РаботеЩи майки, как се организирате?

  • 20 951
  • 172
  •   1
Отговори
# 90
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
и тази я Испания е така струва много пове4е от миеЩия вариант в Щатите

# 91
  • Мнения: 2 292
и тази я Испания е така струва много пове4е от миеЩия вариант в Щатите
не може ли да се поръЧа от щатите?

# 92
  • Мнения: 6 167
в италия изобщо не се предлага миещия вариант. тук има само румба, скуба не.
щатите нямат шипинг за европа за това нещо.
всъщност, не знам американски сайт ( и продукт), който да предлага шипинг за европа.
явно пазарът там им е достатъчен.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 14:27 от Lennie

# 93
аз си помислих за обратния вариант: в Италия едва ли биха имали пазар за подобен уред 

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 14:45 от gioia

# 94
  • Мнения: 6 167
 rotfImbo rotfImbo тъй, тъй Mr. Green.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 14:48 от Lennie

# 95

Лени по тази ти реакция, мога само да констатирам за n-ти път, че за теб Италия и италианката е все още ун мистеро. Желая ти в скоро време да опознаеш по-добре страната, в която живееш.  Peace

# 96
  • Мнения: 6 167
ако се върнеш по-назад в темата, джоя, ще видиш, че съм на твоето мнение.  Stop
но, както винаги подхождаш към мен предубедено, което не е мой проблем, всъщност.
благодаря за пожеланията, направих каквото можах за годината, в която живея тук.
нормално е, на човек с голям жизнен опит тук , като теб,  да му се струва малко.
бъди здрава   bouquet

# 97
ако се върнеш по-назад в темата, джоя, ще видиш, че съм на твоето мнение.  Stop
но, както винаги подхождаш към мен предубедено, което не е мой проблем, всъщност.
благодаря за пожеланията, направих каквото можах за годината, в която живея тук.
нормално е, на човек с голям жизнен опит тук , като теб,  да му се струва малко.
бъди здрава   bouquet


Лени, оперделено не ти помня старите мнения. Коментирах само последното - следващия път напиши нещо смислено или поне разбираемо за да няма misunderstanding  Peace

# 98
  • Мнения: 14 511
съжалявам за спама, но случайно се зачетох в този подфорум и бях много заинтригувана от въпросната румба. оказа се че отскоро се предлагат и в бг.
благодаря ви момичета  bouquet

# 99
  • Мнения: 714

donna volante, ще споделиш ли някои от магиите? Или аз пропуснах нещо, макар че мисля че изчетох цялата тема... newsm78



Правилно си забелязала, не успях да напиша досега, че имах крайни срокове да предам две работи. Пак казвам, не съм идеална и не винаги се получава това, което искам, но гледам да спазвам някои неща, които съм ги изпробвала за себе си още като млада булка  Wink (с бившия де) та до момента. Мисля мисля, ми че то ми се събрали 11 години "стаж" по "специалността"  Joy

Ами основното което спазвам вкъщи, е че има ден и час за всяко нещо, хващам здраво мъжа и детето да помагат, разделила съм задълженията, и съм се лишила от много неща, които бих искала да правя, но не ми остава време  Cry Слава богу смените ми в работата основно мога да ги определям аз. Едната от "магиите" вече я казаха другите мами, да готвя по 2-3 неща. Планирам какво ще се готви за през седмицата, ако ми липсва фантазия, на гърба на готварския ми тефтер има списък на манджи, само списък, избирам по него. Също облекчава фактът, че детето е вече големичко и много помага.

Пазарувам веднъж в седмицата винаги в четвъртък вечер веднага след като взема детето от училище, списъка на липсващите продукти се акумулира на една черна дъсчица в кухнята. Пазарът в четвъртък следобяд за мен означава, че трябва да съм сготвила в сряда и за следващия ден, защото е ясно, че в четвъртък ще се приберем направо за вечеря. Предимството е също така, че в магазина няма много хора по това време, в събота например е ужас. Естествено, за четвъртък не взимам друга работа за вечерта.
В петък вечер работя до около 23 вечерта, като свекървата знае, че детето ще е при нея в петък вечер. Тя е учителка, тоест не си губи времето и хваща детето да си напише домашните, че да няма за събота и неделя.

Чистя в събота сутрин, мъжа ми минава с прахосмукачка, аз мия пода, до 11 часа сме свършили и правим някакъв бърз обяд. Докато мъжа ми се бори с пастата, пералнята е изпрала, просвам дрехите и слагаме масата. След кафето гладя пред телевизора, детето играе на двора. Обикновено следва още една пералня за този ден. Опитвам се да избягам и до фитнеса, мъжа ми и детето или играят вкъщи, или ходят някъде двамата. Прах бърша обикновено в неделя преди обяд. След това бърз обяд естествено паста и някаква салата и отиваме на работа, в неделя работим и двамата, детето остава при свекървата. В понеделник свършвам на едното място, бягам, взимам детето и се прибираме, обсъждаме ако има домашни, оставям го да пише и сядам на компа, че ме чака другата работа. Вторник се повтаря историята, като ако нямам време да сготвя, тичам за пица. Сряда гледам следобеда ми да е свободен, че да се подготвя за четвъртък.


  Rolling Eyes  Rolling Eyes Не знам, май много хаотично го написах, естествено има какво да добавя, ама и самия постинг го пиша набързо, че време няма  Embarassed  Rolling Eyes


# 100
  • Мнения: 1 909
Ах, Дона Воланте,  никаква магия не виждам във всичко това! Всичко явно си е въпрос на организация, за съжаление! Sad

А пък аз хич не искам чак толкова да се организирам, иска ми се да има малко повече импровизация и спонтанно намиране на начини да си улесним  живота

Мечтая  си за истинска магия, като например тази Румба, или някой трик и хитрина, които сигурна съм, всеки от нас е открил и открива  в ежедневието си...

# 101
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ах, Дона Воланте,  никаква магия не виждам във всичко това! Всичко явно си е въпрос на организация, за съжаление! Sad

А пък аз хич не искам чак толкова да се организирам, иска ми се да има малко повече импровизация и спонтанно намиране на начини да си улесним  живота

Мечтая  си за истинска магия, като например тази Румба, или някой трик и хитрина, които сигурна съм, всеки от нас е открил и открива  в ежедневието си...

ей на, и аз това казвах в предиШния си пост  Rolling Eyes Laughing

(единствената открита до момента "магия" за мен: добро ба4кане, за да си позволя една жива, всеправеЩа  Румба, пове4е от един път в  седмицата, както е в момента  Wink)

# 102
  • Мнения: 4 399
Ах, Дона Воланте,  никаква магия не виждам във всичко това! Всичко явно си е въпрос на организация, за съжаление! Sad


И аз това си помислих. На тази магия и казвам организация и дисциплина.  Confused

Съвсем без организация не става. Аз и сега си имам ден за пазаруване и списък, който го попълвам цялата седмица. И ние чистим горе-долу по същата схема, мъжа ми върви с прахосмукачката напред, аз минавам с парцала след него. Но някъде в тая организация трябва да вместя и детето, което е тотално дезорганизирано, никога не се знае кога и колко ще спи. И уж започвам с планове за целия ден, а те се разбиват в крайна сметка на пух и прах... А и ми се иска да имаме някакви общи семейни занимания извън чистенето и готвенето. Затова избягвам да изпращам мъжа ми сам на разходка с детето и правя всичко възможно и аз да излезна с тях. За мен май най-голямата магия се свежда до това да плюя на мръсната къща, на неизпраните дрехи, да си кажа 'и аз съм човек' и да излезна някъде с тях или просто да се отдам на мързел един ден.  Wink

# 103
  • Мнения: 2 292
и тази я Испания е така струва много пове4е от миеЩия вариант в Щатите
не може ли да се поръЧа от щатите?

нооооооо може в Канада  Laughing ура. сега ще си поръчам по едни поzнати, които ще ми идват на гости  Hug

# 104
  • Мнения: 714

И аз това си помислих. На тази магия и казвам организация и дисциплина.  Confused

За мен май най-голямата магия се свежда до това да плюя на мръсната къща, на неизпраните дрехи, да си кажа 'и аз съм човек' и да излезна някъде с тях или просто да се отдам на мързел един ден.  Wink

това ми е голямата мечта, но не за 1 а за поне 3 дни!  Confused  Confused

Общи условия

Активация на акаунт