Първото ПТП

  • 1 679
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 959
не мога да се возя спокойно в кола, в постоянно напрежение съм  Confused Когато аз карам- нямам такива проблеми  Rolling Eyes
И аз съм така ако някой друг кара съм като седнала върху пирони и се оглеждам повече от този който кара колата ако пък аз карам нямам такива проблеми

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
отвратително-подтискаща тема...  Tired

# 17
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 248
не мога да се возя спокойно в кола, в постоянно напрежение съм 
и аз , с тази разлика, че вече не мога и а карам. моите ПТПта са 2 за 1 година-първото като бременна, второто с детето в ръце Rolling Eyes
темата наистина е подтискаща

# 18
  • Мнения: 5 622
Не знам, ама слагайте коланите, че...

Макар, че на една позната и се е разминало защото не си е била сложила колан. Колата се е обърнала и според нея ако е била с колан е щяла да умре. да не дава господ  Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Бяхме в Дубай, аз шофирах и на едно кръгово /там няма светофари, само кръгово навсякъде/ един тип не ми спази предимството и се заби в мен. Не се изплаших особено, само ми беше притеснено като сме чужденци как ще се държат с нас полицаите... Rolling Eyes Бяха супер любезни, изобщо не ни бавиха, констатираха му вината и така...

Катастрофирала съм и друг път, но не шофирах аз, а и катастрофата беше по-сериозна и стресираща - шофьорът заспа на волана и се блъснахме в мантинелата. Бяхме на магистралата.

# 20
  • Мнения: 955
И мойта случка беше със същите емоции съпроводена. Ужулих една кола при паркиране - от къде да знам, че трябва да гледам и настрани при паркиране по тесните улички из столицата. Това на листовките го нямаше  Mr. Green
Паркирах все едно нищо не се е случило. Човека после е пил една студена вода ... и така ...

# 21
  • Мнения: 2 255
Егати темата....като,че е нещо дето трябва де случи в живота ни....
 Как звучи само: Първото ПТП..наред с първата любов,първата целувка....
Имам едно,много неприятно....така добре го бях запокитила из късата си памет...
  

# 22
  • Мнения: 2 550
Аз съм нещо като царица на ПТП-тата.
Първото ми ПТП беше преди доста време...един се вряза в мен...после още един и така.
Нищо ми нямаше, колата беше попремазана. Не ме е било страх, по-скоро бях истерично-весела и нямах търпение да приключи процедурата с куките  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 500
Да-уплаших се.Беше със служебната кола на баща ми(на футболния клуб...).Волана се заклучи и...спрях в двора на едно училище,след като слязох по едни стъпала(спирачките отказаха,ръчната не хваха)!Но не се уплаших! Сега обаче, осбено когато съм с детето,при всяка по-рискова ситуация и имам чувството,че ще получа инфаркт!Особено след като в Камен се нтресохме в един опел..........

# 24
  • Мнения: 500
Пардон!Исках да кажа,че след това пак шофирах.

# 25
  • Мнения: 2 070
Срам ме е, ама ще разкажа. Дебилно нелепо е.
Почвах нова работа свързана с ежедневно шофиране, имах книжка от преди години, но нямам кола и не бях карала след като взех книжката. И една неделя излизаме да покарам на наще колата, това миналата година става, с мъж бях.
Трябваше да покарам и да огледаме училищата и къде ще паркирам около тях, защото работата е свързана с това - вс ден си в различни у-ща и правиш едни лекции.

В Химията в Плевен - пробвам се да паркирам, става добре, съвсем спокойно си тръгвам да излизам от двора, изиграла съм я вече ситуацията. Точно на бариерата на изхода на паркинга на училището пред мен минава куче и аз намалявам и спирам, за да не го сгазя. В този момент от един гараж на задна излиза езин с един бус и не ме вижда, няма видимост и почва да си дава гас нашия и ми сплесква колата от страната на човека до мен, добре че него не сплеска.
Неделя беше, целият град беше празен, никъде нищо, мен ме блъскат в двор на училище /!/

След седмица две, вече бях почнала лекциите и дядо ми, който е шофьор, ме придружаваше за кураж в началото, докато свикна да карам. Пак в същото училище - паркирам, излизам и си почвам с лекцията. Дядо ми излязъл от колата и отишъл да се разхожда докато свърша. През това време някой ударил колата на същото място, но от другата страна, както си е паркирана. Дебилщина.

Та така - и двете произшествия не по моя вина и не на пътя.
С пътя нямах проблем, да се надявам така да продължи. А въпросното училище е на майната си, на изолирано място, спокойно,  с изолиран паркинг. Луда работа!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Не знам, ама слагайте коланите, че...

Макар, че на една позната и се е разминало защото не си е била сложила колан. Колата се е обърнала и според нея ако е била с колан е щяла да умре. да не дава господ  Rolling Eyes
Същата история с една мацка от Варна. Полицая и казал, че ако е била с колан е щяла да умре. След това саи слагали разни пластини по гръбнака. Ходи си момичето, даже и дете има.
До сега не съм присъствала на ПТП. От скоро ходя на курсове и дано и не ми се случват такива работи.  Praynig

# 27
  • Мнения: 1 418
Чета в колко от случаите сте били
виновни вие.Не бих го разказвала
с такова спокойствие.Вярно е,че никой
не е застрахован,но ако самите ние
не сме внимателни на пътя,какво да
очакваме от другите.И затова мъжете
ще твърдят,че от жените шофьори
не стават.

# 28
  • Мнения: 2 550
И затова мъжете
ще твърдят,че от жените шофьори
не стават.

Там е работата, че повечето ПТП-а са причинени от мъже....обаче никой не е тръгнал да твърди, че не стават за шофьори. Това, че някой човек е достатъчно прост да обобщава по този начин си е негов проблем  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 418
Само не разбрах, това "достатъчно прост"
за мен ли се отнася?Защото може и така,
и така.

Общи условия

Активация на акаунт