Литературен клуб - ІІІ

  • 26 971
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 167
Lennie, търсиш някакви други книги от този автор, нали ?

Намерих няколко, но са антикварни заглавия -  http://www.bgbook.dir.bg/

Иля, още малко цветя за теб

# 46
  • София
  • Мнения: 7 800
Мерси, момичета !  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 2 891
Аз съм на вълна класика. Снощи си всех "Да убиеш присмехулник". От утре я започвам.
От къде си я взе?
Аз отдавна я търся, но я няма нито в книжарниците, нито в нет-а.

Взех я от книжарницата, която се помещава в бившето кино на Аптека. Струваше 9.99лв.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз съм на вълна класика. Снощи си всех "Да убиеш присмехулник". От утре я започвам.
От къде си я взе?
Аз отдавна я търся, но я няма нито в книжарниците, нито в нет-а.

Взех я от книжарницата, която се помещава в бевшето кино на Аптека. Струваше 9.99лв.
Въобще не знаех, че това сега е книжарница. Ако имам път на там ще проверя дали е останал още 1 екземпляр.
Благодаря   bouquet

# 49
  • Мнения: 2 891
Даже и представяния и литературни четения правят там. Поне снощи имаше - някакъв българки крими роман.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 352
Да се похваля, вчера съвсем случайно намерих "Оризовата майка" на пазара Иван Вазов с/у 3 лв.  Laughing
Изкарват на една сергийка нови книги, обезценени.
Смятам по-честичко да наминавам от там, явно има попадения.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 210
Да се похваля, вчера съвсем случайно намерих "Оризовата майка" на пазара Иван Вазов с/у 3 лв.  Laughing
Изкарват на една сергийка нови книги, обезценени.
Смятам по-честичко да наминавам от там, явно има попадения.
Аз пък онзи ден си я поръчах и ми я доставиха за 8.99лв Sad Sad Ще наминавам и аз оттам Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 7 800
Да се похваля, вчера съвсем случайно намерих "Оризовата майка" на пазара Иван Вазов с/у 3 лв.  Laughing
Изкарват на една сергийка нови книги, обезценени.
Смятам по-честичко да наминавам от там, явно има попадения.

Да и аз я знам тази сергия, намират се и интересни книжки.


Gercho, на мен "Оризовата майка" много ми хареса.  Wink

# 53
  • Мнения: 2 491
Браво на Тони, за рекламата на Литературния клуб в една друга тема Grinning Peace

# 54
  • Мнения: 3 342
Браво на Тони, за рекламата на Литературния клуб в една друга тема Grinning Peace

 Joy почувствах се като рекламен агент.
Преглеждайки тази тема, ще си помислиш, че от 40 000 потребителя във форума книги четат около 20-30 човека. Пусне ли се тема в "Клюкарника" за четенето, бройката скача до 50-60. Та викам да привлечем и тях тук Mr. Green

И тук да си кажа, че прочетох "Ева Луна". Май за пореден път ще напиша, че често чета, съответно  харесвам книги само заради езика и стила на автора. И тази е една от тях. Много харесвам стила на писане на Алиенде. Книгите и звучат като приказка, като музика, пренасят в друг свят... В книга като тази сюжетът отстъпва на заден план - думите, изреченията увличат. Иска ми се да можех да пиша като нея - така благозвучно, опияняващо, вълшебно. А ако имах и необятното и въображение...
щях да стана писателка Mr. Green

# 55
  • Мнения: 3 268
Здравейте,дами!И аз се присъединявам към вас,обичащите книгите.Искам да споделя ,че наскоро четох една книга,която като прочетох,знаех,че няма да забравя никога.Това е книга,която няма нищо общо с другите,които съм чела,открояваща се не само със неповторимия стил на автора,но и с историята,която разказва.Историята на един убиец...Тази книга е "Парфюмът".
http://knigi.gbg.bg/?act=books&do=detailed&id=123622

# 56
  • София
  • Мнения: 7 800
Здравейте,дами!И аз се присъединявам към вас,обичащите книгите.Искам да споделя ,че наскоро четох една книга,която като прочетох,знаех,че няма да забравя никога.Това е книга,която няма нищо общо с другите,които съм чела,открояваща се не само със неповторимия стил на автора,но и с историята,която разказва.Историята на един убиец...Тази книга е "Парфюмът".
http://knigi.gbg.bg/?act=books&do=detailed&id=123622

Да, невероятна е !  Peace Чела съм я преди много години, сещам се, че след като я свърших си помислих, че нямам грам въображение сравнено с автора.

