Как мислите?

  • 1 878
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 336
Ами аз точно това реших.Докато си стоя в нас да взема поне да се огратямовам.Карах езикови курсове до преди да се роди малчо.Записах магистратура.
И все пак?
Много се съмнявам, че ще намеря нещо подходящо.Все си мисля, че работодателя като чуе, че съм с 2 деца и ще ме отхвърли.Ясно е, че трябва да пробвам разбира се.

Работодателят може и да не те отхвърли, но помисли добре как ще се справяш! Явно никой не ти помага - ще ходиш по цял ден на работа, може и след работно време да ти се налага да оставаш понякога, вечер в къщи ще те чака цялата слугинария /ще имаш поне по още 2-3 часа физически труд/, децата ти имат нужда да общуват с теб - да им прегледаш домашните, да ги разпиташ за у-ще, за детската, да си поиграете, да се погушкате ... Ще се случи да се разболее едното, другото почти задължително ще прихване /някой вирус/, ще се тръшнеш и ти след тях /е, може да си ходиш грипава на работа, но не винаги се получава!/ - кой работодател ще те търпи дълго? Празник в учебното заведение, открит урок, рожден ден на приятелче в ранния следобед - как я мислиш тази работа? Ти да не си от желязо. Ще се наложи да ощетиш децата си или дома си откъм грижи в името на работата. Или работата - в името на децата и дома. Детегледачката и дом. помощница са вариант, но ще излиза, че ти работиш, за да осигуриш други две работни места, а майката няма кой да я замени! Няма незаменим служител, но на  "длъжност Майка" ти си незаменима! Може да си внасяш пенсионни и здравни осигуровки сама, че поне да нямаш проблеми на старини /то не, че пенсиите ще станат колкото депутатска заплата, ама все си е някаква, макар и мизерна, сигурност/.
Хайде сега мисли, а като го измислиш - сподели!
Shocked Shocked Shocked
Това са несериозни изказвания, ами дай да си останем всички у дома и да ходим на открити уроци и детски рожденни дни  Rolling Eyes
Плюс това, като сме се омъжили не сме се абонирали за длъжност "слугиня", щом двамата работят задълженията се поделят  Peace
Стига да има желание човек намира време и решения за всичко  Peace
Ако искаш да работиш, възползвай се от предложението на майка си за детегледачката и тръгвай по интервюта  Simple Smile има търсене на хора в момента  Wink ще успееш  Simple Smile  Hug

# 16
  • Мнения: 95
Все си мисля, че работодателя като чуе, че съм с 2 деца и ще ме отхвърли.Ясно е, че трябва да пробвам разбира се.
Има такава вероятност. Сестра ми има две деца. Когато пораснаха започна работа. Но тъй като често боледуваха (едното, а след него и другото) й се налагаше да ползва често болнични. И така работодателя й заяви: "Или ще работиш, или ще си гледаш децата". Не й поднови договора. Е, не всички са такива.... newsm10
Желая ти успех!

# 17
  • Мнения: 17 546
Съмнението е това, което ще ти пречи най-много! Отърви се първо от него. После подреди приоритетите си и започни да поставяш и да изпълняваш една по една целите си във възходяща градация! Бъди пряма и откровена, с високо вдигната глава. Това, че имаш две деца не те прави некадърна или неползотворна. Напротив, изтъквай този факт. Той е доказателство за твоята отговорност! Повярвай си! Отговори си на простия въпрос: "Какво точно всъщност искаш?". Желая ти късмет!

# 18
  • Мнения: 4 555
Работодателят може и да не те отхвърли, но помисли добре как ще се справяш! Явно никой не ти помага - ще ходиш по цял ден на работа, може и след работно време да ти се налага да оставаш понякога, вечер в къщи ще те чака цялата слугинария /ще имаш поне по още 2-3 часа физически труд/, децата ти имат нужда да общуват с теб - да им прегледаш домашните, да ги разпиташ за у-ще, за детската, да си поиграете, да се погушкате ... Ще се случи да се разболее едното, другото почти задължително ще прихване /някой вирус/, ще се тръшнеш и ти след тях /е, може да си ходиш грипава на работа, но не винаги се получава!/ - кой работодател ще те търпи дълго? Празник в учебното заведение, открит урок, рожден ден на приятелче в ранния следобед - как я мислиш тази работа? Ти да не си от желязо. Ще се наложи да ощетиш децата си или дома си откъм грижи в името на работата. Или работата - в името на децата и дома. Детегледачката и дом. помощница са вариант, но ще излиза, че ти работиш, за да осигуриш други две работни места, а майката няма кой да я замени! Няма незаменим служител, но на  "длъжност Майка" ти си незаменима! Може да си внасяш пенсионни и здравни осигуровки сама, че поне да нямаш проблеми на старини /то не, че пенсиите ще станат колкото депутатска заплата, ама все си е някаква, макар и мизерна, сигурност/.
Хайде сега мисли, а като го измислиш - сподели!
Никой не е казал, че е лесно, но ти пък го изкара, все едно никоя жена с две деца не може да работи, поради горепосочените причини.
Хайде да кажат жените тук с две деца ходят ли на работа?

# 19
  • Мнения: 17 546
Ходя на работга с  три деца!  Peace

# 20
  • Мнения: 4 516
baibibi, защо разколебаваш жената по този начин? Ако на теб не ти се работи - не работи, но недей да хвърляш в ужасии желаещите да рабитят! Не всички работодатели са чудовищата, които описваш, аи описаните от теб ситуации няма да се случват всеки ден я!
Карамелена, явно ти идва в повечко седенето вкъщи. Според мен е похвално, че ти се работи, тогава дерзай! И да не стане, поне ще знаеш, че си опитала! Опитай и ще видиш. Явно имаш нет у дома, отвори jobs.bg или нещо от този род и търси. Желая ти успех!
За цивренето - аз циврих онзи ден - детето зад гърба ми събори един стол и падна с него, а аз от шума се стреснах много Crazy Мъж ми беше на две крачки от нас и го направих през сълзи на бъзе и коприва, че не е гледал детето, докато му приготвям кашата... На всички се случва, няма страшно!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Според мен, за да търсиш и започнеш работа, най-напред трябва да си осигуриш подкрепата на съпруга си. Иначе ще ти е още по-трудно, отколкото сега.

# 22
  • Мнения: 32
Аз мисля, че е изключително важно да прецениш дали ти се работи или предпочиташ да гледаш децата и да се сблъскваш със съпровождащите ги ядове. Един път решила, че искаш да съчетаваш и двете неща, мисля, че ще успееш и работа да си намериш и вкъщи да се справяш. Аз имам дете на 1,6 години и съм бременна в 7 месец - ходя на работа откакто първото ми дете навърши 3 месеца и никога не съм съжалила. Но това е въпрос на психика и разбирания. Човек трябва да избере това, което го кара да се чуства щастлив и спокоен. Стискам ти палци каквото и да решиш, да ти върви по вода.

Общи условия

Активация на акаунт