Разминаване на гънки на крачета!

  • 5 836
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
А някои може ли да ми даде координати на д-р Драганов?
Защото както виждам е добър и бихме искали да заведем бебчо на преглед при него.

# 16
  • Мнения: 3 116
Мда, Драганов точно  Embarassed

Ех, ЕГНееее Crazy

Координати на Драганов взех от форума, сега ще се опитам да ги намеря  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 427
Разминаването на гънките не означава непременно, че има проблем.И при нас беше така-на около 2 месеца ходихме на ортопед-гледа я на ехограф-всичко беше наред! Но като навърши дъщеря ми 6 месеца, педиатърката забеляза разминаване на гънките и пак ни даде направление,ходихме при Драганов-нищо и нямаше.Отидете пак на преглед! Peace

# 18
  • Мнения: 1 008
Аз съм била с разминаване в гънките, по точно на едното краче съм имала 2, на другото 1. Майка ми много се е притеснявала, но нямам луксации и изобщо проблеми не съм имала ...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 773
и ние имаме разминаване на гънките но казаха че няма проблем

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И ние имахме леко разминаване в гънките на дупето.Ходихме на ехограф и нямаше проблем.

# 21
  • Мнения: 2 553
Моята дъщеря също имаше разминаване на гънките и ни пращаха на ортопед - водих я в Горна Баня на 2.6 и 6 месеца - и двата пъти нямаше нищо нередно. Не се тревожи излишно, заведи детенце са собствено успокоение  Peace

# 22
  • Мнения: 89
Те момичетата са си казали ясно - не винаги има проблем.
На моето бебе се разминават гънките, ортопеда каза, че е рано да се каже със сигурност, след като бебето расте, може само да е функционално.
Аз я заведох и при 1 мануален терапевт /чекръкчия/ и се оказа, че едното краче е по-късо с 1 см. Но не съм притеснена. Това се среща при повечето хора, аз например също съм така. Това нещо може да се оправи чрез наместване на по-късна възраст.
Но определено няма да позволя да слагат шини на крачетата на детето.
Аз на твое място бих изчакала да поотрасне, и тогава да се консултирам пак с лекар. Реално до 1 год. има вероятност при евентуално изместване, да се намести сама ябълката в ямката.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Разминаването на гънките не е ли по-скоро признак за рахит? Не задължително, естествено. Според мен е по-скоро напомнително за това да се направи контролен преглед на детето, и ако лекаря каже, че няма нищо-спокойно. След няколко месеца контролен и дай боже всичко да е наред.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Те момичетата са си казали ясно - не винаги има проблем.
На моето бебе се разминават гънките, ортопеда каза, че е рано да се каже със сигурност, след като бебето расте, може само да е функционално.
Аз я заведох и при 1 мануален терапевт /чекръкчия/ и се оказа, че едното краче е по-късо с 1 см. Но не съм притеснена. Това се среща при повечето хора, аз например също съм така. Това нещо може да се оправи чрез наместване на по-късна възраст.
Но определено няма да позволя да слагат шини на крачетата на детето.
Аз на твое място бих изчакала да поотрасне, и тогава да се консултирам пак с лекар. Реално до 1 год. има вероятност при евентуално изместване, да се намести сама ябълката в ямката.

Извинявай, но това е най-голямата глупост, която съм чела в последно време.
Не случайно бебето се води на ортопед до 40-тия ден. Ако има някакъв проблем, той трябва да се открие възможно най-рано и съответно има много по-голяма вероятност и възможности той да бъде разрешен. Било то с ортопедични гащи, шини или други МЕДИЦИНСКИ методи.
А за чекръкчията не ми се коментира...

# 25
  • в джунглата
  • Мнения: 916
дъщеря ми е на 8 м и също и се разминават, даже три пъти съм я водила на ортопед и проблем няма!

# 26
  • Мнения: 2 152
Аз знам, че е важно на дупето да са саразмерни.Нашите не бяха съразмерни на крачетата, по-точно над коляното на едното краче, гледано отзад имаше едно пръстенче повече. Ортопеда каза, че е неравномерно натрупване на сланинки и с повече гимнастика и с растежа ще се оправи Peace

# 27
  • Мнения: 1 428
Аз съм била с разминаване в гънките, по точно на едното краче съм имала 2, на другото 1. Майка ми много се е притеснявала, но нямам луксации и изобщо проблеми не съм имала ...


Все е дно за мен си написала.Аз също имам на единия крак една,а на другия две гънки.Навремето са изкарали акъла на родителите ми и половин година са ме водили по болници,но в крайна сментка се е оказало,че си е до анатомия и нямам луксация.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Дъщеря ми никога не е имала еднакви гънки по краката си  Crazy Няма проблем- нито с прохождането, нито с походката, нито с физическата активност  Peace

# 29
  • Мнения: 9
Телефонът за записване на час при доктор Драганов е 0898503010. Той ще ти каже кога има свободни часове и къде точно да отидеш.

Общи условия

Активация на акаунт