возите ли децата си на предната седалка в автомобил

  • 9 464
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 631
По този повод, една мама, живееща в чужбина, питаше в една друга тема - дали местните таксита са оборудвани със столчета за бебета, за да знае, когато се върне в Б-я? Laughing

# 181
  • Мнения: 11 607
По този повод, една мама, живееща в чужбина, питаше в една друга тема - дали местните таксита са оборудвани със столчета за бебета, за да знае, когато се върне в Б-я? Laughing

И като разбере,че и в домашните коли това нещо не е разпространено, най-малкото ей така ще гледа  #Crazy

# 182
  • София
  • Мнения: 4 867
Ами някой научи ли нещо полезно от нея?  Mr. Green
Научих, че по закон не мога да возя дете под 10 г отзад на мотора - но отпред може Joy
Важното е Габриела да не разбере за тази вратичка, че отърване няма да има!
Смехотворен е този закон, затова ме е яд!

# 183
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
A като пътувам по 4-5часа с автобус или влак да не да ми дават столче, а да не говорим като  ги връщтат от градината с микробуса...така, че по спокойно и без обиди...
Нашите са с колани и карат децата задължително да ги ползват. Вече и в междуградските автобуси са задължителни. Аз бях шокирана, отдаван не се бях возила в рейс. Преди да тръгнем, шофьорът най-официално напомни да се закопчаят коланите и всички пътници се окопчаха без гък да кажат, май само аз бях  Shocked  newsm78

# 184
  • Мнения: 2 839

Нашите са с колани и карат децата задължително да ги ползват. Вече и в междуградските автобуси са задължителни. Аз бях шокирана, отдаван не се бях возила в рейс. Преди да тръгнем, шофьорът най-официално напомни да се закопчаят коланите и всички пътници се окопчаха без гък да кажат, май само аз бях  Shocked  newsm78
Уточни за gracia777, че става дума за човешка държава. А нашата, докато масово хората са с нейното мислене, няма да стане такава  Naughty

# 185
  • Мнения: 11 315
По този повод, една мама, живееща в чужбина, питаше в една друга тема - дали местните таксита са оборудвани със столчета за бебета, за да знае, когато се върне в Б-я? Laughing
Такситата и навън не са оборудвани със столчета, но ако се качиш с бебе с кош за кола не те гледат като полезно изкопаемо, а ти помагат да го закопчееш.
Да не говорим за факта, че ако искаш да ползваш колан в такси в България, рискуваш да си омажеш дрехите с прахта от колана. Joy
Иначе в автобусите и трамваите си има колани и при нас - говоря за Германия, щото Мери в Англия.
Има си места за паркиране на количките и никой не те поглежда изродски, ако се натикаш с голямата количка градския транспорт.

# 186
  • София
  • Мнения: 10 825
Да не говорим за факта, че ако искаш да ползваш колан в такси в България, рискуваш да си омажеш дрехите с прахта от колана. Joy

Хайде няма нужда, чак пък толкоз. Винаги, когато се возя в такси слагам колана - нито съм си омазала дрехите, нита са се учудвали, нито са ме гледали като полезно изкопаемо Crossing Arms

Като беше бебе Дани понякога съм ползвала такси (разбира се е бил в кошницата) и в тези случаи също не са ме гледали като изкопаемо, а винаги са ми помагали!

# 187
  • Мнения: 11 315
Да не говорим за факта, че ако искаш да ползваш колан в такси в България, рискуваш да си омажеш дрехите с прахта от колана. Joy

Хайде няма нужда, чак пък толкоз. Винаги, когато се возя в такси слагам колана - нито съм си омазала дрехите, нита са се учудвали, нито са ме гледали като полезно изкопаемо Crossing Arms

Като беше бебе Дани понякога съм ползвала такси (разбира се е бил в кошницата) и в тези случаи също не са ме гледали като изкопаемо, а винаги са ми помагали!
Tи си в София.
Иди до провинцията и поискай да се качиш там на такси.  Naughty
София не е цяла България.

# 188
  • Мнения: 179
Не ти е много умстно сравнението. В човешките държави училищните автобуси са със специална маркировка и с право на предимство като полицейска кола или линейка. И хората им го дават това предимство.
Иначе ми даде повод да се замисля, че това е още един пропуск в нашия закон за движение по пътищата. Надали там се споменават автобусите превозващи деца  Thinking
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нашите са с колани и карат децата задължително да ги ползват. Вече и в междуградските автобуси са задължителни. Аз бях шокирана, отдаван не се бях возила в рейс. Преди да тръгнем, шофьорът най-официално напомни да се закопчаят коланите и всички пътници се окопчаха без гък да кажат, май само аз бях  Shocked  newsm78
[/quote]
Уточни за gracia777, че става дума за човешка държава. А нашата, докато масово хората са с нейното мислене, няма да стане такава  Naughty
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Purvo tuk sme v BG.I nqma kolani v mikrobusite- spetsialno pri nas , a i imam priqtelki kudeto i pri tqxnite detsa e su6htata rabota.Za avtobusite do provintsiqta da ne govorim nito puk za gradskiq transport, zashtoto tam detsata ne samo che ne stoqt sednali i s kolan, a te stoqt pravi...Otdelno da vi kaja che 7god. sum jivqla na vun i tam ne e taka kakto go predstavqte e zavisi i kude, no sum obikalqla dosta i imam dr. vijdane po vuprosa..Nqma kakvo koi da mi utochnqva za kakvoto i da e...Izvinqvaite che ne pi6a na bulg.-kirilitsa, no imam probl. s komputara i ne stava...

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 00:04 от gracia777

# 189
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
gracia, права си! Нещата тук, от както аз живея, много се промениха! Самата аз бях изумена от това, че слагахме колани в междуградския рейс! Отделно въведоха закон за колани и на задните седалки и децата до определена възраст и височина да се возят в столчета. Вдигнаха глобите и отнетите точки при нарушение, включително и за разговор по мобилен телефон. Даже се обсъжда, дали въобще да е позволено ползването на мобилен в колата. Просто се видя че технологиите напредват, а ние хората изоставаме и движението по пътищата станава по-опасно  Rolling Eyes
В северните страни дисциплината по пътищата е по-затегната, от колкото в южните, това е факт, но трябва ли да се сравняваме с тези, които са по-назад от нас, вместо да се опитаме да копираме по-напредналите  Thinking

# 190
  • Мнения: 966
отпред няма да я пускам да сяда

# 191
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Само отзад се вози за сега в нейното столче ,като порасне надявам се пак там.
Има една майка в квартала ми прави впечатление като идва на кухнята да взема храната с колата си детето и се вози при нея т.с седнало е в нея  и тя кара детето е около 2,5 годишно Това ми изправя косите често казано според мен  и е супер безотговорно.

# 192
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
This is the photograph of singer Britney Spears driving a car with her baby son sitting on her lap.

# 193
  • София
  • Мнения: 9 860
Ами няма как да не се похваля!Днес купихме седалка за кола на нашата петгодишна кака.Веднага я изпробвахме на връщане от София за Плевен.Очаровани сме и ние,и тя.Много и е удобна,гледа си през прозореца.А досега се возеше на задната седалка с колан -не и беше удобно.

# 194
  • София
  • Мнения: 3 271
Не, дори и не си го помислям, да го сложа на седалката до шофьора Naughty

Общи условия

Активация на акаунт