От кога мога да започна да давам сокчета и пюрета?

  • 1 972
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 985
 Благодаря ви майчици за съветите.Току що се върнах от педито.Малко се разочаравох от това, което тя ме посъветва.Каза ми да й давам вода от овес.И аз не съм съгласна с това.Затова отидох до един бебешки магазин близко до вкъщи.Там продавачките са много в час и много разбрани.Аз само от там пазаря.Едната ми каза че по принцип мога да й давам сокчета, но най-добре е да купя пресни ябълки или круши и сама да си ги приготвям като започна с по една лъжичка.
 За млякото не мисля да го сменям вече, защото и аз така смених няколко докато се спрях на Аптамила.Разбрах също, че не било въобще хубаво да се сменя толкова често, защото от това също можело да се получи запек.
 Мисля да пробвам със сок сега няколко дена пък ще видим.Ако не й понася ще го спра,но съм абсолютно против за водата от овес на този етап.Както съм и против разхлабителните и термометъра, така че...пожелайте ми успех. Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 15 220
Успех!  Grinning

# 17
  • Мнения: 326
малката също имаше проблеми с акането и аз започнах да и давам плодови пюрета и сокчета като навърши три месеца, след което нещата се нормализираха

# 18
Не се притеснявай почти всички минават през този период.А дуфалака не помогна ли?Защото си спомням,че на нас доста бързо ни действаше.Ние също не сме довлни от педиатърката.На нас ни го препоръчаха в атеката,горе-долу бяхме на вашта възраст и ни казаха полувината пакетче,ако неподейства след 12 4аса да дадем и другата половина.Аз му давах сок4ета на 2.5 месеца.Най-много разхлабват крушата,сливата и черешата,но за този период от годината сигурно ще намериш само круши.Гледаи да са български,че вносните са гадни.Успех и дано да се оправи положението.

# 19
  • Мнения: 985
 Нали това ви казвам,че й дадох дуфалак и от него май успя да се изака ама хич не ми се иска да й давам лекарства за такова нещо.Много против лекарствата съм, защото организма свиква много бързо и после само с тях ще акаме.Бих давала само много много краен случай като вчера например.Иначе си седи така в аптечката ,макар че й друг път сме се запичали вчера за първи път й дадох.

# 20
  • Мнения: 390
Значи аз въведих сокче от края на 2-ри месец защото се принудих със запека-круша!или сливи!!Успех!Не въвеждай овесена вода или ако не те е страх... Rolling EyesМен ме е страх от тази вода и затова се принудих със сокчетата.Мисля че ако нямате колики или ско не са силни,сокчетата са по-малкото зло от термометри ,мушката или сапуни.Или дуфалак давай-писала съм на друго място какво представлява той,аз давах често-действаше без проблеми и не свикнахме с него-както и очаквах Peace
А който съветва да не даваш нищо-само масажи -при нас редовно масажирах и въртяхме колело,ама на....не помогна никога-ти си решаваш какво ще пробваш.
Мила,Дуфалака не привиква-кой каквото да ми говори,и не е точно лекарство.
Ако не искаш нито едно от това-давай 1-2 капки зехтин сутрин на гладно или топла водичка.

# 21
  • Мнения: 1 483
  Редовно и прави масажче, а млякото разреждай с малко повече вода. Аз сипвах по около 10 гр. повече от посоченото количество вода, защото категорично отказваше да пие само водичка.
Peace

# 22
  • Мнения: 231
И ние имахме сходен проблем. От раждането смених 2-3 вида АМ (не ги харесваше, просто отказваше да яде ) и минахеме на Аптамил. Започна да яде необходимите грамажи. В началото и ние имахме доста запек, но сега вече си ака по веднаж на ден. Аз и дадах сок от чбълка когато беше на 45-50 дни и нямам проблем с коликите и от време на време и давам круша-чиста и ака перфектно Wink. От няколко дни се опитвам да я захрамвам с плодови пюрета, ама нещо Руми не ги долюбва.

# 23
  • Мнения: 258
И ние сме с този проблем и от известно време сме само на Дуфалак.Давах и правех какво ли не и никакъв резултат:( Сега с Дуфалак-а ака поне веднъж на ден и е меко.Като давах сокчета получаваше ужасни колики и ги спрях,а и не му помагаха.Дано скоро се оправите.

# 24
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Сокчета - към 7 - ми месец,а с пюретата аз започнах от навършени  4 месеца.

# 25
  • Мнения: 26
Моята педиатърка  в момента в, който цъкна часовничето на 2я месец ми каза започваш сокове.... И поясни ябълката и моркова имат запичащо действие, а кивито и крушата разхлабващо. Е свекървами беше мн. против за кивито, защото било мъхест плод и т. н. Но понеже съм голям инат разнищих тази история и не се предадох да спра със соковете. Та нищо, че е мъхест плод в него няма от веществата предизвикващи алергии, а най мн. от тях има в банана, но не им помня точно името. Та бебе Иван всеки ден сутрин пие 30ml. сок от ябълка и след обяд сок от киви. И с акането сме ок. можеш и да ги смесваш. Така, че действай и не се притеснявай.

# 26
  • Мнения: 8 917
Аз започнах след 6-я месец.

# 27
  • Мнения: 2 936
мисля че проблемът може да е в честата смяна на млякото...или в самият Аптамил!

# 28
  • Мнения: 374
Аз дадох сок на Бебка за първи път на 1 месец по съвет на педиатъра.

# 29
  • Мнения: 1 483
От една седмица давам пюрета

Общи условия

Активация на акаунт