Рецепта за скумрия

  • 5 551
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Обилно намазана със силна горчица и - в гореща фурна!  chef

# 16
  • Мнения: 6 958
Обилно намазана със силна горчица и - в гореща фурна!  chef

Въпрос на вкус явно  newsm78 горчица и скумрия хич не вървят ръка за ръка според мен  Hug Но всеки е различен  Peace

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Почистената скумрия се овалва в подправики - сминдух, чер пипер, риган, чесън на прах и се завива във фолио намазано с олио. Пече се около 40 минути в силно загрята фурна. Става силно ароматна и сочна.
С подправките може да се експериментира.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 950
Аз понякога я варя на пара/+ малко зехтин, сол, черен пипер, дръжки от магданоз/и после  си я хапваме така.
Понякога я овалвам в подправка за риба/Котани/ и пак на пара.Става супер.

# 19
  • Мнения: 187
Скоро научихме тази рецепта и вече я приготвяме само така. Почистените скумрии се овкусяват със сол и подправки. Поставят се в плик за печене и след това в тавичка във фурната.Пече се около 30 минути на 200 гр. Готова е, когато придобие кафеникав загар. Бързо, лесно и вкусно, а и не миете мръсни тави! Hug

# 20
  • Universe
  • Мнения: 1 556
В чиния се смесват зехтин, кубче стрит зеленчуков бульон, ситно нарязан червен лук и много магданоз.
С тази смес се пълнят скумриите, осолени само отвън, престояват няколко часа в хладилника/може и цяла нощ/, после се пекат или във фурна или на скара /внимавайте при обръщането, да не изсипете сместта/.
Да Ви е сладко!!!

# 21
  • Мнения: 1 909
Обилно намазана със силна горчица и - в гореща фурна!  chef

Въпрос на вкус явно  newsm78 горчица и скумрия хич не вървят ръка за ръка според мен  Hug Но всеки е различен  Peace

Френска кухня, бейби! Wink

# 22
  • Мнения: 1 426
Аз пък я разрязвям на две, посолявам - и директно пека на скарата на балкона! Всички комшийски котки се събират отдолу! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт