Къща в близко село

  • 9 439
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Да ви се похваля с идеалния вариант по въпроса  Laughing - имаме къща на 20км от Варна в много спретнато село. Имота е на мое име, но майка ми и баща ми живеят там през лятото и поддържат градината и къщата. Ние ходим като ни се доядат плодове и зеленчуци на корем Crazy
това е направо идеален вариант..когато е изпълним Hug в кое село е имота?
И аз съм ЗА къща извън града

# 16
  • София
  • Мнения: 498
Имаме такава къща на 30 км от София. Всяка събота и неделя сме там. Страхотно е.
Въпреки че къщата наистина си иска малко повече поддръжка от апартамента, не се оплакваме. Много е приятно , пък и е разнообразно.
Вярно, че ни обраха , но това може да стане навсякъде. (пък нас ни обра и познат).
Смятам, че за мен плюсовете са повече, но това е въпрос на гледна точка и на очаквания. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 269
ООО, моята мечта!! newsm53 newsm53
Ама аз искам да живея в нея!! Да има удобен транспорт...
Иначе наистина се краде..и двойно домакинство-отиваш бързаш да изчистиш (то прах се насъбрало), да сложиш масата, градинката да оправиш, бързаш да се прибереш...абе кефа изчезва! На вилата на мъжо е така, та знам! newsm12

# 18
  • Мнения: 246
Аз имам вила в Банкя - и много си я обичам - израснала съм там. Двора ни е огромен, и събота и неделя като отидем с малкия и кучето - е, няма по приятно изкарване на почивните дни.  newsm53 Сега ни липсва защото правим основен ремонт, но пък компенсираме с вилата на сестра ми, която също е там, съвсем наблизо.

# 19
  • Мнения: 250
Наистина е хубава идеята, но мъЖо ти е прав -най-вече за евентуални вандалства. Можете да си наемете пазач, който да се грижи за нея и когато ходите да го пускате в почивка.Едни познати така решиха проблема с безпокойството по нея. Успех ти желая! Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 5 285
А не може ли просто да се изместите и да си живеете (само) там???

# 21
  • Мнения: 379
Да ви се похваля с идеалния вариант по въпроса  Laughing - имаме къща на 20км от Варна в много спретнато село. Имота е на мое име, но майка ми и баща ми живеят там през лятото и поддържат градината и къщата. Ние ходим като ни се доядат плодове и зеленчуци на корем Crazy
това е направо идеален вариант..когато е изпълним Hug в кое село е имота?
И аз съм ЗА къща извън града
Здравец се казва селото и името му подхожда Simple Smile
Колкото до кражбите, ние сме в много добри отношения със съседите, които живеят там постоянно и те наглеждат имота newsm74; ако нямате съседи и за 20 лв на месец мисля, че всеки пенсионер ще се навие; до нас имаме съседи немци и те така си решиха въпроса - дават пари на едни баба и дядо и преди да дойдат те им оправят градината, чистят къщата и буквално ги посрещат с хляб и сол welcome

# 22
  • Мнения: 258
Мечтая си за такава къща-малка ,но с гооооолям двор.Но не като вила а за живеене Много сме навити .

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Може да давате по някое и друго левче на някого от селото, за да ви я наглежда, дори да се грижи за градината. Най-добре съсед със зорки очи.  Grinning

Иначе идеята е страхотна.

# 24
  • Мнения: 7 111
Въобще няма да бъде само съботно-неделно пребиваването в нея. Ще стане дом за всеки ден.  Grinning

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Е, при нас действието е от 90 нататък, от тогава помня...
Ама дори и през оградата ли прескачат?!

Прескачат, че и вратите разбиват.
На една моя близка обираха вилата 6 пъти и отмъкнаха абсолютно всичко. Последния път, като влезли, то нямало какво вече да се краде. За да не е напразно влизането, изкъртили металната каса на вратата и я взели, заедно с разбитата врата  Mr. Green Вътре с трън да въртиш, както е приказката, няма вече какво да закачиш, всичко беше отдавна отмъкнато. Не можеше да се сложи СОТ, защото наблизо нямало охраняеми обекти и съответно пост, та полицаите й бяха отказали.
Аз мисля, че в една къща трябва да се живее постоянно. Иначе много бързо се разчува, че там не живее никой, което пък е любезна покана към крадците  Mr. Green Мангалите само това и чакат ...

# 26
  • Мнения: 8 917
Привет момичета,
бихте ли споделили какво мислите по въпроса да притежавате такъв един имотец близо до София и през почивните дни да релаксирате там. Мъжът ми смята че е голяма глупост и не си заслужава, тъй като първо цигани ще оберат къщата и второ ще си има работа по нея и вместо да носи удоволствие в един момент ще се превърне в бреме, от което трудно ще се отървем.
Иска ми се нещо сред хубава природа с градинка и т.н. Синът ни обожава природата и много иска да ходи на село.
Но може би мъжът ми наистина е прав и въобще не си заслужава инвестицията-какво мислите по въпроса.
Според мен си заслужава Peace

# 27
  • Мнения: 269
Въобще няма да бъде само съботно-неделно пребиваването в нея. Ще стане дом за всеки ден.  Grinning
  Peace
Може да давате по някое и друго левче на някого от селото, за да ви я наглежда, дори да се грижи за градината. Най-добре съсед със зорки очи.  Grinning

Иначе идеята е страхотна.
  Peace
Wish, и аз за Банкя си мисля, ама за живеене newsm78. От личния ти опит, мислиш ли, че ежедневния път ди София (до работата) е проблем?

# 28
  • Мнения: 402
Точно такива мисли ни се въртят в главата, свекърва ми е от едно Пазарджишко село в полите на Родопите.
Ходихме на разходка по ливадите и гората /започват от последните къщи нагоре по билото/.
Невероятна тишина и спокойствие.
Минахме покрай една къщичка, оказа се че е "къщето" на братовчедката на съпруга ми.
Еми, влюбена съм.
Малка къщичка с три стаи, обзаведени в бътов стил, с тъканите черги, миндери и дървени прозорци с капаци.
Градина състояща се от овошни дървета и полянка.
Навес с маса и столове, зидана фурна и чешма.
Просто супер, селска идилия /от техния двор започва нагоре гората/.
Тишина и чист въздух, мечта.

Това ме накара да се замисля, попитах свекърва ми, които сега живеят в това село и тя ми каза, че няма кражби, всички си остават вратите отключени  newsm78 #Crazy, чак не повярвах в първия момент.
От друга страна, ще има кой да ни наглежда имота.
Чудя се дали да си купим местенце или не?
Направо ми е дилема. Thinking

# 29
  • Мнения: 703
Страхотно е!
Миналата година си купихме такава.Да,трудно е да се поддържа,но пък е много приятно!Природа,въздух,плодове от дървото,страхотен релакс и дори свършената работа носи приятна умора!Неописуемо е!
А за обирите-зависи си от самото село!

Общи условия

Активация на акаунт