возите ли децата си на предната седалка в автомобил

  • 9 440
  • 197
  •   1
Отговори
# 30
  • На небето
  • Мнения: 5 530


Хубаво де, ама то тогава отзад няма да има място за сядане от столчето. Като е в средата, заема много място.   newsm78
Като гледам по доло в анкетата се води голям спор колко е безопасно всъщност. Сетих се наскоро, за една катастрофа при която детето стоеше там и при катастрофата изхвърча през прозореца и почина на място (между 4-6г. май беше вече не помня), а майка му и баща му отпред са се разминали без драскотина.
А и да не говорим, че споменават, че резервоара с горивото е точно там.  newsm78
Това, може би важи само при страничен удар.

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 13:31 от Tinka79

# 31
  • Мнения: 2 439
Никога!!!
През този уикенд бях в командировка и девера си позволил за вози принцесата, която утре става на 7, на предната седалка. Казах му, че никога повече няма да я разхожда, защото го прави за втори път въпреки изричната ми забрана.
Една братовчедка на мъжа ми има дете на 1 година, винаги бебо е отпред в нея, сега е бременна и пък същото. Веднъж се возихме двете семейства, мъжете отпред, ние с децата отзад и тя каза, че за сефте вози бебата си отзад. newsm78

# 32
  • Мнения: 5 468
Не.
За съжаление, много често виждам да се возят деца и бебета на предната седалка.

# 33
  • Мнения: 2 309
Вози се само на задната седалка, задължително в столче за кола.

За съжаение няма никакъв контрол от страна на Полицията, а на родителите явно не им пука  Rolling Eyes
Чак да не им пука,се съмнявам Peace

Кажете примерно,как протича едно пътуване,да речем 300 км. и детето е вързано нон-стоп в стола???Изключвам,когато се спира за кафе или WC???
Много ще съм ви благодарна Peace

# 34
  • Мнения: 2 700
"Мястото на мътвеца" е предното до шофьора, защото при инцидент шофьора инстинктивно се опитва да предпази себе си...

Може чисто терминологично така да се обозначава, но да си представим следната ситуация. Караме направо, срещу нас се носи задминаващ фучащ идиот. За да избегнем челен удар въртим волана надясно, за да се изнесем максимално встрани. Колата, обаче, се изнася диагонално, докато дойде момента на изравняване на предни и задни гуми. Е точно при това изнасяне, мястото на шофьора (който инстинктивно се предпазва) се намира на определен брой сантиметри по-надясно от това на пътника зад него и не малко удари са точно в тази част на автомобила.
А за мястото по средата, факт е, че е най-безопасно откъм удар, но пък има не малка част изхвърчали през предното стъкло хора, и особено деца, при набиване на спирачки.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 133


Хубаво де, ама то тогава отзад няма да има място за сядане от столчето. Като е в средата, заема много място.   newsm78


Има, има. Хем колата ни е малка. По-удобно ми е когато е по средата, защото я гледам в огледалото за задно виждане.
Никога не се е возила отпред и не мисля скоро да пробвам.

Ужасявам се като видя малки деца в майките си на предната седалка.

# 36
  • Мнения: 3 537
Рядко се е случвало да се вози на предната седалка, само на задната !

# 37
  • Мнения: 1 564
Не! 1. Защото ще се изпокарат кой колко пъти и колко време. 2. Защото ще ми е невъзможно да шофирам, докато диването пипори наоколо, бута, пита, друска се на седалката. 3. Защото са склонни към пристрастяване и ако веднъж позволя, ще се превърне в траен навик. 4. Защото това е мястото на баща им. 4. Защото ме е страх.
Peace Peace Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 4 867
Кажете примерно,как протича едно пътуване,да речем 300 км. и детето е вързано нон-стоп в стола???Изключвам,когато се спира за кафе или WC???
Много ще съм ви благодарна Peace
[/color][/b]

Имаме няколко пътувания от по 800 км в едната посока, та тези от 300 не ги броим за дълги. Децата ми знаят, че е безопасно да се возят на задната седалка, закопчани. Имат свободата да вземат колкото играчки си искат, рисуват, пеят, дремят. Обикновено предварително определяме местата за спиране и ги изчакваме търпеливо.
И да, приемам за безотговорно возенето на необезопасено дете. Дори и да съм най-изрядният шофьор, не знам кой е в колата срещу мен. А дори и при скорост около 40 км/ч рязкото спиране е опасно.

# 39
  • Мнения: 2 722
Детското столче е неизменен атрибут към колата - монтирано е на задната седалка по средата и малкия змей се вози там с колани при това и без да протестира, защото нито мама нито тате протестират.
Единственото изключение е когато той "кара" колата седнал в мен или баща му но само на село на почти безлюден път.
Седенето вързан за по-дълго време е въпрос на изграждане на навик - когато Милен започне да нервничи аз започвам да му пея "пеят скачат палците" и други игрови песнички което ми печели още километри спокойствие. Като се има предвид че колата ми е нова и още никой не намира време да монтира вътре музика, можете ли да си представите че съм изпяла 8 000 километра за по-малко от 7 месеца  Laughing

# 40
  • Мнения: 136
... без още да са навършили необходимата за това възраст? newsm78

Ама, честно!  Wink Тук актове за нарушения не се съставят! Mr. Green

Ние категорично забраняваме на сина ни и той не проявява интерес, все още. Twisted Evil
Но забелязвам, че доста малки деца се возят отпред, вкл. и бебета с майките им. Или поне в нашия град е така. Rolling Eyes

категорично-НЕ
само на задната седалка в столче.
надявам се , че там са максимално защитени

# 41
  • На черешата
  • Мнения: 8 393



 Сетих се наскоро, за една катастрофа при която детето стоеше там и при катастрофата изхвърча през прозореца и почина на място (между 4-6г. май беше вече не помня), а майка му и баща му отпред са се разминали без драскотина.



  Ами ако е било без колан и право между двете седалки ще изхвърчи и още как  Sick.За това не приемам оправдания от рода "Ами той/тя/ не иска в столче...".Както го свикнеш от начало,така си продължава.

# 42
  • Мнения: 2 891
Момчето ми е много малко още, но не разрешавам да се вози извън столчето си. Веднъж направих изключение и го държах на ръце за 15 мин, защото му беше лошо.

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 14:21 от jj okocha

# 43
  • София
  • Мнения: 9 859
Никога,ама никога досега нито едно от децата ми не е возено на предната седалка.Дори да отиваме с колата до съседната улица,те са отзад,малката в столче,каката с колан.Не е важно на какво разстояние сме тръгнали да пътуваме-белята като стане не пита дали си тръгнал на 50метра или на 100км.
Ако децата се изнервят при дълъг път,то аз сядам отзад при тях и ги забавлявам.

# 44
  • Мнения: 46 516
... Кажете примерно,как протича едно пътуване,да речем 300 км. и детето е вързано нон-стоп в стола???Изключвам,когато се спира за кафе или WC???
Много ще съм ви благодарна Peace

Точно за 300 не знам, но сме минавали 500 км., с едно 5 минутно спиране, за да я преоблека (беше мокра), спа, яде, игра си с играчките, проблем никакъв Peace

Почти всяка седмица пътуваме по около 200 км. в едната посока пак без никакъв проблем. Тя си седи сама отзад, ние с баща й сме на предните седалки, единственият й каприз е да бъде пусната силна музика  Crazy


Има и изключения, но едно дете, ако от както се помни се вози в столче, го приема за нормално  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт