Нахално ли ще е ....

  • 1 674
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Според мен не трябва да им звъниш.Трябва да ти се обадят те.Тъкмо ще видиш до колко са коректни - обещали са да се обадят, нали Thinking.А ако не ти се обадят -грам не съжалявай,защото ще ги видиш колко са свестни ooooh!

Айде, успех Hug
И още нещо - винаги се пазари по-висока заплата от тази , която мислиш, че заслужаваш.Фирмите така или иначе имат някакъв бюджет- ако са те харесали, но искаш много - ще ти кажат.А ако поскаш по-малко от това, което се плаща за такава позиция, ще си помислят,че се подецняваш и не си цениш труда и т.н..

# 16
  • Мнения: 4 555
Ако са те избрали, ще ти звъннат, излишно е да се обаждаш ти.
Абсолютно... Naughty
Много пъти сме правили интервю на работа, ми колко хора са идвали и ако трябва на всеки един поотделно да се обадим, за да му кажем че не е одобрен. Обаждаме се само , на този, когото сме избрали за длъжността
Изобщо не смятам, че това е коректно  Naughty
И аз съм работила на подобно място, където подбирах персонал. Много от автобиографиите пристигаха по мейл. Всъщност всички. Не ми беше никакъв проблем да пиша на всички дали сме ги избрали или не.
Била съм и от другата страна. Седиш и се чудиш кога и дали ще ти се обадят, дали можеш да продължиш да търсиш работа или да чакаш... Особено що се отнася до хора, които са ти идвали на две поредни интервюта! Ако само си получил CV от тях, което не си одобрил, може и нищо да не отговаряш. Но човек, който ти е идвал на две интервюта да не му звъннеш или пишеш мейл да му кажеш да или не, много е некоректно, да не кажа някоя по-силна дума!

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Току-що ми се обади моята посната и ми се "похвали", че са й звъняли и са я одобрили, но тя все още незнае дали иска да почва там.
Тва беше, много ми е криво. Sad

Мда, тя явно им е първия избор. Сега, ако им  звъннеш преди те да имат отговор от познатата ти, пак ще ти кажат, че още нямат отговор. Няма да те "отсвирят" преди да са сигурни в другия
кандидат.

Ако все пак тук не те огрее, горе главата!!!
Успех!!!   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 891
Току-що ми се обади моята посната и ми се "похвали", че са й звъняли и са я одобрили, но тя все още незнае дали иска да почва там.
Тва беше, много ми е криво. Sad

Продължавай да пускаш CV-та. Нищо не ти пречи да продължиш да ходиш на интервюта. Явно тази работа не е била ТВОЯТА. Ще намериш нещо по-добро!!!  Hands Thumbsup

# 19
Разбира се, че трябва да се обадят или пишат на всички!
Независимо дали са ги избрали или не.

# 20
  • Мнения: 5 228
Обади се и кажи, че имаш и друго предложение за работа, и че трябва да решиш до утре дали го приемаш. Ако искат да те вземат, ще се размърдат и ще вземат по-бързо решение.

# 21
  • София
  • Мнения: 900
мама на кикиморка,
аз лично те съветвам да изчакаш!
Не се скапвай от избора им!!!
Защото, ако после ти се обадят - ще се чувстваш кофти,
че са те избрали, защото тя е отказала  Mr. Green
Ще имаш горчив привкус
Не бързай с изводите и ако не са те изрично помолили,
ти да звъннеш - НИКОГА не се обаждай!

Аз съм от другата страна и зная как ще го изтълкувам  Sad

Стискам ти палци - УСПЕХ  Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 2 152
Ако са те избрали, ще ти звъннат, излишно е да се обаждаш ти.
Абсолютно... Naughty
Много пъти сме правили интервю на работа, ми колко хора са идвали и ако трябва на всеки един поотделно да се обадим, за да му кажем че не е одобрен. Обаждаме се само , на този, когото сме избрали за длъжността
Изобщо не смятам, че това е коректно  Naughty
И аз съм работила на подобно място, където подбирах персонал. Много от автобиографиите пристигаха по мейл. Всъщност всички. Не ми беше никакъв проблем да пиша на всички дали сме ги избрали или не.
Била съм и от другата страна. Седиш и се чудиш кога и дали ще ти се обадят, дали можеш да продължиш да търсиш работа или да чакаш... Особено що се отнася до хора, които са ти идвали на две поредни интервюта! Ако само си получил CV от тях, което не си одобрил, може и нищо да не отговаряш. Но човек, който ти е идвал на две интервюта да не му звъннеш или пишеш мейл да му кажеш да или не, много е некоректно, да не кажа някоя по-силна дума!


Карина,
ние първо им гледаме мейлите и после викаме всеки един по един на интервщ-на всички сме казвали - "Ако ви одобрим, ще се обадим"
Какво повече да кажа, дано си ме разбрала

Мина
, точно защото съм била от другата страна и знам какво е, ако въпреки всичко се обадят...Тъпо...Подкрепям мнението ти изцяло Peace

# 23
  • Мнения: 4 555
Ако кажеш до какъв срок ще се обадиш и ако срокът е от рода на два-три дни, няма проблем.
Но ако кажеш просто "Ще се обадим някога си" не е коректно.
Едва ли на интервю идват стотици хора, то си е въпрос на уважение.

Общи условия

Активация на акаунт