моля,помогнете ми за мъжко име с М!!!!!

  • 6 339
  • 147
  •   1
Отговори
# 105
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Мирослав , Максим ,Михаил ,Момчил Peace

# 106
  • по света
  • Мнения: 1 587
Марио,след като отпада Мартин Hug

# 107
  • София
  • Мнения: 843
 Марко, Марксимилян, Марио!

# 108
  • Мнения: 1 422
.....Има толкова хубави и красиви български имена.....

Българско та българско - какво толкова сте се хванали с тази песен  Rolling Eyes. Голямо чудо от къде произхожда, едно на ръка, че произходът на имената далеч не е толкова очевиден, колкото прокламират повечето хора. Пример - моят баща се казва Спиридон - тук многократно се казва, че това било старо българско име - дрън дрън шикалки - името е от гръцки произход и даже е доста срещано в Гърция и в днешно време  Laughing, макар и в България почти да го няма.

Аз например харесвам оригинални имена, дори измислени от родителите, когато те са благозвучни, комбинират се добре с другите имена на детето и създават хармонично цяло. Съдбата на това малко същество може би зависи от името, което му даваме. На този фон не бих кръстила дете Петър или Камен, защото това може би ще направи живота му твърд и вкоравен. Ние например сме кръстени на светлината и надеждата  Grinning. И двете сме много повлияни от имената си като развитие в живота.

От друга страна когато се дава име е добре да се помни, че това човече е дете само към 10 години и после става възрастен човек за следващите 90 (дай Боже)...., та в тази връзка имената Максимилиан, Матей, Матю, Марко (което освен че е името на българските магарета е името на един от апостолите и авторите на евангелията все пак....) за мен са доста ценни.

Също даването на името на баба и дядо може би ще донесе със себе си съдбата на тези кръвни роднини. Или пък да кръстим едно момиченце Мария е прекрасно, но ако даваме името, защото е на Божията майка, а не просто на бабата, готови ли сме детето ни да носи кръста на Девата.

Това са само размисли, но всеки аспект може би има значение.

Затова смятам и че родителите трябва да се борят срещу смешното -ов или -ев на второто име, когато то го прави странно - пример Миленова, Красиева (реални примери) - ха ха ще се кискам до зори  Laughing Laughing А при баща, който се казва Ани (познавам го наистина) и двамата му синове по второ име са Аниев, леле колко е дивно.....

# 109
  • Мнения: 6 461
Мирослав
Мартин
Михаил
Мариян
Младен

# 110
  • Мнения: 8 917
Мирослав, Марио, Момчил

# 111
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Милен

# 112
# 113
  • София
  • Мнения: 928
Мирослав си е много хубаво име.

# 114
  • Мнения: 179
Матю и Момчил ми харесват на мен

# 115
  • Мнения: 353
От посочените - Мирослав. А иначе много харесвам Михаил и Момчил.  Peace

# 116
  • Мнения: 105
Мирослав , Максим ,Михаил ,Момчил Peace
И аз  Peace

# 117
  • Мнения: 2 616
Ние сме Мартин!!!!

# 118
  • Мнения: 209
ако трябва да е с м- Михаил, нека не е Матю, хич не е българско!а ако може друга буква - ужасно харесвам Борис - толкова е царствено!!!!

# 119
  • Мнения: 209
 Simple SmileАз лично заложих на Михаил и не съжелявам.
Оказа се,че Михаил означава близък на Бога!!!

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 09:32 от edna jena

Общи условия

Активация на акаунт