Инвестирате ли за децата си? И как?

  • 3 201
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Това което ни казаха в банката когато отваряхме RESP-to беше, че правителството дава 20% на сума до 2000 на година, т.е. крайната максимална сума която се постига с парите от правителството е 2400, като няма ограничение в годишната сума, която искаш да внесеш по RESP, само дето над 2000 $ няма да ти плащат техните 20 %. Има вариант да играеш на борсите с тия пари, mutual funds, ама ние не сме много запознати с тия процедури и по това как мислиш да управляваш парите определят някакъв фактор, защото ни питаха по-скоро бихме теглили от тая сметка в случай на нужда или не. Ние казахме че тая сметка ще я третираме като за целта за която е отворена, т.е. по скоро като savings account. Определя се някакъв фактор по това, ама сега като се замисля не знам точно какъв. Може би за да определят дали могат да разчитат на твоите пари за дълъг период от време и дали могат да играят от твое име на борсата и т.н.Това е което аз знам по въпроса.

# 16
  • Мнения: 94
И двете ми дъщери имат 529 от почти деня на раждането си.  Сайт за информация:

http://www.savingforcollege.com/

Само да кажа за Колорадо - сумата внесена по влога се изважда от облагаемия данък за годината.  Но не е така навсякъде.

Сумите които влагаш не са tax deductible за федералните такси, но пък вложенията растът такс фрее.

Ако имате пари в излишък, първо си направете ROTH IRA и чак след това 529.

# 17
  • Мнения: 1 049
Напрали сме му застраховка,на всеки 3 месеца превеждам по 250 евро за 15 години, застраховката я направих, като навърши 3 години.  bouquet
Това е най -доброто, което намерих на пазара и според възможностите ми , но е по - добре от нищо. Peace   bouquet 

# 18
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
гледам само две европейки сме се изказали, а ми се беШе сторило от предиШната тема, 4е хамериканките не са толкова заинтересувани от някакво обезпе4аване на децата.  newsm78 Laughing
аз допреди миналата година, пореди проблемати4ен финансов период не можех ниЩо да направя, самото изплаЩане на апартамента ми беШе достатъ4ен ангажимент. сега много сериозно съм се замислила по въпроса, проблема е, 4е нямам никаква финансова култура Confused, ама просто НУЛА ви казвам Embarassed, 4ета разни неЩа, но никакво реШение не съм взела. за момента просто имат някакви поЩенски книжки без разходи, но и... без лихви  Rolling Eyes
не внасям всеки месец, имам тримесе4ни премии (евентуално де, не автоматик Laughing), които не ги броя като пари за в къЩи, една 4аст за някакъв мой каприз  Mr. Green, останалата, в книжките. надявам се, освен това, след като изплатя този апартамент да успея да взема един малък... все си мисля, 4е за у4ене пари Ще се намерят, но при това положение на недвижимите имоти в Италия, да си собственик на такъв Ще стане все по_трудно. newsm78

# 19
не, не съм се интересувала за сега от подобни фондове  Confused
ако не слуша, ще завещая всичко на църквата  Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 11 314
Единственото,което инвестирам е в развитие на заложбите на детето.
Това за момента ми се вижда най-смислено.
Кой знае след 10 години какъв вятър ще завее в немската образователна система и кое колко ще струва.

# 21
  • Мнения: 2 292
Напрали сме му застраховка,на всеки 3 месеца превеждам по 250 евро за 15 години, застраховката я направих, като навърши 3 години.  bouquet
Това е най -доброто, което намерих на пазара и според възможностите ми , но е по - добре от нищо. Peace   bouquet 



обясни моляте zа таzи zастраховка. Интересува ме. Благодаря  Hug

# 22
  • Мнения: 7 914
Тук найсрещането е да им се отворят банкови сметки и там да им се събират парички.... за друго честно казано не съм чувала... Rolling Eyes...ама не съм и търсила де  Rolling Eyes...а може би е време  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 049
Vivita, тук му викат застраховка образовние би трябвало като навърши 18 да има около 20 000 еуро не е много ама като знам, че аз  и толкова не съм имала .  bouquet  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 491
Сумите които влагаш не са tax deductible за федералните такси, но пък вложенията растът такс фрее.

Ако имате пари в излишък, първо си направете ROTH IRA и чак след това 529.
Доколкото знам, няма да се облагат с федерален данък до 2015 година (ли беше, или по-рано?). Оттам нататък ще се облагат. Мене това ме вълнува, защото моите деца евентуално ще се възползват от тези пари след 2015 година. Може би смисълът е да няма данък, докато наберат скорост плановете? А ако на някого детето тръгва в колеж преди 2015 година, така или иначе има смисъл от по-агресивно инвестиране, за да се натрупат пари.

# 25
  • Мнения: 2 292
Vivita, тук му викат застраховка образовние би трябвало като навърши 18 да има около 20 000 еуро не е много ама като знам, че аз  и толкова не съм имала .  bouquet  bouquet

а zастрахован ли е , че обраzованието и парите тогава ще имат съотн. стойност , както когато парите се влагат?

# 26
  • Мнения: 11 314
Vivita, тук му викат застраховка образовние би трябвало като навърши 18 да има около 20 000 еуро не е много ама като знам, че аз  и толкова не съм имала .  bouquet  bouquet

а zастрахован ли е , че обраzованието и парите тогава ще имат съотн. стойност , както когато парите се влагат?
Вивита, не ме разсмивай.
Коя застрахователна компания ще ти даде тази сигурност?
Навремето като се роди щерката една леля довтаса още бях топла, току-що изписана от болницата родилка, да сключва с мен такава застраховка.
Помня, че при 50 ДМ (тогава) месечни вноски, като навършеше 18 г сумата щеше да е 18 000 ДМ. Я ми кажи колко са сега 9000 евро? А след 10 г?

# 27
  • Мнения: 2 292
Vivita, тук му викат застраховка образовние би трябвало като навърши 18 да има около 20 000 еуро не е много ама като знам, че аз  и толкова не съм имала .  bouquet  bouquet

а zастрахован ли е , че обраzованието и парите тогава ще имат съотн. стойност , както когато парите се влагат?
Вивита, не ме разсмивай.
Коя застрахователна компания ще ти даде тази сигурност?
Навремето като се роди щерката една леля довтаса още бях топла, току-що изписана от болницата родилка, да сключва с мен такава застраховка.
Помня, че при 50 ДМ (тогава) месечни вноски, като навършеше 18 г сумата щеше да е 18 000 ДМ. Я ми кажи колко са сега 9000 евро? А след 10 г?
Laughing точно zатова и аz не сключих подобна , но се чудя, няма ли все пак някой да се иzлъже и да ме zастрахова както аz искам  Wink

# 28
  • Мнения: 11 314

 Laughing точно zатова и аz не сключих подобна , но се чудя, няма ли все пак някой да се иzлъже и да ме zастрахова както аz искам  Wink
Че дей Киро на кирия?
Аз имам за каката една сметка към Sparda bank - genussrechte замразени за 7 г пари с прилична лихва. Можеш да се поразтършуваш по банките, кои предлагат такава опция.

# 29
  • Мнения: 1 049
 Vivita, сега схванах какво имаш в предвид,  крайната сума ще е горе долу толкова, не знам дали ще му стигне да си плати цялото образование или не, дали въобще ще ги използва за това, но със сигурност ще са му от помощ. Peace
Застраховката има клауза , че ако стане нещо с мен преди да  съм я изплатила, ще му преведът 20 000 еури Peace

Общи условия

Активация на акаунт