С коремите вървим напред, МАЙ-ски мами сладки като мед!

  • 10 604
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Какичка,честит малък племенник!Да ви е жив и здрав и много щастлив!  bouquet

За зърната-доколкото знам идеята на мазането е кожата да стане по-еластична,защото когато бебето суче те се разтягат и ако кожата е суха и нееластична се напуква и нацепва.Аз ползвам Авент-той също може и да не се мие когато бебока се слага на гърдата,но е добре мазането да започне от 8мия месец и да продължи докато зърната не свикнат на дърпането,хапането...
Стрии нямам/да чукна на дърво  Praynig/,но много старателно се мажа с Мустела и мисля,че това ме спасява.
Черта също нямам,но вените на гърдите ми са станали като синя паяжина-ужасно грозно! Closeно няма как!
Днес се събудих и установих,че съм спала по гръб  ShockedУжасно се притесних,защото знам че е вредно за бебчето,но докато спя и не усещам как се завъртам и ....Знаете ли дали наистина е толкова опасно или е много преувеличено  newsm78
majceto,наистина е най-добре да си почиваш повечко.  bouquetВъпреки че с малката едва ли има начин,но се старай да не се натоварваш толкова много. Hug

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 14:44 от randuna

# 226
  • Варна
  • Мнения: 2 317
kakichka, честит ти племенник! Да е жив и здрав и гордост за мама и татко, и за леля естествено!  bouquet
                              Katia_N, като си лягам вечер с разните му там гадения, все за твоите киселини и асоциацията ти със скачените съдове се сещам Joy
   
Joy
Мда, аз освен с киселини вече се сдобих и с гадене от тази сутрин. Дано да е било инцидентно, че не искам да си спомням първите месеци. Sick
А за боята-на мен ми хваща безамонячната все още и слава Богу, щото много бял косъм, много нещо по мойта глава. ooooh! Но е често срещано да не хване по време на бременност и кърмене. Само да ви напомня винаги да правите тест за алергия към боята, че наскоро колежка на майка ми яко се скопоса с боя за коса, а сега само това ни липсва. Peace

# 227
  • Мнения: 214
не ми остава никакво време да ви чета, а вие сте невероятно бързи в изписването на темите Simple Smile
тъкмо прочетох за преживяванията на Майчето и ме сви кръста. Ще тичам да си купя и аз магнезии, че последните 2 месеца го зарязах съвсем, а наистина е много важен за контракциите.
Линеа негра имах предната бременност, сега нещо ми се губи. Стриите по гърдите също не ми лилавеят както преди.
Остават ми още 8 работни дни, после Великден и после пускаме малката на ясла. дано всичко й понесе добре, че иначе лошо ми си пише, ако трябва баш на финала да я гледам.
още малко остава, така че стискайте поне до април! Simple Smile

# 228
  • София
  • Мнения: 1 402
какичка честит ти племенник , да ви е жив и здрав и много да ви радва.

майче значи сега кротко го раздавай и спокойно.

# 229
  • Мнения: 78


          Randuna, не мисля, че е толкова голям проблем да се спи по гръб - аз като цяло така си спя/на бабите ни навремето не са им казвали разни такива нещица и пак са си раждали здрави деца/. Е, знам, че препоръчително да сме обърнати на ляво и се пробвам често, ама пусто като не ми отдава. Още преди да забременея никога не съм обичала тази страна за спане/имам чувството, че си притискам сърцето/, а по интересното е, че и бебо май не му допада идеята - като съм надясно или по гръб си кротува и спинка, а като съм наляво се разбеснява - даже това ми е един от методите да го размърдам като много се кротяса и започна да си мисля, че дълго не съм го усещала Mr. Green
        Кakichka, честит ти племенник!!!Да е жив и здрав!!! Аз имам двама на брой и ги обожавам - много е сладко, че само ги обичаш и им се радваш. Не се пада на лелите тежката част по възпитанието и контрола. Аз и затуй си ги глезя на воля - е, сега сестра ми се е заканила да подходи по същия начин Joy
       Katia_N, дано да не те хващат гаденията, че лоша работа!!! При мен е сутрин и вечер Sick
         

# 230
  • Мнения: 7 914
majceto
 къде си се помъкнала бе? Crazy

Никой да не ражда преди 37г.с.   Naughty Naughty Naughty
ще се стискаме и това е! Praynig Crazy Mr. Green

kakichka

 честит ти племеник -  да е здрав и само радост да ви носи!

и бързо възстановяване на майчето му    bouquet  bouquet  bouquet

Dana аз пък акто съм наляво не мога да дишам, а по гръб ме заболява всичко ще е около корема....така че единствената ми опция е на дясно   Rolling Eyes

за гърдите
аз с нищо не ги мажа9 подготвям) , ама напоследък много ме боли дясната гърда- зърното като че ли... защо ли?  newsm78

# 231
  • Варна
  • Мнения: 2 317
randuna, за спането-щом можеш да спиш по гръб, браво! Аз не мога дъх да си поема, ако легна така. Не се шашкай. Какво толкова е станало, че си спала по гръб. Нищо му няма на бебето, нали си шава. Като са казали лекарите, че е препоръчително да се спи на ляво, това не е задължително или фатално, ако не го правиш. Я, по-спокойно. Ако му беше много неудобно на детето, то щеше ясно да си покаже, няма ще да те остави да спиш по гръб. Mr. Green

# 232
  • Мнения: 1 461
Kakichka честит ти племенник да ви е жив и здрав  newsm30
Майче моляте почивай си повечко знам че с малко детенце е невъзможно но максимално се възползвай свободното си време за почивка.Ще стискам палци всичко да е наред при теб  PraynigКога влизаш в 9 месец
 Днес си взех изследването от урокултурата и отрицателна Grinning
Randuna  не е проблем че си спала по гръб щом така ти е удобно. На мен не ми е удобно много ме боли кръста явно цялата тежест пада там. Казвали са ми че се били губели тоновете като спиш по гръб но не е вярно, предният път спях предимно по гръб и нямах проблеми.
Варненски мами в началото на април можеби на 3 ще дойда в Варна на преглед бих се радвала ако се видя с някои от вас. Трябва първо да се чуя с моя док.
Galli много работиш време е да си починеш виче, така като гледам и ти си някъде за 22 май. Дано малката да свикне бързо с яслата че да ти е по леко.
Стрии нймам за сега, на вените на гърдите ми така се изпъкнали просто не е истина, с нищо не се мажа зърната ми са хубаво изпъкнали така че няма да има проблем бебо да засуче стига да иска
Вчера ми беше ужасен дан, баща ми си поряза ръката и го оперираха но никаи не ми казва какво точно е станало и какви ще са последиците. Нали нашият татко е в чужбина аз разчитах на него за много неща, ако получа болки кои ще ме закара до Варна, а и нали Галето може да  яде само козе мляко и тои ходеше и го взимаше от някакво село всяка сутрин. Точно сега не трябваше да се случва Sad

# 233
  • Мнения: 1 030
Привет и от мен! Честит племенник Какичка да ви е жив и здрав и само да ви радва.Мале ,сигурно много се е мъчила милата щом ни спестяваш подробности на нея пожелавам бързо възстановяване.Момичета много добре сте си изкарали на срещата браво поздравления всички изглеждате добре.За спането на лявата страна аз спа на нея много ми е добре е въртя се и на дясно но на лявата страна ми понася даже и киселините не ме мъчат.Майче,бе мила направо се притесних за теб как ще раждаш сега не е ли рано спокойствие и силна храна ти пожелавам.Петра от кога е на ясла? Hug Joy

# 234
  • Мнения: 481
Добър ден, майчета!
Този мой апандесит ще ме побърка-защо така ме боли, ужасно е!!!Има ли някой подобен проблем?
Аз като никоя друга нощ днес се наспах и засега се чувствам добре(с изкл. на апандесита).
За вените по гърдите- и моите нещо много са изпъкнали и се виждат, доста прозира кожата.
Преди около месец се боядисвах и нямаше проблем с хващането на боята, но сега опитах и не става.Хем си купих на Лореал-след мазането нищо не хвана и я изхвърлих като си помислих че годността и е минала, знам ли?!Както и да е, не е болка за умиране Simple Smile.
Да ви кажа че аз започнах да пия магне В6 и магнерот от към 4тия месец и докторката каза че ще ги пия докрая.Та сега продължавам с тях!

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Привет за днес и от мен.
Какво сте напавили събота и неделя, отне ми доста време докато ви изчета! #Crazy
Какичка, честит племенник. Да ви е жив и здрав!
Колкото до раждането - нали знаете всеки си има критерии за лесно и трудно раждане, прагът на болка на всеки е различен, така че не се вслушвайте много, много в разказите.
Майчето, да не си посмяла да раждаш Naughty Има време още, а и повярвай ми родилните контракции няма да ги сбъркаш. Колкото до смъкването на корема - предния път си се влачих 2 месеца така, а сега откакто беба се обърна пак ми е по-ниско, но не смятам да раждам преди 38-ма седмица, а и доки на прегледа прогнозира, че би трябвало да остискам до началото на МАЙ (дано и беба да е на същото мнение Mr. Green )
За чертата - на мен първия път ми изчезна около месец след като родих.
За хемороидите - имам си ги и още как, първия път ми се появиха около 6-тия месец, външни, не можех да си седна на д...то. Сега пак са се обадили и доки ми изписа едно немско мазило, каза да го ползвам когато ме наболяват и има ефект от него определено, при това го ползвам инцидентно.
А сега да се поуплача - сутринта отново се оказах без заместник, госпожата я хванало шубето и се отказала. Направо щях да получа удар като ми се обадиха от Агенцията, а най-много се вбесих, че не е имала доблестта поне да се обади директно тук. Като си помисля само, че реших да й дам шанс, защото знам какво е да си търсиш работа и да нямаш стаж #Cussing out Избрах човека, с който на мен ще ми се отвори повече работа по обучение, беше много ентусиазирана в петък и хоп в понеделник - ново пет. #2gunfire Сега се обадих на едно друго момиче, което не ми е много по вкуса, но поне има някакъв опит и може да започне веднага. Стискайте палци да дойде утре, защото вече съм в безизходица.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 14:05 от gmsvetla

# 236
  • Мнения: 3 089
КАКЕ - еее, честито! да ти е жив и здрав племенникът, и майка му, и всички наоколо bowuu

светле - дано, дано. много тъпо с тия счетоводители.

абе няма да раждам. само рекох да споделя, че да се посмеете на мой гръб. даже организирах залози при ноемврийките кога ще е денят Х hahaha

а петра живот и здраве другата седмица тръгва на ясла. всъщност, детето не ми е виновно, не ми пречи и не ми тежи. просто тази бременост ми е много тежка. ама много. и само искам да лежа и да почивам, а с детенце няма как.

за спането - на мен най-ми е добре обърната на дясно. и вс етак си спя. ми не мога иначе, к'во да правя...

# 237
  • София
  • Мнения: 1 402

А сега да се поуплача - сутринта отново се оказах без заместник, госпожата я хванало шубето и се отказала.............

светле нямаш късмет нещо с тея заместници .... стискам палци да няма издънка с поредното девойче.

# 238
  • Мнения: 214
да ви кажа това със спането е препоръчително да се спи на лявата страна, но не и задължително. ако не се чувстваме добре, получаваме сърцебиене, тежко дишане, позата със сигурност трябва да се смени. Аз също спя повече на дясната страна, но доки ми каза, че това е така, защото гърба на бебето вече 3 седмица ми се пада отляво. почне ли да ни ми достига въздух, хоп - на другата. и така цяла нощ въртене и на сутринта се чудя що ми се спи Simple Smile

# 239
  • Мнения: 832
mileeenka - в повечето болници не искат дрешки, само памперси и дрехи за изписване

майчето - направо ме хвърли в музиката...къде си се разбързала ? и още нещо, родилните контракции не могат да бъдат сбъркани нито по честота нито като болка..., освен това има тапа и води да изтичат... спокойствие и си почивай повече  Naughty

за спането - аз дето се хвалех, че спя като пън сега не мога да си намеря поза, а като заспя почват да ме преследват едни сънища не е истина  #Crazy преди няколко дни си сънувах бебчо, съвсем ясно и ми стана много хубаво  Heart Eyes иначе корема почна да ми расте не знам, имам чувството, че с часове и мъжа каза, че в леглото пуфтя като локомотив  Sick

какичка - ЧЕСТИТ ПЛЕМЕННИК! Жив и здрав да ви е.

Общи условия

Активация на акаунт