МАМИ в АВСТРИЯ 4

  • 21 006
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 150
Цитат
И накрая всички спасителни екипи ходили в ресторанта да ядат

 Shocked

# 16
  • Мнения: 339
първо да ви благодаря за честиткитепо повод РД-то бих ви направила и една виртуална почерпка ама като незнам как се слагат тез картинки Blush но затова пък ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ НА ВСИЧКИ !

nkolentsova и аз ти пращах ЛС ама кутийката ти задръстена и нещя, ти кога се прибра от бг Hug

като чета тези забележителности и се чудя аз последната година и половина във Виена ли съм живяла, кво ли newsm78 и като сме на тема разходка, паркове и т.н. имате ли идея за някой хубав парк кадето може да си заведеш детето но да можеш да си вземеш и кучето, че последните два месеца горкото животинче савсем го пренебрегвах и днес излязох с бебо а нея я оставих сама в къщи че в парка нали не можело и тя от яд разкасала всички памперси и ги разпиляла из целия апартамент пък и много нечесно ние да сме навън а тя самичка, в зоото не може в белведере не може изобщо готините места всичките ферботен Sick

МКТ а всъшност какво се случило?

# 17
  • Мнения: 4 150
Ророана,честито на патерици  bouquet
Виж тук zа кучетата
http://www.wien.gv.at/ma42/hundez.htm

# 18
  • Мнения: 229
 Schrecklicher Unfall in der Seegrotte bei Mödling!
r
31.05.2004, 12:49
Schwerer Bootsunfall in der Seegrotte Hinterbrühl: Fünf Menschen ertrunken!

Opfer aus Deutschland. 33 Personen waren an Bord
Boot kenterte aus noch ungeklärter Ursache

Ein Bootsunfall in der Seegrotte Hinterbrühl (Bezirk Mödling) hat am Pfingstmontag fünf Todesopfer gefordert. In den Vormittagsstunden war ein Boot mit 33 Personen an Bord in der Grotte gekentert. Bei den Toten soll es sich um vier Frauen und einen Mann handeln. Nach Angaben von Gottfried Bauer, Sprecher des Bezirkskommandos der Feuerwehr Mödling, sowie vom ÖAMTC ereignete sich das Unglück gegen 9.30 Uhr etwa 150 Meter von der Einstiegsstelle zur Bootstour entfernt.

In ersten Meldungen war davon die Rede gewesen, dass der Unfall direkt an der Einstiegsstelle geschehen sei.

Zumindest drei der Toten dürften sich Bauer zufolge unter dem Boot verfangen haben. Für sie gab es offenbar keine Möglichkeit zu entkommen. Bei den 33 Insassen handelt es sich um Mitglieder einer deutschen Reisegruppe, die vermutlich mit einem Bus aus Nordrhein-Westfalen in Österreich unterwegs waren. Insgesamt dürfte die Gruppe 41 Personen umfasst haben. Die anderen Teilnehmer an der Bootsfahrt blieben unverletzt, sie wurden von Rettungskräften, Ärzten und Psychologen betreut. Für 13.00 Uhr wurde in einem Kaffeehaus unmittelbar neben dem Grotteneingang eine Pressekonferenz angekündigt.

Beliebtes Ausflugsziel
Das Wasser des größten unterirdischen Sees Europas ist bis zu zwei Meter tief. Die Höhle, die in den Kriegsjahren 1944 und 1945 zum unterirdischen Flugzeugbau genutzt wurde, ist heute ein beliebtes Ausflugsziel.

Europas größter unterirdischer See


Това е станало...
По неофициална информация са били прекалено много ду6и в лодката и са помислили,че един/една получава инфаркт.При което всички се скупчват на едната страна на лодката и тя се обръ6та... Confused Оплитат се в мрежите отстрани на лодката и се давят...Много гадно...

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 20:10 от MKT

# 19
  • Мнения: 339
Благодаря Christian Hug,
ама в този сайт май предимно са дали кучешките WC като сравнявам с познатите ми места като в Щадпарк например е асвалтираната алея покрай реката а в самия парк с куче тц , или хундстурм и айнзидлер парк при нас са си дже квадратчета извън самия парк пълни с кучешки ...ъ-ъ... и аз не бих седяла там по дълго от нужното на кучето да си свърши работата пък камоли с детето да се пека на слънце. Гледам тез по привлекателните паркове дето не ги знам ама каквото погледнах все накрая пише например: Bitte beachten Sie das generelle Hundeverbot im Schönbornpark. Hundehalter/innen, bitte führen Sie Ihren Liebling in die Hundezone entlang der Langegasse.

