вьпрос - колко дни след закъснение на гинеколог?

  • 2 454
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 104
10 дни след закъснение е нормлно да се отиде на лекар и би трябвало да се види сакчето.

# 16
  • Smallville
  • Мнения: 994
Моят лекар каза 10 дни Peace

# 17
  • Мнения: 7 640
Че за както пък и час за лекар.Ако е положителен кръвния тест,няма нужда да я човърка и браника някой.Седи си кротко и мирно до 12-та седмица.

 знаеш ли, положителният тест не гарантира, че бременността е в матката. Може жената да си стои докато изкърви и отиде да й махнат тръбава, примерно.
Не давайте такива елементарни съвети. И ако теб гинекологът ти те бърника и човърка, просто го сменяй, обикновено лекарите преглеждат...

# 18
  • Мнения: 701
Аз ходих след 10-я ден закъснение!

# 19
  • Мнения: 1 668
След 2 дни закъснение и 2 положителни теста се видя плодния сак - тоест 5-та седмица. В началото на 7-ма седмица се видя сърдечна дейност. Ако видеозона е лош обаче мож да не се види плодния сак и в 7-ма. Да се чака до 12 -та седмица е много лош съвет! Прегледите при съмнение за бременност са доста леки и няма опасност за бебето.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 555
Да и аз мисля, че трябва да се отиде по-рано на гинеколог. Aз отидох на 7 дена закъснение (19 дена след О, тъй като ЛФ ми е по-къса) и много точно и ясно се видя плодното сакче - 0,98 см.  Беше се импланирало хубаво и нямаше кървене. Обаче лигавицата на матката ми не беше достатъчно дебела и ми пуснаха изследвания за прогестерон. Така че този ранен преглед ни даде много полезна информация и мисля, че на една седмица закъснение е хубаво да се отиде.  Peace На следващия преглед в 8 г.с. пък пак освен сърдечната дейност измервахме и някаква гънка, което също е важно за този период.

Така че, ако човек не отиде до 12 г.с. - може да не се види, че прогестеронът не е достатъчен и бебчо няма как да се изхрани, може да не се види извънматочно бременност, кухо яйце, кървене, отлепване на сакчето и т.н. Прекалено много рискове и за майката и за бебето.

Да,ама на 5 дни закъснение НИЩО НЕ СЕ ВИЖДА.На 20 дни закъснение ходих на преглед и едва се видя плодното сакче,което няма още 20 мм.

Може апаратурата на лекаря ти да не е била добра.

# 21
  • Мнения: 87
аз пък не вярвам на тестовете!!!! no...
Отиваш си при специалиста и той най добре ще каже има ли няма ли бременност Simple Smile
Аз отидох на лекър чак след 15 дена закъснение след един отрицателен тест!И съм си бременна Wink
Пожелавам на Всички от сърце,това което изпитах аз тогава-неописуемо е! Simple Smile
Успех на всички минали,сегашни и бъдещи мами!

# 22
  • Мнения: 2 270
Според лекаря ми - 10 дни

Общи условия

Активация на акаунт