Моля,помогнете ми...нуждая се от съвет.Спешно е.

  • 5 453
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
за мен няма избор в тази ситуация - пътя е един  - аборт
излишно е да казвам ч(е и в природата когато майката не може да се справи с много деца - тя просто премахва някои
и за мен раждането като обяснение за святостта на живота и т.н. си е чисто задоволяване на личнотго желание за дете, а не поради някакви добри причини
не е важно детето да е сухо и нахранено - важно е най-вече душевния му покой
още от сега всички са против това дете - как мислиш, ч(е то ще се чувства
или ще стане чудо и всички ще станат по-добри с раждането му?!
няма такъв филм

но ако решиш да го задържиш - никой няма право да те обвини ....освен другите деца - ако ги пренебрегнеш или лишиш от належащи неща задради личното ти желание да имаш още едно дете

# 16
  • Мнения: 9 990
Да - и аз мислих за финансовия фактор - ако при нея не е проблем - една грижа по-малко.
Аз лично едва се справям с едното дете.... евала на тези жени, които гледат по 2 и дори повече.

При положение, че си с хубава работа даже. Thinking
Аз самата, с две деца, когато съм на наем ще ми е много трудно.А уж имам и заделени пари и идеи за справяне със ситуацията.Знаем, повечето сме теглили  финансова черта на децата, колкото и да е гадно.Сметнали сме ги колко струват.
Аз самата също бих избрала аборт.
Твоето решение си е само твое обаче.
Успех, каквото и да решиш!

# 17
  • Мнения: 2 956
Аз съм с едно дете ( след около 3 месеца ще навърши 2 год ) и в момента има вероятност да съм бременна. Аналогична ситуация- "мъжът" няма да е насреща...но не се и замислям дали да го оставя,колкото и грешно да е това според някои. Да гледам второ дете без мъж , без пари и без жилище- айде нЕма нужда  Stop от както съм забременяла с малката не работя поради проблеми здравословни. Едвам чакам да дойде момента ,в който ще почна работа да си стъпя малко на краката и още едно бебе  Shocked  ooooh! ...
Решението е единствено и само твое- предцени ,както са ти казали, + и - и действай. Каквото и да решиш - желая ти успех   bouquet

# 18
  • Мнения: 624
Аз не вникнах във въпроса в началото вярно ,правилно са ти казали аборт и аз така мисля.
Но  познавам хора за които аборта е убийство ,така са настроени въпрос на виждане  .
Затова  да и пожелаем касмет на жената и да се справи. Няма лошо да имаш 3 деца просто за стандарта на живот в бг...........е трудно .
Бъди здрава. Praynig

# 19
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ситуацията е много неприятна, но и аз ако бях изпаднала в такава избора ми щеше да е аборт! Confused Боли, и то много боли, но се преживява, макар и да не се забравя! Cry Още едно дете е огромна отговорност. Сама с три, просто не би ми го побрал акъла!

Пожелавам ти кураж и сила да вземеш правилното за теб решение!

# 20
  • Мнения: 2 723
за мен няма избор в тази ситуация - пътя е един  - аборт
излишно е да казвам ч(е и в природата когато майката не може да се справи с много деца - тя просто премахва някои
и за мен раждането като обяснение за святостта на живота и т.н. си е чисто задоволяване на личнотго желание за дете, а не поради някакви добри причини
не е важно детето да е сухо и нахранено - важно е най-вече душевния му покой
още от сега всички са против това дете - как мислиш, ч(е то ще се чувства
или ще стане чудо и всички ще станат по-добри с раждането му?!
няма такъв филм

но ако решиш да го задържиш - никой няма право да те обвини ....освен другите деца - ако ги пренебрегнеш или лишиш от належащи неща задради личното ти желание да имаш още едно дете


ПОдкрепям с две ръце  Naughty

# 21
  • Мнения: 1 615
Изоборът е труден, но лично аз мисля, че не бих се решила да родя...

# 22
  • Мнения: 369
Съжалявам за ситуацията, в която си изпаднала. Внимавай повече вбъдеще!  Confused
Но станалото е станало и сега търсиш помощ. Според мен абортът не е решение. Аз виждам три горе-долу приемливи изхода от ситуацията:

1) Да родиш детето и да го дадеш на някоя бездетна двойка. Те могат евентуално да ти компенсират финансово месеците, през които не си работила поради бременността. Мисля, че една жена от форума беше осиновила така детенце (никът й е май matakosmata), тя може да ти даде повече информация, ако прецениш, че можеш да се разделиш с детенцето си в иметона щастието му.
2) Най-правилното решение според мен: поискай помощ от ЦЪРКВАТА и човекът с ник "Воден дух" от форума. Той трърдеше, че църквата не била помагала на майките, които са изправени пред дилемата дали да абортират или не, защото те не се обръщали за помощ към тази институция. Значи ако ги помолиш не би трябвало да ти откажат!  ooooh!
3) Тъй като аз лично не вярвам в желанието на Църквата да помогне, по-реално би било да се обърнеш за помощ към момичетата от Сдружението на Майките. Те могат да ти помагат с дрешки, играчки и храна, но това не е постоянно решение все пак...

