СУРОВОЯДСТВО - хлътнало коремче за два месеца

  • 58 733
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 861
завиждам ви на резултатите и на волята, но тази работа с кълновете не е за мен....
Не може ли салата от други неща, но без кълнове???

# 31
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
styni, по принцип може да си покълнеш лещичка, аз съм виждала тук в магазините. Погледни по-нагоре сайтовете, които съм пуснала- има доста информация за това как да си покълваш нещица Peace

# 32
  • Мнения: 2 959
...човек ...просто да се стреми да хапва по често пресни плодове и зеленчуци, дори и да е слаб, просто цалостното състояние на организма се подобрява така, а и това е мощен унищожител / бариера за развитието на доста болестни симптоми също...
Миранда, това ми хареса/ хубав подпис, този път ще успееш, ще видиш!/, просто защото според мен човешкият организъм има нужда от всички хранителни продукти в определени кол- ва. Има храни който без термична обработка не могат да се ядат, това означава ли че никога не трябва да ги включваме в менюто си/ картофи, леща, боб, грах, овесените ядки, тиквата, рибата, месо, яйца.../? Ако е трябвало човек да хапва само кълнове, зеленчуци и плодове, природата щеше да ни дари стомах като на преживните животни за по- лесно разграждане на целулузата/ Монии, добре си го написала в постинга си, дано го прочетат Момичетата/. Като етап в храненето, Да, приемливо ми звучи, особено пролетно време за пречистване и тонизиране на организма, за изхвърляне на шлаките от него, но като диета ми звучи доста драстично, а всички Вие сте доста млади, а хран. изкушения са навсякъде защо се подлагате на подобни душ. терзания?!
Chocolata, Ти от колко време си на тоз начин на хранене?

# 33
  • Мнения: 6 958
...човек ...просто да се стреми да хапва по често пресни плодове и зеленчуци, дори и да е слаб, просто цалостното състояние на организма се подобрява така, а и това е мощен унищожител / бариера за развитието на доста болестни симптоми също...
Миранда, това ми хареса/ хубав подпис, този път ще успееш, ще видиш!/, просто защото според мен човешкият организъм има нужда от всички хранителни продукти в определени кол- ва. Има храни който без термична обработка не могат да се ядат, това означава ли че никога не трябва да ги включваме в менюто си/ картофи, леща, боб, грах, овесените ядки, тиквата, рибата, месо, яйца.../? Ако е трябвало човек да хапва само кълнове, зеленчуци и плодове, природата щеше да ни дари стомах като на преживните животни за по- лесно разграждане на целулузата/ Монии, добре си го написала в постинга си, дано го прочетат Момичетата/. Като етап в храненето, Да, приемливо ми звучи, особено пролетно време за пречистване и тонизиране на организма, за изхвърляне на шлаките от него, но като диета ми звучи доста драстично, а всички Вие сте доста млади, а хран. изкушения са навсякъде защо се подлагате на подобни душ. терзания?!
Chocolata, Ти от колко време си на тоз начин на хранене?

Благодаря ти мила  Hug Подкрепям те в казаното от теб   bouquet И моите чест и почитания за спазването на Разделното хранене... това трябва да е начин на живот на всеки един за да сме здрави, слаби и жизнени по дух  Peace

# 34
  • Мнения: 1 063
Суровоядец съм от началото на 90 -те, ако съм точна. (Майка ми ми приготвяше кълнове, когато бях в тийн възраст, оттогава продължавам и до днес.)
Което означава като храна - кълнове (пшенични най-често), сурови ядки, плодове и зеленчуци. Алергична съм към месо, пък и май от дете не го обичам, заменяла съм го с пиене на коприва.
И въпреки този си режим (начин на живот!), след многобройни стресове, не поддържам едни кг. - варирам, свалям, качвам и така.
Има ли смисъл да казвам, че е много полезно?

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 12:40 от Ив

# 35
  • Мнения: 636
Mного ми харесва идеята за суровоядсрвото. Аз бях решила от днес да съм само на чай с плодове, но този режим на хранене ми се струва по-приемлив. А овесени може ли да се консумират с киселото мляко. Сурови разбира се.

# 36
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Kalida, аз не съм точно суровоядка, а вид вегетарианка (не ям месо, но ям риба). Вече 3-та година се храня така, като преди около повече от 2 години направих един плодово-чаен разтоварващ курс+последващо суровоядно хранене, до преминаване до 'нормално' хранене и свалих около 10кг, които и до ден днешен не съм върнала Peace Положителните качества няма да ги изброявам, за това как човек се чувства, защото не искам да се повтарям. Най-важното е човек да е информиран и образован преди да се захване с какъвто и да е било режим на хранене, иначе рискува да си навреди повече, отколкото да си помогне.

# 37
  • Мнения: 1 063
Най-важното е човек да е информиран и образован преди да се захване с какъвто и да е било режим на хранене, иначе рискува да си навреди повече, отколкото да си помогне.
Разбира се, че това е така. Но при борбата със стреса - твърдя го от опит - не помага и здравословен режим на хранене. Но това е друга тема.

# 38
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Имащ право, но моят опит посочва, че колкото проста и чиста е храната, толкова по-лесно ще се справим със стреса. Иначе, да,  стресът е комплексно нещо и едното хранене няма да го реши, но може да му помогне Peace

# 39
  • Мнения: 6 958
Най-важното е човек да е информиран и образован преди да се захване с какъвто и да е било режим на хранене, иначе рискува да си навреди повече, отколкото да си помогне.
колкото проста и чиста е храната, толкова по-лесно ще се справим със стреса. Иначе, да,  стресът е комплексно нещо и едното хранене няма да го реши, но може да му помогне Peace

Така си е  Peace Трябва да се информираме ''с какво се захващаме'' относно храната, за да не си навредим и да милисм позитивно, защото стреса води до негативни мисли и необмислени действия... Един кармичен кръг, но само ние сме тези които можем да си помогнем    bouquet

# 40
  • Мнения: 1 063
За себе си писах, че храненето при мен е начин на живот - значи посочих, че от началото на 90 -те съм суровоядец. Wink И пак казвам, че индивидът (емоции, чувствителност) и стреса (фактори), не могат да се контролират напълно чрез храната, колкото и да е здравословна, колкото и да се опитва човек да е в хармония със себе си (да търси и други практики, като спорт, йога и т.н.), стресът е деструктивен.

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 15:00 от Ив

# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Само ще е от полза да се изкарат десетина дена през пролетта на такъв режим.
Аз и без това наблягам на "живата храна"(пазете си домашните любимци  Laughing). Няма да ми е трудно, ама никак.
Накиснат във вода булгур може ли да се яде? Има една такава салата, много засища.
Предполагам, че и пшеничен зародиш с кисело мляко също мога да ям.  newsm78
П.П. Напълно си права, Ив. Ако си подложен на силен стрес, каквото и да ядеш, няма оправия. Но все пак, лека-полека, с правилно хранене, спорт и ако имаш нерви - медитация, стъпваш на крака.  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 063
Идеята ми беше, че дори и с постоянство има неща, които извеждат човек "извън магистралата" (стрес). Преодолява се, но в такива моментни ситуации, въпреки изградените навици, няма резултатност - не успявам да спася себе си и варирам с кг.
Василиске, да на въпроса за зародиш с кисело мляко. Или с мед.
Ами дерзайте, суровoядки! Hug

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 15:31 от Ив

# 43
  • Мнения: 3 647
идеята ми хареса 
може да се пробвам
идеята е добра  а зехтин - олио позволяват ли се ?

# 44
  • Мнения: 6 958
Само ще е от полза да се изкарат десетина дена през пролетта на такъв режим.
Аз и без това наблягам на "живата храна"(пазете си домашните любимци  Laughing). Няма да ми е трудно, ама никак.

 Peace

Идеята ми беше, че дори и с постоянство има неща, които извеждат човек "извън магистралата" (стрес). Преодолява се, но в такива моментни ситуации, въпреки изградените навици, няма резултатност - не успявам да спася себе си и варирам с кг.

Напълно те разбирам и при мене е така  ooooh!

идеята ми хареса 
може да се пробвам
идеята е добра  а зехтин - олио позволяват ли се ?

Това не мисля че е точно ''крайна'' диета и зехтина и олиото би трябвало да се позволяват. Аз си правя салатите с мъничко зехтин... Важно е да преобладава суровата / жива храна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт