Чувствам се отчайващо сама

  • 2 685
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 409
redhat:  Личи си , че ти е много трудно, но помисли само....Любимите ти хора са живи и здрави и са окола теб. Имаш детенце, съпруг, покрив над главата , родителите ти са живи и здрави , колко хора има които са загубили или нямат тези неща до себе си.  Знам , че звучи доста клиширано, но  когато на мен ми стане трудно се опитвам да мисля по този начин. Радвай се и оценявай малките радости в живота, това ще ти даде сили да постигнеш повече Peace
  202uu

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Момичета, благодаря на всички за отговорите и съветите. За тези от вас които са го преживели и за себе си пожелавам кураж, за да преодолявате тези трудни моменти! Моят път виждам като започна работа и променя своите нагласи за хората около мен. Въпреки всичко съм благодарна, че ги имам. Предполагам, че сега трябва сама да си помогна и да порастна, да започна да разчитам първо на себе си и ако някой помогне, толкова по-добре, но аз трябва да съм готова сама да се справям и без помощ. Ще дам всичко от себе си за да разперя криле и да стана силна, каквато ме заслужава дъщеря ми.

# 17
  • Мнения: 651
Браво, ранобуднице, стискам палци!
Човек, който обича да обича ще успее! newsm10

# 18
  • Мнения: 82
При проблеми в брака ми реших да си дам време за да преосмисля отношенията с партньора си. С майка ми сме много близки, затова тя предложи да отида при тях. Имам момиченце на 2 и половина години и тя ме увери, че ще ми помага в отглеждането. И така, преместихме се при родителите ми, няколко седмици всичко беше добре, поуспокоих се, съпрлугът ми идва да ни види и започнахме с него да изглаждаме разногласията, които са главно в това, че той ме игнорира напълно като отделен човек-не говорим за нищо друго освен за детето, като се прибере е все уморен, сексът куца, за разговори и дума не може да става-не и различни от битовите. Аз откакто се е родила малката съм неработеща, така че контактите ми с други хора са сведени до минимум и имах нужда да си говорим, да бъдем партньори, не само родители.  Но след като той се поуспокои че няма да го напусна интересът му се изразява пак основно до детето. Сега е и далече и това съвсем го отчуждава от нас.
Отделно от това в семейството на родителите ми започнаха проблеми с нашето идване-баща ми е много нервен човек и малката все му пречи нещо-ту много шум вдига, ту е много палава. Иска от нея да се държи като възрастен, а тя е само дете. Пуснах я на градина в техния град, записах шофьорски курсове, за да уплътня времето и да не им се пречкам в краката. Мъжа ми в това време трябва да довърши семейният ни дом, за който иначе все не остава време. И сега няма връщане назад, той е зает, аз съм платила за курса и трябва да го изкарам, детето е на градина и е хубаво да свикне с новата обстановка. Но вместо това да ме разтовари, ме натоварва допълнително-притеснявам се да не вдига шум, да не съм причина за проблеми между родителите ми-баща ми се чувства пренебрегнат когато майка се занимава с детето.
Чувствам се непрекъснато напрегната, много ми е тежко защото тяхното желание да ми помогнат не се покрива с физическите им възможности-вече са на възраст и не им е до гледане и помощ при отглеждане на дете. Разбирам, че аз съм виновна, но едва сега си преосмислям и променям очакванията към тях, и ми е много самотно и тъжно. Разчитах на мъжа си, но не намерих подкрепа в брака. Избягах от проблемите при тях с големи очаквания, но и тук не мога да намеря разбиране-обещават ми едно, а като дойде време да я гледат за 2 часа после има фасони. Разбира се, че не са длъжни, но според мен вината им е, че са ме подвели като са изявили желание да го направят. И сега, като съм предприела много стъпки така, че да е необходимо да изтърпя още месец-да тук, се чувствам ужасно сама. Отговорна за всяко едно решение свързано с нея и мен, а най-близките ми хора разбирам от постъпките им че не са до мен и то в един и същ момент. Нямам смелост да им кажа за разочарованието си от това-нито на мъжа ми, нито на родителите ми. Като че ли съм единствено и само аз отговорна за детенце, а това е страшно плашещо, когато до вчера съм вярвала в безрезервна подкрепа от две страни при това.
Знам, че много от вас са в това положение, но досега аз разчитах на тях. И сега имам чувство че живея съвсем сама и не мога да се доверя на никого. Много ми тежи това.
Може би сега всички вие ще наскачате да ми обяснявате каква глезла съм. Може би ще имате право. Исках само да споделя с някого, защото като го тая в себе си започва да ме задушава.





 Cry
Все едно разказваш животът ми.......... Cry
и най-накрая аз се върнах при него и така живея....самотна,нещастна и всяка нощ плача.........но нямам друг изход!!!!Не казвайте ,че има!!!!!!!!!!!Защото НЯМА!!!!!!!!!!!!!!
  Изход винаги има.Можеш да промениш нещата,но зависи от теб. Зависима си финансово? Ами престани да бъдеш. Вземи се в ръце, нау4и се да раз4иташ само и единственно на себе си. Не се прави на жертва а дерзай  bouquet

# 19
  • Мнения: 82
Момичета, благодаря на всички за отговорите и съветите. За тези от вас които са го преживели и за себе си пожелавам кураж, за да преодолявате тези трудни моменти! Моят път виждам като започна работа и променя своите нагласи за хората около мен. Въпреки всичко съм благодарна, че ги имам. Предполагам, че сега трябва сама да си помогна и да порастна, да започна да разчитам първо на себе си и ако някой помогне, толкова по-добре, но аз трябва да съм готова сама да се справям и без помощ. Ще дам всичко от себе си за да разперя криле и да стана силна, каквато ме заслужава дъщеря ми.
     Ето видя ли, намери правилната посока, сега мисли положително и само напред. Щастието ни зависи от самите нас  bouquet

# 20
  • Мнения: 448
Момичета, благодаря на всички за отговорите и съветите. За тези от вас които са го преживели и за себе си пожелавам кураж, за да преодолявате тези трудни моменти! Моят път виждам като започна работа и променя своите нагласи за хората около мен. Въпреки всичко съм благодарна, че ги имам. Предполагам, че сега трябва сама да си помогна и да порастна, да започна да разчитам първо на себе си и ако някой помогне, толкова по-добре, но аз трябва да съм готова сама да се справям и без помощ. Ще дам всичко от себе си за да разперя криле и да стана силна, каквато ме заслужава дъщеря ми.
     Ето видя ли, намери правилната посока, сега мисли положително и само напред. Щастието ни зависи от самите нас  bouquet
  bouquetУспех!

# 21
# 22
  • Мнения: 1 817
За съжаление на всеки може да се слу4и...Как се развиха не6тата?  Hug

# 23
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Добре за нас с малката и за всички наоколо. Грижа се за детето и за себе си и не обръщам внимание на дребните неприятности. Ако ме обземе отчаяние само си спомням за хората с истински проблеми и разбирам, че моето са  малки неволи.

# 24
  • Мнения: 71
Браво много хубаво правиш.Продалжаваи все така.Аз се опитвам от доста време-да не обръщам внимание но все нещо не ми се получава.

Общи условия

Активация на акаунт