Kakви щори за хол със западно изложение?

  • 6 518
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 453
Вертикалните няма да ви спасят от слънцето.Сложете си ролетни щори.Не само че не допускат светлината ,но и горещият въздух от вън.

И на мен ми предстои такъв избор,мисля външните да са ролетни,но да имам и вътрешни хоризонтални.

# 16
  • Мнения: 130
Моя позната пък ми каза,че когато има вятър ,външните ролетни щори много "дрънчали"...Не мога да коментирам,защото нямам впечатления.Ако
някой знае,  да сподели.Да допълня,че ще сме изложени на напорист морски вятър newsm78

# 17
  • Мнения: 2 591
Моя позната пък ми каза,че когато има вятър ,външните ролетни щори много "дрънчали"...Не мога да коментирам,защото нямам впечатления.Ако
някой знае,  да сподели.Да допълня,че ще сме изложени на напорист морски вятър newsm78

ние сме с такива, но нашите не дрънчат!  #Crazy може би просто трябва да са качествени! Peace

# 18
  • Мнения: 1 640
Да се включа и аз,но с в-си:
 Лесно ли се спускат и вдигат тези външни ролетни щори и лесно ли се почистват; поддръжка каква изискват?
  Моят хол е голям ,с 5 метра южна стена,от която 6 кв.м са прозоци.Напича много!Засега сме с текстилни кремави щори,които лятото са напълно спуснати.

# 19
  • Мнения: 8 999
Да се включа и аз,но с в-си:
 Лесно ли се спускат и вдигат тези външни ролетни щори и лесно ли се почистват; поддръжка каква изискват?
  Моят хол е голям ,с 5 метра южна стена,от която 6 кв.м са прозоци.Напича много!Засега сме с текстилни кремави щори,които лятото са напълно спуснати.


Мият се без проблем. Но трябва да имаш няколко неща предвид: 1.Ако е цяла щора пред прозорец без балкон и на висок етаж, когато е спусната няма как да я измиеш отвън - трябва да е на части, както са и прозорците ти, за да можеш да отвориш едното крило на прозореца и да измиеш щората пред съседното крило. 2. Не са подходящи за неотваряеми прозорци, защото разстоянието между стъклото и щората е около 5-7 см. - няма как да бръкнеш под щората и да я измиеш отвътрешната й страна. Много трябва да се внимава къде се поставят. Ние имаме пред една голяма, неотваряем прозорец- витрина и е абсолютно невъзможно да измия щорите от вътре - не мога да пъхна ръка, въоръжена с парцал, нито приспособление на дълга дръжка. Иначе се управляват много лесно - за спускане и вдигане. Измислено е хитро. Но поддръжката се оказа много сложна поради техн. недоглеждане.

# 20
  • Мнения: 1 364
Ролетни

# 21
  • Мнения: 2 591
Но поддръжката се оказа много сложна поради техн. недоглеждане.
аз нямам такива проблеми, понеже нашите са на прозореца към терасата и се мият без проблем а боравенето е детински лесно  Peace тези на спалнята изхвърлихме, когато сменихме дограмата

Общи условия

Активация на акаунт