последното нещо ,за което ще ми е мъ4но един ден,като не сме тук  Mr. Green.
Трябва да ги забранят не само заради шума,ами и заради замърсяването на околната среда.Егати и пушилките са  #Cussing out.
И всяка година,като мине този месец на безумие като по4нат да дават някакви измислени статистики...тази година 2 млн туристи били дошли  Joy.Нали се сещате,4е ако беше истина,нямаше как да се разминаваме по улиците.Къде ги видяха тия туристи  newsm78.Вси4ки хотелски места били заети...дрън дрън.Вси4ко е,за да заблуждават населението ,4е тука е егати купона.А всъщност се празнува от шепа дрогирани файерос,които решават да си затворят дадена улица,да си опънат шатрата и да си монтират сцената под балконите на тези,които работим.Ама който не го е изживял в мойта къща ,той незнае...Ако имах нерви да се разправям,щях да подам денунсия,ама ве4е се уморих от съдилища.....засега  Mr. Green.

# 22
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Я кажи за банките.Не съм знаела,4е го правят и те  newsm78

Да, правят го, миналата година ми го направиха за половин час всичко, без да ми вземат стотинка Mr. Green, даже бяхме и изпуснали срока, но минахме между капките.

Кажете за неживеещите около Валенсия, какъв е този празник???  newsm78

# 23
  • Мнения: 811
Ето за неживеещите около Валенсия  Grinning да се просветите на какво сме подложени  Mr. Greenhttp://www.fallas.com/
Така ,оба4е не се добива реална представа.Ай ке вивирло и суфрирло  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 200
Цитат
Я кажи за банките.Не съм знаела,4е го правят и те 


Да, правят го, миналата година ми го направиха за половин час всичко, без да ми вземат стотинка , даже бяхме и изпуснали срока, но минахме между капките.

Обикновенно с банката която работиш.......... номина .. ипотека. Правят си графици така ,че ако решиш да я правиш там добре ще е да питаш предварително.... необходими документи и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 414
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета!
Искам да ви попитам нещо,сестра ми роди момиченце през септември миналата година от испанец нямат сключен брак.Иска да си дойде за раждането на мойте близнаци с детето/бащата ще дойде но по късно,защото му е фиксирана отпуската/,какви документи и трябват за бебето?
Предварително ви благодаря

# 26
  • Мнения: 1 818
Малеее,колко сте изписали а аз да не знам че има нова темичка.Ще ви изчета и ще пиша после че ме чака куп работа.И с малко закъснение...

Честита първа пролет!Много усмивки,топлота и пролетно настроение на семейсвата ви!

Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover

# 27
  • ES
  • Мнения: 2 172
Цитат
Я кажи за банките.Не съм знаела,4е го правят и те 


Да, правят го, миналата година ми го направиха за половин час всичко, без да ми вземат стотинка , даже бяхме и изпуснали срока, но минахме между капките.

Обикновенно с банката която работиш.......... номина .. ипотека. Правят си графици така ,че ако решиш да я правиш там добре ще е да питаш предварително.... необходими документи и т.н.



Ама банката ти изготвя сама декларацията за рента ли? Или трябва да представиш борадора, т.е. вече предишна година си подавала? Трябва да питам, това е добре, защото ако отидеш на хистор ти взимат пари, а ко отидеш към асиендата така ги изготвяли декларациите, че да не ти върнат нищо.

Анет, добре си се реализирала тук. Искрено и най-добросърдечно ти завиждам. Сега според Асто мъжа ти трябва да е испанец за да работиш такава работа.

Алест ние нямаме час за посолството, ще извадим пасаван и сигурно мъжа ми ще ми направи пълномощни за детето, защото ще си ходя по-рано. За пасавана знам, че няма час, но ако имам да правя и пълномощни трябва ли да си запазя? Чувала съм, че и те са без час.

А аз не съм си получила още писмото за тархетата комунитария. Дано не дойде когато не съм в Испания. Ако закъснея със слагането на пръста надали ще има проблем. Искам да се прибера към края на май, началото на юни. Как ще пътувам с малкия направо не ми се мисли, ще има да реве в самолета.

А нас май ни мъчат зъби. Няколко дена нямаше апетит, a днес сме само на кърма. Като че ли му е подут венеца и е един крииив, не се трае. Нашата педка не ни изписа нищо успокояващо за зъбоникненето. В България имало някакви гелчета, охлаждат и успокояват венеца. Тук какво сте ползвали?


Хей, дойде пролетта, ама я вижте какъв студ хвана. Аз бях прибрала радиатора от спалнята, ама пак го извадих. Тая зима такива сметки за ток платихме, че не е истина.

Хайде до скоро

# 28
  • Мнения: 200
Банката ти изготвя декларацията..... накрая и резултата. Трябва да ти кажат какво ще платиш или какво ще ти върнат. Ти и само ти подписваш краиния резултат. А за борадора не е трудно отиваш в асиендата и питаш там не си спомням какви документи .... мисля, че ми искаха резиденции. Тиа дни мога да на мина и ще се отчета тук Simple Smile

За посолството Гери като патувате с пасаван..... подаваш документите за пасаван и знам ,че не става веднага. Прави се проверка до София, затова закъснява.На нас миналата година ни го извадиха за 2 дни. Най-добре е да им се обадиш и да питаш за всичко. За пълномощните за паспорта, за пасавана и пълномощно за връщане на детенце после ако се връщате без тати.
А за полета на мен педито ми изписа едно сиропче и бебо спа пр време на полета. За зъбките когато видия че неможе повече.... #Cussing outдавам ибопрофен.

# 29
  • Мнения: 354
Привет мацки Hug

честита първа пролет

Та значи за рентата аз досега съм я правила три пъти все в банката първия път ме токна да ми върнат пари,втория път ме токна аз да връщам та не я направих  Mr. Greenи миналата година пак ме токна да ми връщат.Ако работите с две банки пробвайте и в двете да ви я направят защото на мен миналата година ми я направиха в две различни банки и двете изкараха различни суми за връщане.

gery_to ами значи ние ще правим пълномощни и сме си взели час но не по телефона последния петък а пратихме факс и те ни се обадиха веднага.Палеца можеш да го биеш до три месеца след като получиш писмото с разрешението.И нас ни мъчат зъби ама нищо не използваме.

Аз днес нищо не направих с моите документи сега пък искали на моя трахетата фотокопие и оригинал.Нито свидетелство за съдимост нито медецинско ми трябват направо ми идеше тея от инфомацията да ги #2gunfire #2gunfire #2gunfireУтре ще ходим с моя та да видим

Общи условия

Активация на акаунт