Розеола ли е?

  • 4 217
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 555
И на нас ни поставиха тази диагноза, ама по телефона и не съм сигурна дали беше това, защото нашият обрив беше много по-лек от тези по снимките. Иначе Т 39 градуса 3 дни, леко зачервено гърло и малко подути лимфни възли зад ушите и под мишниците, веднъж в този период разстройство и на 5-тия ден петна по лицето и зад ушичките и съвсем малко и бледи розови точици по коремчето и гръбчето и тук там по крачетата. Дали е било Розеола newsm78

# 16
  • Мнения: 3 116
И на нас ни поставиха тази диагноза, ама по телефона и не съм сигурна дали беше това, защото нашият обрив беше много по-лек от тези по снимките. Иначе Т 39 градуса 3 дни, леко зачервено гърло и малко подути лимфни възли зад ушите и под мишниците, веднъж в този период разстройство и на 5-тия ден петна по лицето и зад ушичките и съвсем малко и бледи розови точици по коремчето и гръбчето и тук там по крачетата. Дали е било Розеола newsm78

cat11, тези подути лимфни възли  Thinking

Розеолата е с рубеолоподобен обрив, но с тези подути лимфни възли да не сте изкарали рубеола  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 555
Аз четох, че и при розелолата се подуват newsm78. Но много ни е мижав обрива Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 116
Хмм, ами не знам  Crazy

Не е лошо лекар да погледне, че да си знаеш какво е изкарала бебата.

Ние бяхме с розеола и така се беше обринала, страшна работа  Thinking

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Аз четох, че и при розелолата се подуват newsm78. Но много ни е мижав обрива Simple Smile

Подуват се, да  Peace Друг е въпросът за поставянето на диагноза по телефона...  newsm11 Обривът на моята дъщеря беше много слабо изразен.

# 20
  • Мнения: 1 465
Нашият обрив беше много силен по коремчето, гърдите, гърба и вратлето. По останалите части беше по-слаб.
Е, вече няма нищо - свърши уж гадната болест #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 309
Браво, че е свършила! Аз със закъснение видях темата, но все пак се включвам да помогна ако някой друг прочете. Моето дете изкара Розеола миналата седмица - Т, разстройство, никакъв апетит, раздразнителност. Така беше 5 дена, отдадох го на зъби, заведох я при педиатърката нямаше нищо обезпокоително - нито хрема, кашлица, нито подути лимфи. Т спадна, на следващия ден се появи обрив по цялото тяло - лице, зад ушите, врат, гърди, корем, гръб, но без крайниците. Обрива е като червени петна, не като пъпки. Лекарката заключи, че е розеола, не се дават никакви лекарства, за два дни обривът мина, както и всички останали симптоми, вече е жизнена и похапва.

Общи условия

Активация на акаунт