та доколкото разбирам немски (което не е много) тва значи да си стоим с кучето в хундезонето, ако обичаме  Rolling Eyes

знам само на дунавския остров че може (което ни е хипер далече за съжаление) и един парк срещу шонбрун,където пък алеите не са асвалтирани и с количката малко трудно  Sick знам че има места където уж е забранено но по така да се каже негласно споразумение кучкарите си ходят пък другите си затварят очите ако някой знае казвайте къде Praynig

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 01:10 от Roroana

# 20
  • Мнения: 106
Я колко много сте писали  Hug
Само ,че времето нещо се развали, а аз тъкмо започнах да си правя списък Sunglasses
Аз харесвам Hundertwasserhaus и ребрата в Siebensternbräu (на Siebensterngasse)
Какво има в Хундертвасерхаус- музей ли е? Винаги съм гледала на нея като на интересна архитектура.
Ние също сме почитатели на ребра  Wink Има едно заведение в първи, близко е до карлсплатц - ирландски бар,името му е 15/16 . Там сервират страхотни ребра и порциите са толкова огромни ,че имаш чувството , че си от семейство Флийнстоун Mr. Green и цените също са нормални.
 А зеегроте,какво е нещо от линка не разбрах.Някакви пещери ли са?
А само да добавя за техническия музей ти трябва поне половин ден, вътре е страшно интересно.Предствени са различни техническия открития по мн оригинален начин и най ми допадна ,че на последния етаж можеш да се пробваш да снимаш новини,тоест да се правиш на водещ Simple Smile
А и препоръчвам ,ако имате възможност да посетите Минимундус в Клагенфурт.Това е като колекция на известни сгради от цял свят,направени в умален вид, изработени мисля 10 към 1.Има и рилският манастир Simple Smile http://www.minimundus.at/deutsch/frame_interaktiv.htm
А във  Виена, преди много често ходихме в Аугартен във втори. Лятото има и заведения , можеш да си лежиш на тревата , има много детски площадки, само май пак е забранено за кучета.Мисля , че кучета по принцип не се допускат ,където има детски площадки.

# 21
  • Мнения: 957
В единия Хундертвасерхаус има галерия, а в другия има магазинчета за туристи и кафене, както и магазинче за постери с репродукции на Хундертвасер, Климт, Шиле. Не че има кой знае какво, но на мен просто архитектурата ми харесва. Преди горе/долу 15 години дойдох за първи път във Виена като туристка и Хундертвасерхаус ме впечатли най-много от всички забележителности, които тогава успях да обиколя.
А като спомена за ребра, онзи ден си отядох на ребра в Санта Круз в пратера. Тъй като нося брекети за изправяне на зъбите трябваше да се въздържам от гризане за да не ги отлепя, но миналия месец ми махнаха брекетите на горните зъби и ядох, гризах та чак се забравих, а там порциите също са огромни. В санта круз има и страхотна печена царевица   chef И салатите им са страхотни ...оох пак ми се дояде! Простете за среднощните кулинарни полюции Grinning

# 22
  • Мнения: 339

А като спомена за ребра, онзи ден си отядох на ребра в Санта Круз в пратера. Тъй като нося брекети за изправяне на зъбите трябваше да се въздържам от гризане за да не ги отлепя, но миналия месец ми махнаха брекетите на горните зъби и ядох, гризах та чак се забравих, а там порциите също са огромни.
elfljo ама ти сериозно ли си пазила брекетите да не ти се отлепят?  Joy хаха спокойно не е толкова лесно аз носех пет години и ако не трябваше да гризкам кокалчета щях да умара или щях да съм ей така Sick, давчех си всичко и не сам отлепяла брекет, а това си е доста време.

а я да ви попитам вие сушители бебетата със сешоар като сменяте памперсите?аз четох в една книга че много било добре срещу подсичане пък и на стоян много му харесва и се кефи ама тук някаде из архивите мамитата обсъждаха че никога не трябвало на голо,ама те заради коликите, пък на облечено как да го подсушиш ,та вие какво мислите по вапроса.

# 23
  • Мнения: 533
Ние също сме почитатели на ребра  Wink Има едно заведение в първи, близко е до карлсплатц - ирландски бар,името му е 15/16 . Там сервират страхотни ребра и порциите са толкова огромни ,че имаш чувството , че си от семейство Флийнстоун Mr. Green и цените също са нормални.
 

И аз давам глас за "1516", и бирата им е много добра. Е, вътре въобще не става за деца ама скоро ще изкарат масите навън .... Ама то не е ирландско  newsm78

а я да ви попитам вие сушители бебетата със сешоар като сменяте памперсите?аз четох в една книга че много било добре срещу подсичане пък и на стоян много му харесва и се кефи ама тук някаде из архивите мамитата обсъждаха че никога не трябвало на голо,ама те заради коликите, пък на облечено как да го подсушиш ,та вие какво мислите по вапроса.


Аз това за пръв път го чувам  Rolling Eyes, но пък съм чувала, че по-лесно заспивали на звука на сешоар.



# 24
  • Мнения: 4 399


а я да ви попитам вие сушители бебетата със сешоар като сменяте памперсите?аз четох в една книга че много било добре срещу подсичане пък и на стоян много му харесва и се кефи ама тук някаде из архивите мамитата обсъждаха че никога не трябвало на голо,ама те заради коликите, пък на облечено как да го подсушиш ,та вие какво мислите по вапроса.


Аз това за пръв път го чувам  Rolling Eyes, но пък съм чувала, че по-лесно заспивали на звука на сешоар.


И аз за първи път го чувам и не бих го практикувала. Много хубаво им съхнат дупетата на въздух и без никакви допълнителни средства.  Wink Чувала съм и че лесно заспивали и че се успокоявали на сешоар, но не мога да си представя да подложа детето си на такова нещо.

Аз пък търся жена, която да ми помага за чистене и гладене. Имате ли предства как вървят цените в момента? А пък ако някой има позната, която може да ми препоръча, може да ми пише на ЛС. Аз имах преди време жени които ми помагаха, но останах недоволна и се наложи да се разделим, така че не бих искала отново да ги търся. А и не знам дали цените не са се променили междувременно, така че всякаква информация би ми била от полза.

# 25
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Къде се изпокрихте пак?
По въпроса за сешоара, аз също  не съм чувала за подобна практика. То ние косата не си сушим, пък какво остава за дупето! Само като си я представя тази гледка и ме напушва смях Joy!!! От личен опит знам, че е добре поне за половин час на ден мъничетата да се оставят без памперс. Ако имате възможност, при всяко преобуване да го правите, още по-добре. Това е голям кеф за децата.
Сетих се, че хубави ребърца има и в една от кръчмите в Bömischer Prater!

# 26
  • Мнения: 68
Елфиджо, моля прати пак линка, където бяхте качили снимки на австрийските форумки. може би да качим нови. Peace

# 27
  • Мнения: 343
zdrawejte.

izvinjavam se za latinizata, obache laptopa mi e za izhvurljane, i dokato ne kupja nov, shte e taka.
@vjara
nie imame jena za chistene, 7 evro na chas i davame, koeto e malko, okolo 10 na chas vurvjat. obache i az sam mnogo nedovolna ot neja, polovinata leketa po vrati i ogledala prosto ne gi vijda. no za nova i duma ne stava, muja mi ne se razdelja s neja, ot 8 godini mu chistela, i na nikoi drug ne iska da si dade kljucha ot jilishteto. za koeto e prav... taka che az gledam da me njama dokato tja e tuka, samo i ostavjam belejki, na koe da nablegne, i sled tova si dozabursvam Rolling Eyes
ne ti preporuchvam da vzimash bulgarka, slovachkite chistjat na j hubavo. nashata e poljakinja.

alex go vaksinirah za hep.a i MMR, na koeto reagira s 3dnevna temperatura ot 40 gradusa. napravo poludjah. smenihme detskia lekar za poreden put, i veche hodim na privatarzt, zashtoto njamam nervi da chakam po 3h za kassenarzt. kogato se rodi 2to bebe, hste napravim za decata zusatzversicherung. zasega go plashtame privat toja novia detski, no pri speshen sluchaj si zaslujava.

# 28
  • Мнения: 957


val77
http://www.webshots.com
login: mami_v_avstria
password: administrator

ЕЛФЛЬО, ЕЛФЛЬО, ЕЛФЛЬО!!! Тоя Елфиджо вече не мога да го гледам !!! Sick

# 29
  • Мнения: 4 150
А как качвате снимки на тоzи линк,някой Ще ме ограмоти ли?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт