Моля дайте малко надежда

  • 2 389
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Не е задължително да си така до 9-ти месец.Обикновено след влизане в 4-ти месец гаденето и повръщането изведнъж изчезват.Разбирам те много добре.Аз бях по същия начин, много зле бях.Нищо не помагаше.Повръщах по 10 пъти на ден и постоянно ми се гадеше.Не можех нищо освен бисквити да ям, отслабнах с 5 кг още първите 3 месеца.Дори постъпих в болница, където бях на системи поради обезводняване.
Деганът не помага на хапчета.Изобщо хапчетата още повече дразнят стомаха и те не са препоръчителни при повръщане. Единственият вариант е Деган на инжекции - биеха ми го сутрин и вечер и страшно ми помагаше.Спираше повръщането и се чувствах прекрасно.Друг е въпроса, че не е приятно всеки ден да ти дупчат дупето.Деганът обаче не боли и инжекцията не се усеща.Говори с гинеколога ти, ако твърде много повръщаш И пий много вода, за да не обезводниш. Опитвай да хапваш по малко и често. Ягодите също помагат.
Всичко се преживява. После знаеш, че всичко си е струвало. Успех!   bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 11 006
При мен в 6 г.с. не бяха сигурни за сърдечната дейност, дори с вагинален видеозон. Но към 10 г.с. сърчицето се чу и видя още с коремния Peace
За повръщането - не е задължително да е по наследство, много е индивидуално. Гадничко е, но е нормално, повечето бременни май са така. Само внимавай да не се обезводниш!!!

# 17
  • Мнения: 473
Всичко ти е наред. Не виждам място за притеснение. И моята майка е повръщала с мен до деветия месец, но аз повръщах много малко и то до третия. По скоро ми се гадеше. Не се притеснявай! Ако наистина не можеш да се храниш ще ти включат малко системи, за да те подсилят, защото не може съвсем да не се храниш. Нормално е това, което ти се случва и напълно те разбирам. Аз бях отчаяна и си мислех, че кошмара никога няма да свърши. Първите три месеца ми бяха най-трудни. После изведнъж ти просветва в четвъртия, гаденето спира като с магическа пръчка. Желая ти лека бременност!

# 18
  • Мнения: 819
Здравей!За точната възраст не бебето не може да се говори,всичко е относително.Аз карах повръщаща бременност почти до края,преди не можех да ям,а накрая ми се гадеше,щото стомахът ми вече беше свит от бебето.
Трябва да пиеш много течности,особено вода,щото е нужно и за теб,и за бебето.Гаденето се дължи на хормони ...и голяма част психика.Моята майка е повръщала 9 месеца,а интересно,че аз въпреки нехраненето и,съм се родила 3.300кг.Трябва да хапваш по малко и по-често,да имаш винаги нещо за гризкане подръка,има гимнастика за бременни,която,на чист въздух,помага.Полезни са и добро четиво и спокойствие.Аз не можех да понасям почти всичко,но пилешкото ми беше кошмар!
Карай спокойно,всичко ще е ОК,пий вода и се радвай на взаимното съществуване мама-бебе!Успех!!!

# 19
  • Мнения: 520
Споко, всичко ще е наред.
Пожелавам ти гаденето скоро да отмине и да
се наслаждаваш на една прекрасна бременност.
И гледай много много да не се ядосваш.

# 20
  • Мнения: 724
За сърчицето не се притеснявай още е рано.За повръщането пий вода да не се обезводниш и аз бях като теб до началото на 4-ти месец  и мойта майка все ми казва-ЛЕСНО МАЙКА НЕ СЕ СТАВА.  bouquet

# 21
  • Мнения: 14 133
Не е задължително и ти да си като майка си.
Пожелавам ти бързо да отминат тези неприятни симптоми!
А за сърцето-споко,ще се види Peace

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Аз така повръщах до петия месец,кошмарно беше.Хапхвах само обикновенни бисквити и солети  Sick,после нещата се нормализираха.Кошмарно беше като тръгнехме някъде,през 20 мин спираше колата... EmbarassedСлед това си хапвах и за първите месеци. Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 492
6та седмица е раничко, за да се види сърдечна дейност, изчакай.Гаденето и повръщането според мен не са наследствени, защото и майка ми е повръщала до края, но аз - не.Стискам палци скоро всички гадни симптоми да отминат и да се наслаждаваш на бременността.

# 24
  • София
  • Мнения: 679
Пробвай с вомитосхил свещичките против гадене и повръщане, хомеопатични са и напълно безвредни, на мен ми помагаха. Аз когато можех хапвах обикновенни бисквитки и айран с малко сол, защото от повръщане и неядене постоянно бях с ниско кръвно. Друго какво да ти препоръчам варени картофки със сирене и соленики каквито намериш. Почти от всичко повръщах и дори бях на системи, защото бях свалила доста от теглото си през първите 4 месеца, а после като ми се отвори един апетит та 18кг. отгоре.

# 25
  • Мнения: 480
Не се притеснявай! Аз бях като теб и когато влязох в 4-я мес. всичко мина, сякаш не е било. По едно време си мислех, че ако продължава така и ще се побъркам. Но едва когато този период отмина, разбрах колко е хубаво да бъдеш бременна  Heart Eyes Наистина не е зле да си вземеш свещички Вомитусхил, те са хомеопатични и са безвредни за бременни. Но прибягвай до тях в краен случай.
На мен ми помагаше когато си пийвах газирано и газовете успяваха да излязат, без да връщам.
Хапвай леки храни, особено плодове и зеленчуци. Тъкмо няма да прекалиш с килцата  Simple Smile Желая ти съвсем скоро този период да отмине  Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 3 409
Не, мила, всичко ще премине към 14 седмица най-късно.
И на мен това ми беше най-тежкият период от бременността.

# 27
  • Мнения: 686
На мен един доктор ми беше казал,че  щом има гадене и повръщане значи плода се е закрепил добре и няма опасност от аборт.
Пожелавам ти бързо да отмине този период и леко бременеене.

# 28
  • Мнения: 36
Моля те, мисли положително за бебенцето!До около 20 г.с. времето ми мина като на сън заради това гадене  smile3544 Дори бях в АГ-то за системи с витамини и Деган,но пък помисли си отново позитивно,че няма да качиш излишни кг smile3555 А сега вече 26 г.с.съм просто newsm44

# 29
  • София
  • Мнения: 3 831
Стискам ти палци в най-скоро време да спре да те мъчи гаденето.
А относно това дали е наследствено гаденето мога да те успокоя,че моята майка е била по същия начин като твоята.
Аз нито с първата,нито с тази бременност съм имала такива проблеми.
Гадеше ми се в самото начало,но то продължи около месец.
Леко бременеене  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт