Памперси: кога и как детето ви престана да ги носи?

  • 15 331
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 839
Isa, като ти гледам лентичката, точно година сте по-малки от нас. Опитай юни-юли когато е по-топло. Няколко дни не и слагай памперс, голяма е ще възприеме. Обясни и колко по-хубава е с гащи, купи и някакви красоти, подмами я  Twisted Evil Ако трябва да поседи известно време напикана. Но го направи категорично и от раз!

Маленна, бързата кучка срам за майката  Crazy Остави детето до лятото и ти. На теб мога и персонални съвет да дам, но срещу заплащане

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Майка ми, която е голям инат /успя да я научи на ляво и дясно/ й купува непрекъснато гащи... Ами нищо - хич не й дреме на девойката - пишка в тях, а и други работи прави  Embarassed

Преди около месец си харесва някакви гащи с кончета - обещах да й ги купя, ако започне да пишка на тоалетна. Може предварително да й ги купя - като стимул  Thinking

Гледам да не акцентирам много-много на това, че е още с памперс, но се надявам все пак да се откаже все някога от него  Praynig А за разбирането - чудесно разбира всичко.

# 17
  • Мнения: 2 839


Преди около месец си харесва някакви гащи с кончета - обещах да й ги купя, ако започне да пишка на тоалетна. Може предварително да й ги купя - като стимул  Thinking

Ето ... излезте един ден на пазар, нека сама си избере няколко чифта. Говори през цялото време колко прекрасно-неустоима ще бъде с тях. В деня на започването `забрави` да купиш памперси. Остави я мокра 1 ден и после ела да се похвалиш.
Успех   bouquet
По лесно е отколкото мислиш  Grinning

# 18
  • Мнения: 4 390

А как поиска после? Дариа смело крачи към 3-тия рожден ден с памперс и също не желае да използва тоалетна или гърне. Аз също не досаждам, но скоро я питах смята ли някога да се откаже сама и тя каза "Не"  Thinking "Когато станеш мама?" - "Не".  Tired
Преди поне казваше, че като спре да е бебе ще се откаже и от памперса, а сега...

Един ден пререждах гардеробите и намерих няколко комплекта страхотни детски бикини.
Показах й ги, много й харесаха и тръгна да си събува клина, за си мери гащите. Crazy
Обясних й, че ще ги носи, когато порасне и се откаже от памперсите, и посегнах да ги прибирам в опаковките, за да ги сложа в гардероба й.
Разрева се и каза, че е размислила и не иска повече памперси. Twisted Evil
Обу си бикини доволна /даже не можах да ги изпера преди това, само ги минах
с гореща ютия/ и това беше. Grinning



# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Обясних й, че ще ги носи, когато порасне и се откаже от памперсите, и посегнах да ги прибирам в опаковките, за да ги сложа в гардероба й.
Разрева се и каза, че е размислила и не иска повече памперси. Twisted Evil

Точно този акъл щях да дам и аз... Мая, която сама се научи на гърне на 1г 10м (в смисъл - че аз не съм я учила специално и прочее) беше много горда да носи гашКи, а аз настоявах, че гашките се носят само без памперс...за да не се върне назад случайно.

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 09:43 от Мис Бу

# 20
  • Мнения: 374
Махнахме памперса през деня на 1г.4мес., а през нощта - на 1г.9мес.Определено трябва да имаш няколко свободни дни, през които да си постоянно с детето и да го следиш, както и да переш напикани и наакани гащички. Определено обаче си заслужава да изтърпиш тези няколко дни! По въпроса за гърнето, малката започнах да я слагам на гърне на 7 месеца, но имахме няколко периода, през които отказваше да сяда. В тези моменти или отвличах вниманието с разни закачки, или се поскарвахме Confused, все пак и моите нерви не са от желязо!

# 21
  • Мнения: 5 577
Иван е на 2 и половина и няма изгледи за махане на нощния памперс.  Tired

Поне през деня върши всичко в гърне. Лелките от яслата са го постигнали, аз нямам никакви заслуги.

Но да ви кажа, до някъде се убеждавам, че е до искане да се занимаваш с детето. На моята колежка на работа (самотен родител, без никаква финансова помощ от бащата) сина от 1 година е изцяло без памперс - само нощен. Една година е точно по-малък от Иван, значи сега е на година и половина, и в момента махат нощния. Просто тя казва "Нямах пари, и го научих да показва на 7 месеца, и той го правеше". Но тя нон-стоп е била с него и е усещала кога пишка и ака, контолирала е, и е факт, че сина и е изцяло без памперс, на разходка като са го изпишква в тоалетна. За нея е непонятно дете след година и половина да е с дневен памперс, и ми се кара, че още не сме махнали нощния (а сме на две и половина).  Blush
 И така де - защо нейното може, а Иван (или друго детенце форумче) да не може? Смятам отговора е ясен.  Wink

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 09:59 от Въргалия

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Разбира се, Верж... може да се дресира/тренира както детето да пишка и ака, така  и майката на равни интервали да го подсеща... Рефлексите се възпитават.

# 23
  • Мнения: 5 577
Разбира се, Верж... може да се дресира/тренира както детето да пишка и ака, така  и майката на равни интервали да го подсеща... Рефлексите се възпитават.

 Grinning Предполагам всички са гледали рекламата на Спрайт.
Всяко дете може далеч преди 2 години да добие усет за това. Не на всяка ммайка и се занимава обаче. Нещо като с кърменето.

# 24
  • Мнения: 4 053
аз махнах памперса на Алекс отведнъж....постоянно я питах дали и се пишка и тичах с гърнето!изпускане за секунда и тя се напишкваше в гащите  Mr. Green
въпроса е да имаш 4-5 дни напълно ангажирани с детето!
първите 2-3 дни имаше доста поражения,но за още 2 и вече нямаше проблем!
успех,тя е голяма ще се научи бързо,трябва само търпение и постоянство!

нашия метод е същия Wink

# 25
  • Мнения: 8 505
На година и 10м.Сама се отказа от него-една сутрин си го махна и отказа да и сложа следващ.2-3 дни бях под напрежение и очаквах всеки момент да стане авария,най-вече докато сме навън,но напразно.След още 2-3 дни махнах и нощния,защото тя така или иначе ме будеше,за да я слагам на гърнето.

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Махнах от раз памперса. 2 дена беше ужас, но на 3-тия започнах да го изпишквам на определено време ( и рядко е имало инциденти), след месец започна и сам да си казва и да бяга към тоалет, гърне и т.н. Но изчаках да навърши 2 и тогава го махнах, за да е готов биологически.

# 27
  • Мнения: 6 039

Маленна, бързата кучка срам за майката  Crazy Остави детето до лятото и ти. На теб мога и персонални съвет да дам, но срещу заплащане

аз така или иначе миналото лято бях решила, да ставя махането на памперса за това лято. Но октомври месец ни нямаше за 10-ина дни  като се върнахме тя вече беше без П. Но само за 6 месеца.
На всичкото отгоре сега Малена е в криза, хванаха я "Ужасните 2", ръстат последните кътници, абсолютен стрес за мен и за нея. Памперса е на заден план.

# 28
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Миналия месец се засилих да го махам, бяхме болнични вкъщи, времето кофти(не става за разходка)-супер!!. Не си казаваше, но като я сложех на гърнето пишашв в него и беше горда. Дойде понеделник, заведох я на ясла и до там. Вечерта започна адкси рев докато пиша, на гърнето седи и реве, стиска и не смее да се изпиша  #Crazy. На третия такъв кошмарен ден върнахме памперса. Явно някоя много акълна лелка й се беше накарала в яслата и стресира жестоко детето. Сега просто чакам.....................

# 29
  • Мнения: 2 768
София е досущ като близначката си Малена (или Малена е като София  Laughing).
На 1г8м, без да знае какво е гърне, започна да си казва и пиш и ако. До един прекрасен ден, когато започна да прави всичко отново в гащите. Колкото и да не ми се искаше - върнах памперса. Сега на моменти има проблясъци, казва, но до лятото няма да махам памперса. Тъкмо се закрепи след грипа и опашката му, няма да "викам дявола", и заради 2-3 пакета памперс да я простудя.
А сестра й започна да казва на 1г6м и нямаше ретроспекция.
Всяко дете е различно, колкото й да звучи неоригинално...

Общи условия

Активация на акаунт