American седянка # 7

  • 12 372
  • 330
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 810
Цитат
има изследвания 1е ако се пазарува по списък се пестят 30%,което за нашия бюджет е много кинти. В диетологията има една хитрина-да се купува по 1 нов продукт на 2 седмици,ина1е се яде едно и също,а така хем по-интересно,хем се у1иш (нашият нов продукт тази седмица е котидж 1ииз с ананас). И аз планувам една седмица напред,което вклю1ва ве1ери за нас и обяд на Ния;пазарувам според какво е на сейл и така готвя

Анна, аз започнах да готвя като теб- наведнъж по няколко манджи и съм много доволна. Ние не сме капризни за прясно ядене и така като има сготвено е много спокойно. Правя обаче салата, задължително, не мога без салата.

Исках да те питам какво готвиш най-вече, какви супи, основни ястия...Гледаш ли да има включено месо. Всъщност колко месо на ден/седмица е здравословно? Ако нямаш време да пишеш много ще се радвам да ми препоръчаш книги. Аз имам само една, хубава е обяснява много добре, но не е практична /няма бг манджи  Grinning/  на Harvard Medical Schools- Healty way of eating and drinking.

# 226
  • Мнения: 1 436
Орехите ги слагам в едно пликче зип лок и ги начуквам отгоре с каквото ми падне. Обикновено чаша. Само внимавай да не строшиш чашата  Grinning

 Joy Аз мислех, че мъжът ми е новатор като начуква пържолите с празна бутилка от бира. Орехите ги сложих в празно пликче от тортили и ги минах с точилката два пъти, защото нямам нито пасатор, нито чукче за пържоли. Ще трябва да си купим домакински уреди май  Mr. Green

Пумпал, с риск да съм captain Obvious, ако имаш нужда от идеи, в готварския има много теми за менюта и здравословно готвене и хранене Peace .

# 227
  • Мнения: 810
Juturna, аз се интересувам специално от съвета на anette1104, защото уважавам мнението й на професионалист. Ако тя реши може да ми пише и на лични. Съжалявам ако съм прекалила с готварската тематика.

# 228
  • Мнения: 1 436
Juturna, аз се интересувам специално от съвета на anette1104, защото уважавам мнението й на професионалист. Ако тя реши може да ми пише и на лични. Съжалявам ако съм прекалила с готварската тематика.

О не, далеч съм от мисълта да ограничавам темите за разговор bouquet. Простo мислех, че ти трябват идеи по принцип и понеже спомена бг манджи, ти дадох готварския като идея, ако не влизаш там...  Party

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 06:08 от Juturna

# 229
  • Мнения: 2 255
Преди години,още в БГ,един американец ме посъветва,да посещавам хранителния магазин на пълен стомах.Тогава,да си призная,не успях да схвана идеята.Тук обаче,не само че я схванах,ами и изпробвах,ефектно е Mr. Green (по повод пазаруването по списък,спестяванията и прочее хитринки).

# 230
  • Мнения: 558
Аз пък тая тактика на пазаруване- на пълен стомах и по списък, я четох някъде, още в БГ и още там се убедих в ефективността и. Има и един тънък момент- да се избягват позиционираните до касите и изобщо на "удобни" места стоки, щото били "монетоловки"- да решиш, че нещото ти трябва, ама всъщност- не... Много ми харесва как има sale-ове тука, където човек действително може да намаже...  Laughing

Тандури, МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ и няма повече да досаждам с дълги постове, ама и аз съм заплес- дърпах контакта на машината за хляб, вместо да стопирам програмата от копчето и тя затова е помнела на коя програма е... това в случай, че спре тока докато работи е много добра опция, но не и за заплесната нова мама като мен... а вече си пресявам брашното за хляба и ми се струва по- пухкав от преди.

Успешна седмица на всички и много здраве!!!!   bouquet

# 231
  • Мнения: 7 837
И за мен не е правенето на козунак, отсега си знам. Вече се запасих с нещо подобно от италианския магазин, само че е малко по-сладък от български козунак.
Тандури, днес ще се пробвам с твоя ябълков сладкиш.

В събота направих тилапията на тиган, днес смятам да я пека. Супер е. Аз си падам предимно по риба тон, меч и акула, но те сега ми влизат в непрепоръчителния списък.

Момичета, не знам дали ще ми повярвате, но никога не съм се задържала толкова време в кухнята, отколкото в последните седмици  Laughing Бъркам, експериментирам, мъжът ми (който е основният готвач вкъщи) се чуди, какво ми става  Laughing Добре че още ми се гади, та не се нахвърлям върху всичко, което готвя. Мъжете засега се справят  Simple Smile

# 232
  • Мнения: 3 367
Исках да те питам какво готвиш най-вече, какви супи, основни ястия...Гледаш ли да има включено месо. Всъщност колко месо на ден/седмица е здравословно? Ако нямаш време да пишеш много ще се радвам да ми препоръчаш книги. Аз имам само една, хубава е обяснява много добре, но не е практична /няма бг манджи  Grinning/  на Harvard Medical Schools- Healty way of eating and drinking.
Месо има поне 4/.седмица заради децата, аз не ям;
Пиле и теле повече, прасе се аяде 3-4/месец,на децата избягвам да давам
Порцията е дек от карти.
Риба-поне 1/седмица,сега като се пооправи времето много ползваме грил,само мариновам и после съпругът ми се занимава(зеленчуци,месо,риба)
Книги-купи си една за медиатериниън кукинг и си сет.Това е "диетата" която се счита за най-баланисрана и здравословна,и е ужасно близка до нашата кухня
Пробвай нови рецепти,аз много се забавлявам,че ми омръзва все едно и също да готвя.

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 16:08 от anette1104

# 233
  • Мнения: 486
И аз да се запиша при мързеливите. Simple Smile Ще купим португалски козунаци (полските не ми харесват), яйца ще боядисвам в четвъртък. А някой кани ли се да прави egg hunt?

# 234
  • Мнения: 1 777
А някой кани ли се да прави egg hunt?
Аз всяка година правя за децата.Децата много се забавляват. Simple Smile

# 235
  • Мнения: 2 255
Синът ми проходи,и ще му е интересно.Така че,да,ще тъсим яйца Simple Smile)))

# 236
  • Мнения: 3 491
И аз да се запиша при мързеливите. Simple Smile Ще купим португалски козунаци (полските не ми харесват), яйца ще боядисвам в четвъртък. А някой кани ли се да прави egg hunt?
При нас това беше в събота, но децата бяха ангажирани със спортове по това време и тази година пропуснахме. Аз навивам съпруга да ги водим на великденски мероприятия в Ню Йорк, в Сентрал Парк, ето тук:

http://gonyc.about.com/od/easterinnewyorkcity/p/eggstravaganza.htm

Но не съм сигурна дали ще стане. Някой бил ли е на това нещо? Чудя се дали няма да е голяма блъсканица.

# 237
  • Мнения: 2 563


Hear Again, а колко човека сте в семейството? Аз по същия начин постъпвам със сметката.




Двама сме, но вървим към трима, защото мъжът ми е едър и яде доста Simple Smile Току що отказахме и цигарите и понякога си хапваме доста... Толкова е лесно да откажеш цигарите в САЩ. Никъде не ми се налага да се срещам с пушещи хора...

Фен съм на спестяването и затова мразя да ходя по магазините. Все не мога да се сдържа. Онзи ден дадох 25 за една керамична кутийка за бижута, ръчно изработена в Кения... Чудя се колко му е  била чистата печалба на кениеца от тази кутия.   Embarassed Embarassed Embarassed

# 238
  • Мнения: 650
аз мисля да правя egg hunt за първи път за 2-3 годишни-идеи ако ми дадете-засега съм решила да скрия пластмасови яйца пълни със шоколадови в хола под възглавници, цветя, дивани-да сложа бабите Mr. Greenна масата към хола да ги гледат, а ние "възрастните: да седнем във формал дайнинг-а отделно Mr. Green. То това намиране на яаца не е ли за 15 минути-не знам никога не съм правила-и не знам и децата как ще реагират newsm78и те не са го правили-ще приготвя и шоколадови зайци за награда...и в къщи ще сме че не се знае дали няма да завали дъжд-аман.. тази сутрин имаше сняг Shocked
Хм, Hear Again къде сте -ние толкова даваме за 5 възрастни , айде децата не смятам-това много ми се струва за двама... А предишния ден мисля да отида с по-голямото дете в училището до нас ще организират голямо egg hunt с разни други забави-дано е интересно
А за купуването не знам напоследък пак ме тресе да купувам Sickчудя се как да не отида на one day sale този вторник Grinning

# 239
  • Мнения: 2 563

Хм, Hear Again къде сте -ние толкова даваме за 5 възрастни , айде децата не смятам-това много ми се струва за двама...

Кънектикът... Преди живеехме в Мейн и храната определено беше по-евтина... Плюс това и сме капризни и купуваме и органична храна много.

Общи условия

Активация на акаунт