Бяло езиче

  • 2 201
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз съм ползвала Нистатин

# 16
  • Мнения: 2 159
Не мога да се ангажирам да оспорвам мнението на педиатърката. Но все пак сода на едномесечно бебе?!
Аз не съм мазала, не съм давала и вода след кърмене и афти не са се появявали.
и ние сме с бял език, не съм си помисляла за млечница

# 17
  • Мнения: 1 243
И ние на скоро имахме бяло на езика педи ни изписа Дактарин перорален гел и от него езика и се изчисти за 3-4 дена   Peace


# 18
  • Мнения: 649
мойте и двамата имаха бели езичета като излязохме от болницата. майка ми ги оправи със сода - на една марля, натопена във мед и после във сода, обираше хубаво в устната кухина. оправиха се за 1 седмица, като правеше процедурата 2 пъти на ден. така е правено на брат ми ато бебе, на мен, а сега и на мойте бебета, така че мисля - няма страшно, а иначе защо ще го казва педито, ако има опастност. на наще бебета нищо не им стана. пробвай.

# 19
  • Мнения: 1 294
Как със сода вееееее.Тя педиатърка е с мисленето на необразованата ми баба . ooooh!А за меда, въобще не трябва да се дава преди годинката.Много силен алерген е. Peace
С Дактарин ако се маже е много по-малко травмиращо за детето.Само трябва да се внимава със срока на годност, че изтичаше много бързо след отварянето на тубичката.

# 20
  • Мнения: 2 381
Никаква сода Naughty
При кърмените бебета бялото езиче е нещо нормално.Ако има афти/млечница бебето ще плаче и би трябвало педиатърката да погледне и да каже дали е така, вместо да предписва сода.

# 21
  • Мнения: 1 483
Използвах Дактарин.А педито ми казва  да държа бибероните във вода със сода за хляб,но аз не съм го правила това Embarassed

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
и моя е бил с бяло езиче - не е проблем, вземи едно марличка и я увий около пръста си - ако с нея се махне не е млечница. Ако е млечница, ще има и по небцето и по венците и по бузките...ако е само на езичето най-вероятно не е млечница, сода и др неща не бих пъхала в устата и на сина си, камо ли на таковамалко бебаче. Това е временно - като започне да слюноотделя, ще се изчисти. др което педи ми е казвала - след кърмене - с лъжичка - 2-3 лъжички вода да пиине да се поизсплакне, но това не съм го правила, той обикновенно заспиваше докато сучеше...все пак не бързай да купуваш лекарства - поискай педи да го види и да прецени дали е или не е млечница. при млечница също така често децата плачат и спират да искат да ядат ....

# 23
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами това е млечница. Трябва да се лекува както бебето, така и майката. Маже се с Дактрин, но предполагам ще ти отговорят по-точно  Peace

Не съм съгласна, че е млечница. Езичето може да е бяло и само от млякото, не е задължително да са гъбички. Но в случая най-компетентно е мнението на лекар. 
Аз съм на същото мнение,тъй като и на моята дъщеря е така но се получава от млякото,също мисля,че ако е млечница няма да може да суче лесно и ще я боли Peace

# 24
  • Мнения: 390
Никакви Дактарини,никакви Нистатини,никакви соди,докато не се изкаже компетентен лекар!!!Ние сме с бяло езиче от началото,въпреки че бяхме на смесено-не само на кърма.Доки нищо не ми каза да давам,езичето виждам че редовно се чисти само-не я боли,няма нищо по бузките..На една приятелка и казала нейната доки да маже със сода,и тя маже,въпреки че тя е само на кърма ,ама аз съм сигурна че и при нея няма нужда-просто всички доктори тук са изпростели да изписват глупости,както и редовно изписват АБ.

# 25
  • Мнения: 1 174


Не съм съгласна, че е млечница. Езичето може да е бяло и само от млякото, не е задължително да са гъбички. Но в случая най-компетентно е мнението на лекар. 
Peace

И нашето езиче е така и когато казах, без да го е видяла, педиатърът ни изписа същия този гел...Дактарин, но само в случай, че бялото по езика се увеличи.По-късно, при консултацията се разбра, че всичко в устичката е наред.
По мои наблюдения това бялото се появи, откакто започна да връща по мъничко мляко.Не съм сигурна, но млечница нямаме.

Общи условия

Активация на акаунт