Бяло течение по време на бременост

  • 8 983
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
Аз имах течение от самото начало на бременността чакахме да вляза в 5 месец и започнах лечение първо с гинопеварил-непомогна,после вагинални свещечки полижинакс намаля течението,а кам 7 месец почнаха и сърбежите.Оказа се че са гъбички които се образуват вселдствие от бременността и по точно от плацентата а сега се лекувам с Гиназол това е крем който се вкарва във влагалището и си действа 10 дни.
Съветвам те да се лекуваш,а докторите препоръчват при тоалет да използваш триклобактер-вместо сода Grinning
Успех и леко бременеене Peace

# 16
  • Мнения: 649
На мен дак ми беше казал, да се притеснявам от бялото течение само, ако има неестествен цвят или мириз. Промивки със смрадлика!

# 17
  • Мнения: 6 461
От както влезох в 5 месец имам бяло течение, при което лекарят ми каза че е нормално, но с течение на времето /когато  поистина/ и то се увеличи получавам отвратителни сърбежи. #2gunfire При което се успокоямат със сода. Дали е нормално това . Ще се радвам ако ми дадето някой и друг съвет.
Най-добре пак се консултирай с гинеколога си и искай да ти вземе секрет,който да се изследва в микробиологична лаборатория.

# 18
  • Мнения: 2 336
Благодаря Ви много за съветите,  Hugще отида на док следващата седмица, защото  моят лекар работи на кабинет само един ден в седмицата Sad. Дано да не е нещо лошо Praynig

# 19
  • Мнения: 689
Аз имах абсолютно същия проблем от края на 4 месец. Това беше най-отвратителното нещо през бременността ми.
Не се притеснявай, съвсем нормално е.

# 20
  • Мнения: 154
И на мен ми бяха казали,че е нормално и на всяка бременна и се струвало много.Най-добре изследване на секрет,което по здравна каса мисля,че се прави 2 пъти за цялата бременност,ако не и само един .Затова искай да ти направят дори и ,ако трябва да си платиш.Може и нищо да не е,ама...Дано да е само моментно.Лека бременност!

# 21
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Тези течения са нормални за бременността, но съвсем не са толкова невинни. Аз и при двете раждания имам проблеми свързани с неизлекувани докрай инфекции с течения.
Направете си необходимите изследвания и се лекувайте докато е време

# 22
  • Мнения: 96
И аз имах подобно нещо и 3 пъти имах уринарна инфекция,която лекувахме с АБ.В края много силно бяло течение,което лекувахме с нещо,но за съжаление незнам какво беше.Знам,че беше нещо за прочистване на родовите канали.

# 23
  • Мнения: 473
Почти всички бременни имат бяло течение, предизвикано от упоритата гъбичка Кандида. По време на бременност се усилва много, но щом имаш сърбежи най-вероятно имаш и от другите гъби - трихомонас. Те са свързани с сърбеж, парене. Но не се притеснявай. Аз съм в деветия месец, ходя при един много добър гинеколог и той ми обясни, че няма нищо опасно за бебето от тези бактерии. Забранил ми е да пия каквито и да било антибиотици, а само глобули Гино Певарил. Да ти кажа нищо не ми помагат тези глобули само парите си давам, ама поне съм спокойна за бебето. Гъбите ги третирам отдавна, и досега нищо, като повечето момичета. Много се бях притеснила от тези трихомонас, но лекаря ми каза, че е много вероятно да е грешка и изобщо не е сигурен в тези изследвания, защото тези гъбички в начална бременност причиняват спонтанен аборт или в по-късна преждевременно раждане. Аз съм си много добре, имам 7 дни до термина, бебето расте идеално, голямо е, всичко му е наред /ходих на 4Д/, така че наистина ти обясних всичко подробно, за да не се притесняваш както аз. Не можах да спя изобщо след изследването! Успех и бъди спокойна!

# 24
  • Мнения: 154
Моят гинеколог ми изписа да се мия с Триклобактер,но това беше след като родих и до колкото знам това е дезинфектант,с който си мият ръцете преди да оперират..

# 25
  • София
  • Мнения: 2 104
да,нормално е да се появи, но трябва  обезателно да се лекува, защото не е безопасно за бебето, според мен са гъбички, иди да ти вземат секрет, сигурно ще ти изпишат глобули, не се притеснявай, щом си след 3тия месец можеш да си ги слагаш без рискове Peace

# 26
  • Мнения: 476
И на мен ми се появи течение в началото на 5ти месец, а преди 10 дни и сърбеж. Звъннах на док по телефона и ми каза да мажа с клотримазол. Сега след 10 дневно мазане съм по-добре. Не ме е преглеждал, нито ми взе секрет, но явно това ми действа. Каза ми че е нормално по време на бремеността и течението и гъбички, заради хормоните и променената среда....  Peace

# 27
  • Мнения: 6
Ето моя пресен пример-имах течение като това което описваш и наистина е адски неприятно.Каэах на доктора, а той ми эаяви че е нормално.........е в крайна сметка се окаэах с над 25 шева и адски раэкъсано влагалище именно эаради това течение,а родих много бърэо и почти беэболеэнено,эа около 40 мин.,а ме шиха час и нещо......така че наистина му обърни внимание. Grinning

# 28
  • Мнения: 1 440
Най-вероятно става въпрос за кандидоза (щом има и сърбежи) - обърни му внимание Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И при мен се появи по време на бремеността, но мина от само себе си.

Общи условия

Активация на акаунт