допада ли ви децата, да носят злато /не обеци/

  • 11 585
  • 244
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 402
Не искам да влизам в спор, но аз смятам тази практика на първо място за опасна.
Обяснявам защо, когато детенцето ми беше на месеци ми взеха от врата любимото ми златно бижу, бутайки количката в два следобед покрай оградата на училището.
Аз, човек на почти 28 години тогава не успях да реагирам и да се защитя, преживях такъв ужас, представете си как това би се отразило на децата ни.

Не харесвам, стои грозно и претенциозно!
Не, не носят въпреки че имат повече златни бижута и от мен /все пак имам две малки дами/, защото ме е страх за тяхната безопасност!!!

Въпреки моето мнение съм привърженик на теорията, всеки сам да решава за своето дете.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 097
ми взеха от врата любимото ми златно бижу, бутайки количката в два следобед покрай оградата на училището.
Аз, човек на почти 28 години тогава не успях да реагирам и да се защитя, преживях такъв ужас, представете си как това би се отразило на децата ни.

И аз съм преживявала същото - посред бял ден, в центъра на София ми откъснаха ланеца от врата и даже ме удариха 1-2 пъти по главата, защото се опитах да реагирам...Преживявах го дълго. Поради тази причина не съм склонна да избързвам със златните бижута при Калина...Всъщност, това е една от причините - в днешно време наистина е опасно...

# 62
  • на село
  • Мнения: 3 917
Не, не ми харесва. Аз даже обици още не й слагам.

А по отношение на подаръците от такъв тип - Калина има подарени повече и от моите златни бижута, но не се чувствам длъжна да й ги слагам, колкото и да уважавам хората, от които са й подарени и не съм забелязала да има обидени от този факт.

Ами радвам се, че детето ти има повече от твоите злата.
Е, моето няма чак толкова много златни подаръци, за да ги държа скрити в скрина и затова реших, че ще си носи гривничката докато може.

# 63
  • Мнения: 2 609
Не, не ми харесва. Naughty

# 64
  • Мнения: 1 520
Не ми допада.
Моето дете не носи.
Има подарени, но не смятам за нужно, нито за красиво.

Определено ми изглежда "смотаняшко" и някак "селско" (което определение естествено да не се свързва с местоживеенето, да не се засегне някой).

# 65
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами радвам се, че детето ти има повече от твоите злата.
Е, моето няма чак толкова много златни подаръци, за да ги държа скрити в скрина и затова реших, че ще си носи гривничката докато може.

Мдааа, всеки си решава...
Тук просто си говорим...

# 66
  • Мнения: 274
Грозна картинка, циганска. Не искам никой да подарява на бебто ми злато, безсмислено е. Свекърва ми само дава зор да й пробием ушите и да я закичим - никога няма да стане това  #2gunfire

# 67
  • Мнения: 872
Аз пък съм подарявала на бебе злато.Не ми се струва толкова безмислено, поне донякъде запазва стойноста си във времето. И е като спомен.
По - притеснено ми е било да купя някой подарък от който нямат нужда или пък не им харесва. Не става въпрос за близки приятели , които мога да ги попитам от какво имат нужда например.

# 68
  • Мнения: 3 447
На моето също му наподариха кръстчета и зодийки... Стоят си в кутията за спомени, като спомен, с цялото ми уважение към подарилите ги.

# 69
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И защо всички граквате в един глас -ама ужас, ама как може малко дете с гривна,
 добре де, а ако е подарък.
Доста грубо изказване за гракването, но както и да е.Не видях някой да е бил груб, или вулгарен в темата.
 Що се отнася до питането ти, ако е подарък!Не ме интересува, да мислят какво му подаряват.Един разумен човек не би подарил гривна за бебе, най-вче заради безопасността.Кръстницата на детето ми сущо му поадари златен накит, но каза да го пазя и като порасне да му го дам PeaceВ това има смисъл и вложен разум!На кръщенето детето събра доста златни кръстчета и т.н., но всички казаха да му ги дам като порасне.......защо ли newsm78
 Всеки сам си решава как ще изглежда детето му.Темата на авторката и въпросът и са безобидни, без желание за заяждане.И нека се съобразим с това!

# 70
  • Мнения: 1 455
Не ми харесва и не бих сложила.
По ми харесват разните му там герданчета.
Но всеки сам си преценява за детето и не ми влиза в работата да коментирам. Naughty

# 71
  • Мнения: 2 401
Мен пък ме кефи да видя дете с нежно златно синджирче например. Моето не носи,  защото ще го затрие още на втория ден, но  се чудя защо това ви дразни.

# 72
  • Мнения: 1 492
Не, не носи и не ми харесва. Има си златна гривна и си седи прибрана, а докато порасне, ще му е малка Tired Напълно ненужен подарък.

# 73
  • Мнения: 4 406
преди 5 години подарих гривничка на племенника си , беше още бебе, и след 30 мин я намерих до количката- от подмятане на детето беше паднала. незнам с какъв акъл съм я купувала- сега не смятам , че е практично.
е, може би  е елегантно за госпожиците...
 ако детето е окичено със скъпи дрехи, то е ясно какви са възможностите на родителите, какво има да се демонстрира и със ланци?

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
...кво да правя майка ми като ме е родила с лош вкус ...

Човек не се ражда с вкус, вкусът се гради. Както се учи и правописът...

По темата- не ми харесва. Никак даже. С риск да ви прозвуча вулгарно или грубо- проява не просто на лош вкус, а на чиста проба селяния  Crossing Arms

ако детето е окичено със скъпи дрехи, то е ясно какви са възможностите на родителите, какво има да се демонстрира и със ланци?

По- странното е, че виждам окичени със злато младенци, чиито дрехи са останали от родителите им очевадно просто. А тези със скъпите дрехи не парадират с нищо  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт