Мамо, кой го уби това пиле?

  • 2 899
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Анджелина като каза за заек... УжасТ, на мен одрания заек ми прилича на одрана котка. Веднъж майка ми готвеше заек. Накара ме да занеса котарака ни до нея, за да го гледа, че е жив...после не хапна от манджата. А мъжа ми веднъж донесе заек вкъщи, пробутах го на една приятелка... не можах да го сготвя... С други животни нямам тоз проблем.. ама със заека... Sick

# 16
  • Мнения: 3 405
С изцъклената си заешка муцуна, и двата големи предни зъба, още ми е пред очите.
Но нямаше как, трябваше да нахраня мъжете Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Ами, хък-мък, аз казах че тези дето ги ядем не са онези сладките и милите дато ахкаме по тях, а други дето се отглеждат специално за ядене. Embarassed Embarassed
Знам че не е редно да лъжа детето ама ме ловна дет се вика неподготвена и на прима виста това измътих.
Аз съм имала много малко контакти със село и с живи животни и имам една кошмарна тогава, сега от тая ми възраст смешна история. Бях някъде 8-9 клас - въобще не съм била малка и една съседка,  която гледаше пилета подари две живи кокошки на баба и дядо. Аз много ги харесах, бяхме ги сложили в банята, носих им трохи и царевица, абе идилия. Обаче такова нещо не може да се гледа в къщи и е дадено за ядене, затова дядо ги закла, а аз ревах в другата стая и виках убийци. Баба ги наготви и аз демонстративно не ядох, но после пак започнах да ям месо. Само не искам да съм го виждала живо преди това.  Embarassed Embarassed Embarassed

# 18
  • Варна
  • Мнения: 616
Май не съм обяснявала специално  Rolling Eyes Моите от както са почнали да дъвчат (6-7мес) все на месо налитат. Нямаха още зъби, но с удоволствие хапваха луканка, саламче и всичко от месо. Баткото видя за пръв път как се коли прасе когато беше на около година и половина и беше силно впечатлен. Притеснявах се да не се стресира от гледката, но той само констатира че кожичките са много вкусни, а "мисенцето" като се изпече е "чудничко". Ходи гони кокошките, зайците и другия добитък из двора на прабаба си и като огладнее пита какво ще му заколят та да хапне месце  Mr. Green Малката още не разбира, ама подозирам че и тя ще е същата. Вкъщи никой не сяда на масата без месо, ако съм наготвила посна манджичка синът ми задължително иска за "десерт" някакво месце Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 2 162
И нас не ни подмина този въпрос. Може би зависи от детето, но Ния се успокои като разбра, че не съм го убила аз. После ме пита в магазина това ли е чичкото, който го е убил и дали той е лош. Казах й, че това са животни, които се отглеждат, за да можем ние да ги ядем и така да станем силни (много важно за нея е да е силна, не знам защо). После на няколко пъти ме е питала, когато е виждала живи животни, това пиленце или агънце ще го ядем ли, но не мисля, че беше разстроена. И аз използвах филма "Цар Лъв", за да обясня по- добре. Но мисля, че чак след 4та си година схвана идеята за "кръговрата на живота" и това, че човекът също е животно.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 858
 Rolling Eyes за сега съм се спряла на варианта: ядем "месце"
а пилетата и рибите да си хвъркат и плуват живи на воля

# 21
  • Мнения: 2 022
не искам да съм го виждала живо преди това.  Embarassed Embarassed Embarassed

И аз така. Едно време като отидехме на село на моя дядо много често му подаряваха пилета. (Той беше зъболекар и хората на село много го уважаваха, защото е успял сам да се изучи и да стане много добър в професията си). Тези пилета бяха много сладки и аз ги гушках, разхождахме ги с колата от Плевен (където живееха дядо и баба) до селото, че и до София дори  Embarassed  Да, ама пилетата ставаха кокошки / петли и баба ми ги мушваше в тенджерата. И аз демонстративно отакзвах да ги ям. Веднъж ни бяха подарили зайче. Гледахме го на балкона, докйато ни изгриза прага  Joy , след което баба ми го сготви, аз се разревах и накрая тя го занесе на съседите....

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
С изцъклената си заешка муцуна, и двата големи предни зъба, още ми е пред очите.
Но нямаше как, трябваше да нахраня мъжете Grinning

Зъби, не зъби на мен на котак ми прилича.. бррр... тоз дето майка го готви беше обезглавен... Close

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
(много важно за нея е да е силна, не знам защо)
И за Мая е много важно да порасте голяма и да има мускули, ама аз знам защо  Mr. Green в градината явно им говорят за връзката между изядената храна и силата/мускулите. Работи чудесно да констатирам след ядене как са й пораснали мускулите (и ако не е яла - как не са пораснали, разбира се. Също растат един по един, в зависимост от количеството изядена храна  Mr. Green)

Не знам...ние имаме чест досег със село - никой в къщата на баба й не гледа животни за ядене, но наоколо достатъчно хора отглеждат и тя ги вижда - пиленца, агънца, телета, зайчета, прасенца... Знае, че купуваме месото от магазина, но все още не съм измислила подход. Опитах се (това беше преди да пусна темата) да обясня, че пилешкият фенер е бил от пиле, което е за ядене, но ви казах ефекта - Искам да има крила и кракааааа!  Rolling Eyes Ще взема да въведа и аз двата различни вида животни освен...такива за ядене и такива за игра... знам ли.

# 24
  • Мнения: 5 877
Ами какво... казваш
"да, ужасно е, има тревопасни животни и хищници. Хищниците се хранят с месо, което се взема от другите животни. Човекът някога е ял само растения, но след като се научил да използва огъня и оръжията, започнал да яде и месо. Може би това го е направило такъв, какъвто е днес.
Има много хора, които не ядат месо, ако искаш - спри и ти. Нищо няма да ти стане, просто яж повече ядки, сирене и яйца.
И все пак убиването за ядене не е толкова лошо като убиването за удоволствие или от суета - за производство на кожени палта, да речем."

# 25
  • Мнения: 2 792
  Между другото Момчил от доста време е вегетарианец, не яде месо (освен кренвирши, салами  и пастет, защото не ги приема като животински продукт, въпреки че сестра му не пропуска да му напомни) и постоянно ми/ни изнася едни лекции за това, че животните са убити за да ги ядем. И аз съм имала такъв период на живата съвест на семейството  Grinning

# 26
  • Мнения: 5 877
Аз самата не бих понесла да играя с нещо и после някой да го сготви.
Добре, че като малка изпитвах страх и войнстваща ненавист към кокошките на баба ми.
Заек не ям до ден днешен, въобще.

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
О, заек и ние не ядем. Но поради това, че имаме котка. Виждам, че не съм единствената, на която мисълта е заета с приликите между тях.

# 28
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Изненадващо за мен, Рони приема месото за ядене като продукт от петела, например, много спокойно Wink. И знае много точно, че това е месцето от точно този петел, когато си го хапва newsm78....видяла го е и заклан в къщата на свекърва ми ooooh! - просто е констатирала факта, че е "умлял".

# 29
  • Мнения: 3 405
Зомбайо, извън темата, ама от кое филмче беше този зомбайо, сетила съм се тези дни за него Grinning

Общи условия

Активация на акаунт