Докъде се простира вярата ви в хората?

  • 1 396
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 246
Не, не бих. Спомням си навремето когато бях малка майка ми доведе едно такова мърляво детенце с майка му, спяха по входовете в квартала, да се изкъпят у нас. Даде им някой лев, храна и дрешки. Но после едва се отървахме от въшки. А да не ви говоря колко време идваха и висяха с часове пред вратата ни да искат това онова. Жал ми беше, но в един момент  поведението им стана нагло.  newsm09

# 16
  • Мнения: 480
е, остават ризата и пижамата...
А от теб?!  ooooh!

# 17
  • Мнения: 2 673
вкъщи - НЕ!
в работата си ги къпя дори, изрязвам им дву годишните нокти, даже сме ги обезпаразитявали PeaceТАМ бих и правя всичко и за "такива"хора
но вкъщи при децата ми да дойдат болни, мръсни-...никога..

Господ да ме прости, грях е! Praynig

# 18
Не никога,,на едното си око ако вярваш на другото недей''.Някой дори се правят на бездомни.

# 19
  • Мнения: 1 849
Правила съм го не веднъж, да помагам на хора които освен да злоопотребят с доверието и добрината ти нищо друго не можеш да очакваш. Е всички го направиха, но това не ми пречи да помагам отново и отново на други.....

# 20
  • Мнения: 157
Не знам как да ви обясня чувството си към тези хора.Винаги ме е жал като ги гледам по улиците, не всеки път им давам пари.Има конкретни случаи, които ме карат да се замислям какъв всъщност е живота им.Един ден моя съпруг както си чакал автобуса на автогарата,дошъл до него просяк и му поискал пари.Той му дал,но жена която си живеела в Пазарджик и гледала отстрани казала  на съпруга ми , че този просяк имал два апартамента, които закупил не отдавна.Втория случай беше когато ромче отиде да иска пари от моя съседка, защото било гладно.Тя вместо пари му намаза филия с течен шоколад.Половин час по-късно,както вървяхме по улицата видяхме филията хляб изхвърлена,само шоколада беше облизан.Жалкото е , че наистина има хора, които наистина се нуждаят от помощ, но как да ги различим.Не можеш да помагаш на всички просяци,защото такива може да срещнеш по няколко на ден.

# 21
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
давам разни неща на такива хора, но не му е тук мястото да се обяснявам какво и защо.

# 22
  • Мнения: 6 167
причината поради която не мога да приютя някой скитник е,
че на следващият ден трябва да му кажа 'чао' и той ще се върне към живота си, какъвто е.
да, изкъпан и нахранен ще се прибере сред кашоните.
също така май ме е страх, че ще ме търси и още и още и докато се обърна ще имаме съквартирант в къщи.
не знам дали съм права, но не мисля, че проблемите на тези хора не могат да се решат така.

# 23
  • Мнения: 480
бих взела да изкъпя бездомно куче. но да пусна такъв човек...


Въпросът е "бихте ли...", не какво, защо или по колко...нито "кучета приемате ли?"  Naughty Whistling
 

# 24
  • Мнения: 1 849
Има и един въпрос, тези хора дали искат да си променят живота или така им харесва...

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
Не бих!

# 26
  • Мнения: 3 447
Има и един въпрос, тези хора дали искат да си променят живота или така им харесва...
Веднъж дойде в офиса ни една жена... чак клошарка не беше, но видимо мизерстваща. Разказа една сърцераздирателна история за трите си деца, болни и гладни и попита може ли да идва да чисти офиса срещу някой лев. Бяхме само жени, яко рев и сополи, събрахме й пари за лекарства и ядене, казах й да дойде на другия ден да й дам дрехи и се разбрахме да идва да чисти. На другия ден тя дойде, взе дрехите, които й бяхме приготвили и... адиос. Ни чистене, ни дявол. Появи се след 2-3 седмици, пак така сърцераздирателно, пак събрахме пари за мляко и лекарства и пак изчезна. Така и не се появи да чисти. Вероятно е гастролирала по други офиси.

# 27
  • Мнения: 15
Раздвоена съм.От ЧОВешка гледна точка-бих, но от медицинска-не(учила съм кожни болести).Ох, много труден въпрос!Тъжен дори.Помните ли времето , в което такива хора въобще нямаше, или вече толкова сме свикнали с тях, че ги възприемаме за нормално явление!?БЕЗДОМНИК-мразя тази дума, но щом съществува....не искам и немога де се примиря с това, че има хора, които спят на улицата.Само се надявам държавата ни да стане поне малко по-уредена и тези "скитащи "души да стават по-малко и по-малко.Знам, че ДЪРжавата това сме ние, в това число и аз не сме особено толерантни  към тези хора, но явно до там се простира вярата ни...  Sad

# 28
  • Мнения: 2 792
 Нямам никаква вяра в хората, т.е. не смятам, че  като добрата фея ще се появя, ще направя два-три страхотни сърцераздирателни жеста и хоп всичко ще се промени и човекът не справящ се с живота си ще проумее собствената си нищета и причините за нея, ще се мотивира и ще започне нов живот.Това не значи, че ако мога да помогна в определена ситуация, не бих помогнала, но ще го направя дистанцирано, не бих се ангажирала прекалено много и в къщи примерно няма да поканя.

# 29
  • Мнения: 8 917
Бих му дала пари да си помогне, но не и да го прибера в дома си... Stop

Общи условия

Активация на акаунт