Силиконов или каучуков биберон???

  • 5 006
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Здравейте мами. Днес се запитах каква е разликата в двата вида биберони. Досега бяхме с каучуков, ама днес и купих нов биберон-силиконов и тя сякаш не го харесва. Вие с какви биби сте? pacifier smile3504 passifier

# 1
  • Мнения: 601
Купувала съм само силиконови. Мнението на мамите във форума клонеше доста към силиконовите и се доверих на тях. По-лесно се поддържат и по-трудно развалят формата си.

# 2
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 716
РИДИК и ние сме на каучукови, защото като и купих и силиконов и тя не го искаше.

# 3
  • Мнения: 2 677
Синът ми харесва само силиконовите.   Peace

# 4
  • Мнения: 2 910
Каучуковите много бързо развалят формата си. И аз отначало купувах от тях, но след това започнах да вземам силиконови и леко, по-леко свикна Peace

# 5
  • Мнения: 1 455
Ползваме само силиконови,каучуковите също са хубави,но се сменят често,иначе мисля ,че са по-хубави,по -меккички са.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Общо взето- с какъвто свикне бебето  Grinning

# 7
  • Мнения: 11 025
Засега съм се ориентирала към силиконовите.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 423
И аз четох, че каучуковите много бързо развалят формата си. Ние сме само със силиконови и на бебчо му харесват.  Mr. Green   

# 9
  • Мнения: 1 049
Каучуковите се дават обикновено след 6-ия месец, когато бебето започне да гризе със зъбките и има опастност да отхапе част от биберона и да се задави. Силикона, за разлика от каучука може лесно да се отхапе, но ако детето няма този навик не е проблем... Вярно е, че каучуковите се сменят по-често и са по-малко издръжливи от силиконовите, но ако детето   забива непрекъснато зъбките (както правеше моето бебе) са определено за предпочитане  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 897
Първоначално купихме каучуков,после го сменихме със силиконов.От втория тип съм по-доволна Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 452
И с двата се справи добре дъщеря ми. Не мога да определя разлика. Peace

# 12
Купувам  само силиконови. Другите бебка не ги харесва.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
Ползвла съм и двата вида, каучуковите са по меки, но по бързо си развалят формата и по често се сменят, докато силиконовите са по твърди, но по дълго може да се ползва.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 294
Само силиконови  newsm10

# 15
  • Мнения: 7 186
Само силиконови, много съм доволна Peace

# 16
  • Мнения: 547
В началото ползвахме и двата вида, след това минахме само на силиконови.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят бебо е само със силиконови.Харесва ги поради простата причина,че не опитвал други,нито пък ще опита.Щом яде с тези не смятам за разумно да купувам други.

# 18
# 19
  • Мнения: 639
малката харесва само каучуков защото е мекичък Peace

# 20
  • Мнения: 1 555
Само силиконови съм купувала, никога каучукови.

# 21
  • София
  • Мнения: 663
купувала съм само силиконови Hug

# 22
  • varna
  • Мнения: 1 012
нашия бонбон първо беше с каучуков в родилния,после си почнахме с силиконовия

# 23
  • Мнения: 535
Само силиконови, не съм купувала от другите и няма как да ги хареса  Peace

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Ние сме на каучукови.Силиконовите не му харесват-много са корави.

# 25
  • Мнения: 2 936
първоначално купувах каучукови биберони-по меки са!наистина се захабяват бързо и ги сменях на около месец.
след 10-ти месец смених шишетата с Авент и Алекс лесно се приспособи към силиконовите биберони Peace

# 26
  • Мнения: 384
Ние такъв 'атрибут' не ползваме  Grinning - младежът освен натурална цица друго не ще  Mr. Green Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 1 264
Отначало бяхме само на каучукови на Нук. Но ноаистина много бързо се раздуват и развалят. Взех силиконови. Никакъв проблем не съм имала при смяната.

# 28
# 29
  • Мнения: 117
Силиконов, по лесно се почиства   Peace

# 30
  • Мнения: 2 015
То с каквато го научиш и за това сега не иска друга.Имам приятелка, която го е почнала с каучукова и сега само такава иска, а силиконовите Не.

# 31
  • Мнения: 574
Беба е със силиконов,но какъвто и да и дам няма да го откаже Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 159
Купувала съм само силиконови. Мнението на мамите във форума клонеше доста към силиконовите и се доверих на тях. По-лесно се поддържат и по-трудно развалят формата си.
и ние сме така, до колкото знам като свикне с едните трудно ги сменя

# 33
  • Мнения: 1 104
Ние сме със силиконови. Наистина каучуковите не ги иска.

# 34
  • Мнения: 140
Не го харесва,защото е свикнала с по-мекичкия.Аз купувах на моята беба каучуков,поради тази причина,но често трябва да се подменя.Мисля,че силиконов купих след 6я мес,нямаше проблем,прие го.Но пак ги сменях често,защото ги гризеше.Зависи детето кой ще хареса...

# 35
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми беше със силиконови биберони.

# 36
  • по света
  • Мнения: 1 587
Купувам само каучук защото е естествен,по добре е за детето,а и е са по-меки.

# 37
  • Мнения: 1 701
Ползваме само силиконови биберони и залъгалки.  Peace

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530
СИЛИКОНОВ. В началото от магазина ни препоръчаха каучуков, и ги сменяхме през 2 месеца, накрая купих силиконов и го ползва 1г. От една магазинерка, разбрах, че щели да спират силиконовите, понеже не им излизали изгодно (не се захабявали толкова бързо и по рядко се налагало да се купуват).

# 39
  • Мнения: 2 616
Докато са съвсем мънички съм по-скоро за каучуковите-по-мекички и приятни са, предполагам ще ги сменим със силиконови като започнат да ни излизат зъбките.

# 40
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Купувала съм само силиконови. Мнението на мамите във форума клонеше доста към силиконовите и се доверих на тях. По-лесно се поддържат и по-трудно развалят формата си.
Абсолютно  Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 978
И двата, но на сина ми повече му харесват каучуковите

# 42
  • Мнения: 865
Каучуков силиконовия го плюе!

# 43
  • Мнения: 1 064
От самото начало сме с каучуков биберон - залъгалка smile3504...иначе на шишета е със силиконови  Misc Baby Bottle

# 44
  • Мнения: 327
Признава само каучука на залъгалка,плюе силиконова.
Иначе пие мляко от силиконов биберон.

# 45
  • Мнения: 3 456
Моята дъщеря почти не го ползваше, но все пак нейният беше соликонов.

# 46
Аз имах желание да са каучукови бибероните ни (уж по-естествени), ама като ни изписаха шишетата бяха вече накупени и всичките до едно със силиконови + една залъгалка, също силиконова и честно казано сега съм доволна, три avent-ни шишета и до сега ползваме с първите си им биберони - само ги изварявам хубаво на всеки 2-3 седмици.

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ние сме на каучукови

# 48
  • Мнения: 2 407
Със силикон.

# 49
  • Мнения: 397
Купувала съм само каучукови! Peace

# 50
  • Мнения: 8 917
Силиконови Peace

# 51
  • Мнения: 2 587
Купувала съм всякакви и Вики сама си избра каучуков.

# 52
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Първоначално бяхме на каучук, тъй като беше по-мек, а и лесно свикнахме с него от родилното /за съжаление бързо старее, особено ако често се подлага на гореща стерилизация/ ...
НО сега сме на силикон  Peace /по-устойчив е, а и подлежат по продължително време на стерилизация/ ... Последните анатомични залъгалки на Чико /тези които са изцяло от каучук/ почнаха след сравнително кратко време доста да лепнат и се наложе да се откажем от тях и такааа минахме на силикон ....

# 53
  • Мнения: 5 362
Силиконов Peace

# 54
  • Мнения: 1 029
В началото използвах само каучукови, след това ги замених изцяло със силиконови. Според мен зависи как ще го свикнеш детенцето, защото моята в началото отказваше силиконовите, явно беше свикнала с другите.

# 55
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
От самото начало използвам само силиконови на Авент - и залъгалка, а вече и за хранене. По-твърди са, по-здрави и Боби ги харесва.

# 56
  • Мнения: 439
От самото начало на Авент-силиконови

# 57
  • Мнения: 1 101
ЗА силиконовите съм.

# 58
  • Мнения: 1 364
Общо взето- с какъвто свикне бебето  Grinning


Ние ползвахме силиконов.

# 59
здравейте мили мамчета за мен биберонът се оказа голям проблем купувах и купувх какви ли не биби  каучук ,силикон скъпи евтини но бебето ни приема само една биба[smilie=smile3541.gif]  тази от шише захранене на chiko Misc Baby Bottle  тя естествено е със дупка и гълта въздух но не приема друга биба залагалка pacifier.Дайте съвет  моля ви ..,иде ми да се smile3511Banghead
Черпих информаця от каде ли не   typeuu smile3529,но моят бебо Виктория нежелае друга биба осжен тази която вече на нищо не прилича smile35041stroller             

# 60
  • Мнения: 941
аз предпочитам силиконовите, по лесно се поддържат и са по здрави, но щерката се оказа на друго мнение и си хареса каучука
мисля че бебето избира в тоя случай

# 61
  • Мнения: 1 986
  Купувала съм и от двата вида-дъщеря ми няма претенции/тя по принцип недолюбва бибероните-залъгалки Laughing/,но аз лично предпочитам силиконовите PeaceКаучуковите много бързо омекват при стерилизацията и сякаш се вмирисват Sick

# 62
  • Мнения: 23 162
РИДИК и ние сме на каучукови, защото като и купих и силиконов и тя не го искаше.
Биберон залъгалка-само каучукови,защото не ги харесваше другите.Бибите на шишетата каучуови или силиконовите  на др.Браун,защото са меки,други силиконови не искаше.

# 63
  • Мнения: 480
Ползвах силиконови за шишета и каучукови залъгалки. С такива свикна от началото и не съм и опитвала да ги сменям, защото съм чувала, че бебетата усещат разликата и на повечето не им харесва.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 424
ние сме на каучукови. не съм пробвала силиконови и не знам newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 1 251
Ние сме с каучуков,защото сме с шишетата на Чико. Peace

# 66
  • Мнения: 617
Засега сме на каучуков биберон, май повече му допада

# 67
  • Мнения: 62
Ползваме и каучукови и силиконови биберони, малката няма претенции, щом става въпрос за ядене! А залъгалките, като че ли предпочита каучуковите на Чико!

# 68
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Само силиконови сме използвали,но аз мисля,че ще свикне. Аз бях сменила формата на залъгалката и в началото не я искаше.

# 69
  • Мнения: 1 564
Каучуковите много бързо развалят формата си. И аз отначало купувах от тях, но след това започнах да вземам силиконови и леко, по-леко свикна Peace
PeaceПодкрепям напълно.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 389
Синът ми харесваше само силиконовите и не можа да свикне с каучуковите.Също смятам,че тук бебето избира.

# 71
  • Мнения: 4 621
Ползвах силиконови Peace

# 72
  • Мнения: 3 334
Само силиконови съм купувала Peace

Общи условия

Активация на акаунт