Наистина, пиши на Воден Дух да видим дали го бива само на приказки или може и да действа когато трябва!

# 23
  • Мнения: 2 863
Хубаво, ама както обсъждахме и преди въпросът явно не е толкова във физическото оцеляване и отглеждане на детето. След като не иска да прави аборт и казва че си иска детето, това според мен със сигурност значи и че не би го дала.
Дилемата според мен  касае цялостната промяна  в живота им- на жената и на двете й деца.

# 24
# 25
  • Мнения: 1 327
ще започна с цитат от едно твое друго мнение:
...................................бях така уплашена от самотата,а се оказа че съм много силна.......................

ако имаш приятели, на които можеш да разчиташ - действай така, както ти подсказва сърцето.
 Wink

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
1) Да родиш детето и да го дадеш на някоя бездетна двойка. Те могат евентуално да ти компенсират финансово месеците, през които не си работила поради бременността. Мисля, че една жена от форума беше осиновила така детенце (никът й е май matakosmata), тя може да ти даде повече информация, ако прецениш, че можеш да се разделиш с детенцето си в иметона щастието му.
2) Най-правилното решение според мен: поискай помощ от ЦЪРКВАТА и човекът с ник "Воден дух" от форума. Той трърдеше, че църквата не била помагала на майките, които са изправени пред дилемата дали да абортират или не, защото те не се обръщали за помощ към тази институция. Значи ако ги помолиш не би трябвало да ти откажат!  ooooh!
3) Тъй като аз лично не вярвам в желанието на Църквата да помогне, по-реално би било да се обърнеш за помощ към момичетата от Сдружението на Майките. Те могат да ти помагат с дрешки, играчки и храна, но това не е постоянно решение все пак...

Наистина, пиши на Воден Дух да видим дали го бива само на приказки или може и да действа когато трябва!

това вече ме уби
ти вярваш ли в тези неща? може на запад да има добри самаряни ама тук - с феинер посред бял ден трудно се намират
камо ли да обичаш детето 9 месеца, да го родиш и да го дадеш....

# 27
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз гледам две породени
и почти се побърках
не занм как тази жена би се решила на трето - двете трябва да са доста послушни
ми без помощш - ще е ад за всички
ако имаш помощ от роднини или поне пари да даваш да ти помага някой
иначе живота става ад и човек дори престава да се радва на децата си
има дни в които се питам защо са ми тия деца....
не знам - за мен си е геройство с мъж да гледаш три, а не знам какнякои от вас си го представят за сама жевна

не  е геройство - безразсъдство наричам аз това, ако няма финансова независимост да си позволи помощничка в домакинството или ако няма стабилна физическа помощ от роднини и/или приятели

# 28
  • Мнения: 369
това вече ме уби
ти вярваш ли в тези неща? може на запад да има добри самаряни ама тук - с феинер посред бял ден трудно се намират
камо ли да обичаш детето 9 месеца, да го родиш и да го дадеш....

За самаряните- погледни няколко форума по-нагоре и виж какво правят момичетата в Благотворителния. И в БГ има добри хора, които наистина помагат на сирачетата, но и на нуждаещите се майки! Всъщност не си ли и ти в движението? Heart Eyes

Водният Дух сам се беше изказал, че църквата не помага на нуждаещите се майки, само защото те не били дошли с молба за помощ. Специално този човек може просто да си дрънка, но по принцип и църквите помагат (адвентистите например).

А по въпроса с осиновяването, предполагам не познаваш това момиче и не можеш да знаеш кой вариант би предпочела- да си убие детето или да го остави на някое семейство и да му осигури добро бъдеще.  Thinking Все пак тя казва, че не иска да абортира. Може тя да вярва например, че нероденото бебе вече има душа, а вие я "навивате" да го маха...

Държа да чуем все пак и как тя самата възприема предложенията ми.  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 4 493
Твърдиш, че обичаш децата - помисли и прецени трезво на какво ще ги подложиш - тези двечките, които имаш в момента и тогава вземи решение.
Дано не изпадам в такава ситуация - щот то и с противозачатъчни се случва, но бих избрала - аборт. Sick

Общи условия

Активация на акаунт