повтаря ли варицелата?

  • 12 399
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
той и мъжа ми я бил карал два пъти, а и щерката на едната зълва и тя....
май проблема е в тях, не във варицелата Mr. Green

Остава да не е диагностицирана правилно  Peace
И аз това си помислих. Thinking

# 16
  • Мнения: 4 053
той и мъжа ми я бил карал два пъти, а и щерката на едната зълва и тя....
май проблема е в тях, не във варицелата Mr. Green

Остава да не е диагностицирана правилно  Peace
И аз това си помислих. Thinking

и май това е най-логичното  Thinking

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Повтаря, аз съм живото свидетелство. Въпреки че нямам достоверни доказателства (загубен картон), мама твърди, че съм карала всички шарки. На 28 години я повторих и коментирах с лекари, че ми дойде като гръм от ясно небе и те твърдяха, че след около 20 години се губи имунитета и при силно натоварване, стрес и пр, при контакт със заразоносител, може да повтори.
Другият вариант е, че варицелата е зостеров вирус и повторно се проявява като херпес зостер.

О, ти си отделен случай  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 150
Много често не се диагностицира правилно.Най лесно става с крьв,но кой се го прави?Никой.А и дори при налични крьвни реzултати пак няма гаранция кое какво е точно.
Не е нужно да си в контакт с болно дете и да имаШ слаба имунна система zа да те "хване".Ако си го носиШ и беz допир при слаба имунна система Ще го раzвиеШ.Но обикновено повтаря в друга форма (като zостер),по рядко като истинска варицела от детството.Но не е невьzможно,макар и случаите да се броят на прьсти....Като гледам ве4е 2 от тях са в БГ Mr. Green

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
....Като гледам ве4е 2 от тях са в БГ Mr. Green

А, това е нищо, сигурно всички останали също са тук  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 616
Аз съм се разболявала от шарка поне 4-5 пъти-не знам вече варицела ли беше, рубиола ли, ама нали уж шарката изграждала имунитет и не трябва да повтаря, не е съвсем така от мен да знаете.

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ех, наредих се и аз феномен  Mr. Green Язък, че не знаех, сега само белези мога да показвам за учебниците  bowuu
А какво може да съм карала? Ако е нещо порочно, давайте бързо информация докато не е изтекъл давностният срок.
Плюските ни с Филип бяха абсолютно еднакви и сърбяха пущините, симптомите и развитието на болестта тоже. Аз си признавам, че дълго се чудих повтарям или тепърва карам тая пуста варицела. Дотам, че майка ми от страшно сигурна, вече казва "Незнам, нищо не помня"  Mr. Green
Факт е, че никой не пожела да ме прегледа сериозно, а аз се отказах след като на Регистратура в Спешното, дамата ми рече "Ще ти мине, аз варицелата на нощна смяна я изкарах тука"  Whistling Whistling

# 22
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ех, наредих се и аз феномен  Mr. Green...
Едно вече е сигурно поне - няма да те потрети Joy

# 23
  • Мнения: 315
варицелата никога не повтаря,само скарлатината

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
....Като гледам ве4е 2 от тях са в БГ Mr. Green

А, това е нищо, сигурно всички останали също са тук  Grinning
не забравяйте и всичките ми зълви/ а т е са много/ , че и децата им....

# 25
  • Мнения: 537
Да повтарят я, братовчедка ми е боледувала 2 пъти.

# 26
  • Мнения: 233
   И аз това се чудя! Сина е почти на 19 и се е обринал. Много ми е мътно нещо, не съм сигурна и убедена шарка ли е или алергичен обрив. Бяхме при личната, но не съм доволна мисля пак да я посетя и искам да ни види кожен. Тя твърди, че вече го е карал и аз го помня, но дали е било така наистина? До колко е била правилна диагнозата? Обрива започна от шията, продължи по лицето, гърба, гърдите и стомаха. Ужас! Sad newsm78 Sad
  Има варицела в градината на малката, а тя за сега няма проблеми. Възможно ли е да се е заразил  от там батко й / тя да е пренесла вируса/? Thinking

# 27
  • Мнения: 4 392
Какво се чудите? Аз до ден - днешен не знам, дали съм карала някоя от шарките.
 По думите на майка ми няколко пъти са ми излизали  пъпки, диагностицирани от лекарите като "от храна". hahahaКато се има предвид , че нямам никакви хранителни алергии.. Thinking
Доста лекари, и преди и сега , не могат да различат една шарка от друга. ooooh!
Не знам, дали сте забелязали, колко съобщения в този форум има от майки, чиито деца са карали розеола, а лекарите твърдят, че "розеола няма". Rolling Eyes

# 28
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
а пък аз все още не съм карала нито една шарка, въпреки усилията на майка ми , да ме зарази, като ме водеше да си играя с болни деца...Смоням си че ме водеше за най -малката пъпчица на лекар, но уви , не успях да се разболея Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 942
Повтаря, аз съм живото свидетелство. Въпреки че нямам достоверни доказателства (загубен картон), мама твърди, че съм карала всички шарки. На 28 години я повторих и коментирах с лекари, че ми дойде като гръм от ясно небе и те твърдяха, че след около 20 години се губи имунитета и при силно натоварване, стрес и пр, при контакт със заразоносител, може да повтори.
Другият вариант е, че варицелата е зостеров вирус и повторно се проявява като херпес зостер.

 И аз съм така. Веднъж на 3 годинки и после на 30 пак  Peace Успокоявам се, че така е било 2 пъти по-леко   Wink

Общи условия

Активация на акаунт