Резултати - аудиограма

  • 12 206
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Цвети правеше всяка зима по 4-5 отита до миналата зима. С температура и болки. Обикновено й предписваха аугментин, зиртек и капки за нос. На няколко пъти са искали да й пробиват тъпънчето, но се е разминавало.Тази зима изкара само един, много лек отит, без да взима АБ. Общо взето е здрава, само от време на време има хрема. Забелязахме обаче, че не чува добре и затова я заведохме на УНГ. В момента нищо й няма. Да чукам на дърво е добре, но явно прекараните в миналото отити са причината.

# 16
  • Мнения: 5 531
veni-b, водя го в Транспортна болница. И доктора ми обясни нещо за тези костици, но каза че най вероятно било вродено. При предишната аудиограма намалението е било от 23 db, сега е 45. С другото ухо чува добре и явно то компенсира намаленият слух на болното. Но определено като цяло не чува особено добре, прави впечатление и на мен и на хората около нас. Не носи слихови апарати,. Според доктора поне за сега няма какво да се направи, само следиме слуха на 6м.

# 17
  • Мнения: 8 769
Искам да използвам темата на Лекси и да попитам как се установява този серозен отит? Първо забелязахте намаляне на слуха ли?
Защото моята дъщеря напоследък нещо не чува и не можем да разберем дали се преструва или е въпрос на няколко фактора. Ходихме на УНГ (два броя) и единственото, което препоръчаха е тимпанометрия, но тя нямало да покаже състоянието на слуха, така както го прави аудиометрията. А за последната била малка и във Варна нямало такъв апарат.  ooooh!
А, да, Лекси, съпругът ми разшифрова онзи ден аудиограмата, но убий ме, не мога сега да ти я опиша. Ако не си намерила отговор, мога да ти предоставя неговото скромно мнение на специалист по аудиотехника (и въобще инженер някакъв) Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Доня Туфиня, първо забелязахме, че не чува добре /известно време и ние мислехме, че се преструва или, че е много разсеяна/, но понеже като малка е карала много отити, знаехме, че ушите са слабонто й място и я заведохме на УНГ. Там установиха чрез обикновен преглед, че тъпънчетата й са хлътнали и има вода в средното ухо. Отделно лекарката я тества като й шепнеше цифрички от известно разстояние, като я караше да запушва ту едното, ту другото ухо, а после и посредством камертон, който допираше до различни части до главата й, а тя трябваше да каже къде чува шума по-силно. Беше очевидно, че не чува добре, особено с едното ухо. Лекарката й предписа зиртек, капки за нос и бисептол, искаше да направим и серия продухвания /вкарване на в-х посредством помпички през носа/ и тогава да направим аудиограма. Цвети обаче плачеше много и се наложе да прекратим продухванията предсрочно. Доктарката й направи аудиограма /на ушите се слага слушалки, пуска се звук с разл честота и в момента, в който тя го чуе - съобщава/. От аудиограмата се установи, че не чува добре ниските тонове и ни дадоха направление за ИСУЛ. Там сме били за сега само веднъж - направиха й въпросната аудиограма и отново назначиха зиртек и шпрей за нос. Другата седмица сме отново на консултация. Казаха детето да дъвче дъвка и да си запушва носа и да "надува".
За аудиограмата горе-долу се ориентирам - явно е, че детето има проблем, макар и не мн. тежък.

# 19
  • Мнения: 8 769
Лекси, благодаря ти много за изчерпателния отговор. При Кейти нещата са малко по-различни.
Тя имаше ушна кал в повече, правиха й промивка и започна да чува добре.
После обаче пак започна да пита "Моля, моля" и така отново бяхме на УНГ. Тъпанчетата са наред, но има трета сливица, и когато е с хрема и кашлица, направо оглушава. Confused УНГ-то каза, че е напълно нормално заради тази сливица да има понижение на слуха, даже и без да има хрема и кашлица....Хъх, продължаваме да я следим и затова сега с темата си ми провокира мисленето.
Благодаря ти още веднъж!  bouquet
Успех на вашето лечение!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лекси и моята щерка имаше намален слух по едно време, следствие на многото непрестанни отити. Тогава за 1-в път чух за тези вентилационни тръбички и също бях много притеснена, да не й сложат.
В интерес на истината - не съм я лекувала с нещо специално. Просто в един прекрасен миг срещнах чудесен лекар-специалист и той разгада и реши проблемите ни с махането на 2-те сливици + леко прораслата ПАК 3-та сливица.
След това детето ми стана друг човек, в здравословно отношение. Слугът й се възвърна на 100% и сега дори свири на пиано - чудесно и вярно.
Та пожелавам на Цвети да се оправи бързо и безпроблемно. Ако 3-тата й сливица не е добре - махай я. Ако са нужни тръбички - слагай. Няма нищо страшно и сериозно, стига нещата да са под навременен контрол.
Пък и Лио ти е обяснила и успокоила по отношение на тЪрбЪтЪ, вярвам  Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси, Шани Grinning Сливиците й са екстра, дори и Олевинов го призна Wink Май ще слагаме тръбички, но Лио и другите ме успокоиха - жалко само, че ще пропуснем плуването тази година, но Ушите са по-важни  Naughty

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лекси - посъветвай се с 1 куп читави специалисти, само не с Олевинов, моля те.  Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз не го тача много като специалист, но понеже знам, че в повечето случаи препоръчва вадене, реших, че щом и той казва, че са добре, значи със сигурност е така. Иначе са я гледали и други лекари - никога не е имала проблеми.

# 24
  • Мнения: 5 531
Лекси, не ви ли каза че сте с рефлукс?  На Олевинов това му е новата теория Mr. Green
А за плуването, не се притеснявай, децата се учат бързо.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Лекси, не ви ли каза че сте с рефлукс?  На Олевинов това му е новата теория Mr. Green
А за плуването, не се притеснявай, децата се учат бързо.

Къв рефлукс, бе  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Не ни е казвал, но той я преглежда преди доста време, когато бяхме в Белодробна с диагноза астма. Може да не я е бил измислил още теорията за рефлукса Mr. Green

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лекси, не ви ли каза че сте с рефлукс?  На Олевинов това му е новата теория Mr. Green
А за плуването, не се притеснявай, децата се учат бързо.
Къв рефлукс, бе  Thinking

Mи Тарти, тук всеки велик и голям "спец" по УНГ проблеми си има своя програма. Олевинов - рефлукс, Тодоров - алергия и т.н.
... сФана, нЪл?  Laughing

# 28
  • Мнения: 5 531


Mи Тарти, тук всеки велик и голям "спец" по УНГ проблеми си има своя програма. Олевинов - рефлукс, Тодоров - алергия и т.н.
... сФана, нЪл?  Laughing
[/quote] Peace
Това му е новата теория - всяко второ дете при него е с гастроезофален рефлукс...

# 29
  • Мнения: 8 769
Това му е новата теория - всяко второ дете при него е с гастроезофален рефлукс...
Каква е връзката между повръщането и оглушаването (казано грубо)? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт