кое е по-вредно солта или захарта?

  • 2 782
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Бялата захар може да се замени с кафява, а солта с йодирана такава.

# 16
  • Мнения: 390
Захарта е по-вредна според мен-ако детето се научи да яде по-малко сладки неща ще му е само в полза,докато йодираната сол е много важна за щитовидната жлеза.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Вредни са големите количества, а не самите сол и захар.

# 18
  • Мнения: 390
Вредни са големите количества, а не самите сол и захар.

Това е така,ама аз отговарям на въпроса PeaceТой е зададен така.

# 19
  • Мнения: 801
ами да, май трябваше да задам по-по друг начин въпроса, но аз в началото съм уточнила. Заглавието е само за да привлече повече мами Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 555
Наистина количеството е от значение, но аз засега не добавям захар и сол към нищо и купувам пюрета и каши, които не съдържат такива. За солта не съм толкова против, колкото за захарта, но пък Радинка не иска да яде солени храни.

# 21
  • Мнения: 1 881
Гледам да ограничавам и двете...Кухнята ни е безсолна, а малката сладко яде само под формата на шоколад. Сладки и бисквити не обича...Изключая солените бисквитки, тип Крекер...

# 22
  • Мнения: 1 951
И двете не са вредни когато не са в излишък  Peace

# 23
  • Мнения: 145
Не слагам нито едно от двете в храната-сладко има и в бисквитите,и в плодовете-мисля,че е достатъчно за сега.

# 24
  • Мнения: 3 886
Не слагам нито едно от двете в храната-сладко има и в бисквитите,и в плодовете-мисля,че е достатъчно за сега.
НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ.ТОВА Е И МОЕТО МНЕНИЕ Peace

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
За солта,от специализираната литература знам, че е желателно да не се дава на бебетата, докато не навършат годинка, тъй като натоварвала още не до там добре развитите бъбреци. Първата година детето имало нужда от около 1г сол на ден, което количество то получавало от кърмата или АМ. След година до 3 год количеството се увеличавало до не повече от 2г, моята май повечко приема  Embarassed

# 26
  • Мнения: 9 483
По принцип трите бели "отрови" са-сол, захар и брашно..а комбинацията на последните две ви е известна на всички..

Лично аз до година и1-2мес не съм давала на сина си подсладени /освен това което е в пл.пюре/ храни-НЕ давам кисели, ни'естени и др, кремове, кис.мляко със захар и пр...гледам да са пресни плодове и зеленчуци.
За солта-също..той винаги е ял "гербер" и "хип", та каквото има в тях..други марки така и не хареса.
Сега /на 1г и 3мес е / му готвя с маалко сол и чат-пат ако иска от нашето ядене му давам.
Захар май само в кус-кус-а слагам и то пак пестеливо Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 957
Щипка сол или захар в гозбичката не са кой знае какво.Иначе пък става супер безвкусно.Разбира се зависи от продуктите,които си използвала.Ако примерно сложа морковче в картофеното пюре-няма нужда нито от сол,нито от захар-става си достатъчно вкусно:)
Купешките пюрета също са подправени-те за това и бебоците така ги лапат;)

# 28
  • Мнения: 106
Ако не се прекалява с тях,не са вредни.Не задълбавам чак толкова в биохимията и патологията.Няма смисъл.Така или иначе децата ни в един момент се сблъксват и със солта,и със захарта.
Абсолютно съгласна съм.В началото на захранването внимавах с тези добавки и купувах ве скъпи пюрета,но сега вече не се престаравам толкова.

# 29
  • Мнения: 5 391
Когато аз готвя не слагам сол, захар-също.
Сега кухнята ми се струва леко солена, но се надявам да е в нормални граници Confused
Като цяло на този етап се старая доколкото мога да сведа до минимум приема и на двете.

Общи условия

Активация на акаунт