Чела съм и " Гълъбът " пак от Патрик Зюскинд - едно съвсем мъничко книжле. Не ми хареса изобщо.

# 57
  • Мнения: 655
Момичета,днес в "Тази сутрин" на БТВ говориха за тази книга

Ето и описание на книгата, което намерих в един сайт:
Пред Вас е една уникална книга, може би една от най-плагиатстваните книги в света. Тайните общества на всички времена и народи на Чарлз Уилям Хекеторн е първото по рода си изчерпателно енциклопедично изследване на възникването и развитието на тайните организации и общества от началото на човешката цивилизация до края на 19 в., когато е публикувано изданието. В този смисъл книгата на Хекеторн отдавна се е превърнала в класическо произведение. Този ненадминат с дълбочината на изследването и изводите си труд е безценен справочник за всички, които се интересуват от и изучават антропология, социология, масова психология и обществени науки, но същевременно той представлява и един друг по-интересен прочит на редица важни събития в световната история.

През 1875 г. Чарлз Уилям Хекеторн, който винаги е бил неизменно против „тайните общества”, публикува първото издание на своето невероятно изследване. През 1897 г. се появява второто – осъвременено, ревизирано и допълнено – издание и то е това, което държите в ръцете си. Въпреки че книгата на Хекеторн е написана преди сто и тридесет години, тя все още е едно от най-желаните четива и най-ценна придобивка за библиотеките, както на учени, така и на любопитните читатели. Използвана, подминавана и поругавана, книгата Тайните общества е основен извор на информация за последователите, но също така и за опонентите на обществата, описани на нейните страници. И това е така, тъй като заинтригуваният читател открива в нея всичко, което би искал да знае за възникването и развитието, както и за целите на тези общества, често описвани твърде повърхностно или дори игнорирани, въпреки огромната роля, която са играли през всички епохи в историята на различни страни и култури. Лейди Куинсбъро не би могла да напише своята смущаваща книга Occult Theosophy (Окултна теософия, 1933 г.), ако не е имала достъп до нея. Препратки към Тайните общества откриваме и в книгите на някои оригинални съвременни учени, като Жан ла Фонтен, който я споменава често в труда си Initiation: Ritual Drama and Secret Knowledge Across the World (Посвещаване: Ритуалната драма и тайното познание по света, 1985 г.). 


Аз лично много харесвам такъв тип книги и мисля тези дни да отскоча до библиотеката, да видя дали ще намеря тази трилогия.
Ако някой има впечатления от този автор ще ми е интересно да ги чуя. Приятен ден. Laughing

# 58
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Здравейте,дами!И аз се присъединявам към вас,обичащите книгите.Искам да споделя ,че наскоро четох една книга,която като прочетох,знаех,че няма да забравя никога.Това е книга,която няма нищо общо с другите,които съм чела,открояваща се не само със неповторимия стил на автора,но и с историята,която разказва.Историята на един убиец...Тази книга е "Парфюмът".
http://knigi.gbg.bg/?act=books&do=detailed&id=123622

Да, невероятна е !  Peace Чела съм я преди много години, сещам се, че след като я свърших си помислих, че нямам грам въображение сравнено с автора.

Чела съм и " Гълъбът " пак от Патрик Зюскинд - едно съвсем мъничко книжле. Не ми хареса изобщо.

Съгласна съм! Изключителна е! Мислех си скоро да я препрочета...

А гледа ли някой филма "Парфюмът?

# 59
  • София
  • Мнения: 7 800
Аз заспах на него, изключително посредствен и невзрачен филм сравнение с книгата.

От новите книги ме заинтригува " Сянката на вятъра " от Карлос Руис Сафон  - http://www.book-bg.com/details.php?id=21443

Звучи ми много интересно, някой да знае нещо повече за автора или книгата ?


 

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 17:49 от Иля

Общи условия

Активация на акаунт