Великденска треска за сръчни немски мами 21

  • 9 411
  • 309
  •   1
Отговори
# 90
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Пепи те се срещат навсякъде, почвата, праха, въздуха, като условно патогенните бактерии. Микоза е това.Но за да причинят заболаване ,трябва да налични много фактори в даденият организъм: подтиснат имунитет, влажно място  при кожата, повишена потливост, предиспозиция/ податливост на самия организъм/...и мн.др.фактори

# 91
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Тоест, не липса на витамини, както години наред ми беше набивано в главата от баби и майка ми Close

# 92
  • Мнения: 847
Може и да бъркам  newsm78  ! Като започна,  имаше ли само една плака, ярко червена и равна с кожата? Обикновенно така започва.. нарича се " майка" и след  дни се появяват и други петна по различни части на тялото, но приличащи на първото петно.
Лишеят не прилича на пъпка, с овални и  кръгли граници. Повече прилича на петно...разлято мастило.
Да така запо4на,и в момента има два типа -едни които прили4ат на този лишей,другите под рамото прили4ат наистина на пъпки,но това май е и от крема..преди не бяха така ,бяха разляти...а на гърба си има една ,която прили4а на лишей,но в осножата си има малки как да го нарека пъп4ици,незнам дали ме разбираш...освен да го снимам ..и да ти пусна ЛС ... newsm78

# 93
  • Мнения: 1 636
От 1.5 годи6на ме водеха на6ите на море,на Арапя.Там всяка година ми се появява6е 1 ли6ей на буzата.Мажеха го с едно лилаво лекарство и в училиЩе ми се смееха и ми викаха лилавата буzа.Едната,която ми даде тоzи прякор и каzах,че тя пък прилича на магаре.Когато една година спря да иzлиzа и каzах"аz вече не съм лилавата буzа,но ти си остана магаре".Отклоних ви от темата,но се сетих zа нея.Значи може да съм имала такъв ли6ей.И пепеля6ке,не е от липса на витамини,zаЩото плодове и zеленчуzи ядях много.Но нали като се набива това в главата на деzата е по_вероятно да ядът повече плодове и zеленчуzи  Mr. Green
6ехи,там бе6е малко подуто,та zа това не съм сигурна.Ще видим днес какво Ще кажат.
Пепеля6ке,аz съм zимата с петна и суха кожа на ръzете.Пукат се до кряв и сърби,като се оправи времето иzчеzват.
За багажите към БГ,ние сме ВИНАГИ пълни.Вече и играчки нося от тук.Баба и дядо и леля като подаряват носим от тук подаръzите.Не виждам смисъл там да си хвърлят парите zа боклуzи.Всичко,което са получили от там след максимум месеz е счупено.Забранила съм им да вzемат от там неЩо.Сега пак сме приготвили от тук_плеймобил,zику и на Маттел една кола.

# 94
  • Мнения: 11 315
Аз вчера не посмях да пиша повече на Татяна, щото ме втресе и си припомних някои неща с щерката, които просто исках да забравя.
Беше на същата възраст като и излязоха първите петна. Мажех като луда след всяко къпане с олио. Ползвала съм само на Ив Роше бебешкото с хамамелис. Изчезваха след около седмица.
После на 2 г изкара акъла на баба си с алергия към консерванти - изриваше се от шоколадите и пастета в България.  Интересно, че от тукашните не и ставаше нищо, но въпреки това избягвах да и давам.
Дерматита продължи да се появява докъм края на 4 г.
Слава Богу вече изчезна.
По описание на Шехи може да е бил тоз пусти трицветен лишей.

# 95
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Мамба, ако имаш лупа или увеличително огледало от пудриерата си погледни голямата плака. В нея има ли малки блестящи люспички. Пък , ако искаш я снимай и ми  прати.

За Линола фет съм чувала много добри отзиви.
Вечернице , какво е хамамелис?  Thinking

Вчера видях страхотна играчка.Едно яйце , което се поставя в буркан с вода и стои от 12 до 72 часа. Яйцето се разпуква и отвътре излиза динозавър. Като се залепих за рекламния щанд...и я купих! Мариелка е малка за нея , но аз се чудя дали да сложа яйцето в вода... hahaha ХА!!ХА!! Почнах да се вдетенявам. Виждали ли сте я?

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 10:00 от Шехи

# 96
  • Мнения: 11 315
Мамба, ако имаш лупа или увеличително огледало от пудриерата си погледни голямата плака. В нея има ли малки блестящи люспички. Пък , ако искаш я снимай и ми  прати.

За Линола фет съм чувала много добри отзиви.
Вечернице , какво е хамамелис?  Thinking
http://www.homoeopathiker.de/Galerie/h/hama1.html
Аз останах много доволна от бебешката серия на Ив Роше и не съм я сменяла. Hamamelis Bebe се води, имат гел за къпане, олио за масажи и крем против подсичане. Специално крема против подсичане върши дори по-добра работа от антимикотичните при зачервено дупе.

# 97
  • Мнения: 1 947
   Неуродермитис и Атопичен дерматит едно и също нещо ли е? A Хамамелис е някакъв храст, Zaubernuss.
   Татяна, сигурно не ти е до това сега, но видях Елефантен в магазин за обувки, който не е Дайхман,
казваше се Симон, но не знам дали не е само тукашен.

# 98
  • Мнения: 1 636
И аz май съм от Линола фетт най_доволна.
Яйzето го имахме,диноzавърът е оЩе тук.От предучилиЩната го подариха на Мартин.Интересно е.Но с времето диноzавърът се намалява.
Херня е било.Трябва да наблЩдавам,ако се появи да го натисна,да се скрие,ако не може до 4_5 часа да се оперира.Каzаха,че не е необходимо  да си отлагаме отпуската.

# 99
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Анна, малко е объркано. Някой приемат невродермитиса за немска диагноза, равносилна на атопичния дерматит. Други дерматолози смятат невродермитиса за разновидност на атопичиният дерматит. Чико, ако това подуване стане в БГ, накарай детето да легне/ коремното налягане отслабва при легнало положение/ и тогава се мъчи лекичко без голям натиск да я прибереш. Ако те е страх,  в БГ винаги има спешни хирургии. Звъниш на 150 и ги питаш , коя хирургия е спешна.

Прочетох за Хамамелиса. Би трябвало прапаратите на Ив Роше да са хубави.

# 100
  • Мнения: 7 605
Здравейте, моми4ета,

първо искам да ви благодаря от сърце zа съ4увствието и съветите, полу4ени тук и по ЛС  Hug  Hug   Hug 

Мамби4ка  Heart Eyes  Милена няма само една пъпка. Доста е наистина. Аz не съм по принцип такава паника, която при всяко малко неЩо ти4а при лекар. Преди 3, 4 седмици първо се появиха пъпките, ситни, беzцветни, по гърдите. Мислих си, 4е са от претопляване и не ги вzех на сериоzно. Така си стояха. После, преди 2 седмици може би, се появи една екzема на единия крак. Гоялма колкото полувин кибритена кутия, 4ервена, суха. Така си стои. Пак не тръгнах на лекар. Миналата седмица оба4е положението се влоШи, пъпките станаха 4ервени и на места се появиха и екzеми край тях, имаме и екzеми на двата крака и на ръцете.
Лекарят каzа, 4е не иска да употрябва думата АД (=Атопи4ен дерматит), при което аz му каzах, 4е може да иzплюе камъ4ето, zаЩото и аz се съмнявах в това. Все пак бях 4ела какво може да е и просто вси4ко со4еШе към АД....  Sad 
Педиатъра е твърдо против кортиzон на тоzи етап, и аz съЩо. Тук не иzписват такива силни лекарства на лека ръка, слава богу. Единственно трябва да се мажем 3 пъти дневно с Линола Фетт и да се къпим с неЩо маzно, Балморан ли беШе, Ще проверя ако трябва. И като приклю4и тоzи пристъп, мога ве4е да въвеждам мле4ните продукти.

Приятелка, Милена до сега е поносила вси4ките ваксини отли4но, нито е вдигнала температура от тях, нито ниЩо. Последната ваксина й биха преz декември, та връzка според мен няма.

Педиатъра каzа, 4е нямало смисъл от алерги4ни тестове, zаЩото нямаме абсолютно никаква идея, от какво може да се е появило и Ще трябва да я тестваме към вси4ко  Crazy 

Сега се обадих на един педиатър във Вийzбаден, който преглежда само на 4астно и е специалиzиран (между другото) върху терапията на АД и прилага и хомеопатия. По принцип не приемали нови пациенти  Crazy  но правиха иzклю4ение, и ни дадоха термин на (дръжте се) 7. май  Crazy   Crazy   Crazy   Когато питаха zа данните ни, питаха какви сме по професия  Shocked  Когато попитах zа какво искат да го zнаят, каzаха 4е било важно zа откриването на при4инителя на АД  Shocked  Shocked  (да не би да внасяме алергени от работа  newsm78  ) А във ВартеШлайфето имаШе муzика от Райнхард Май  ooooh!  Малей, къв Ще е тоz дофтор, не zнам. Но Ще отида, в най лоШия слу4ай Ще имаме да се смеем после  Wink 

Гледам 4е доста от нас Ще и бъдат в БГ zа Велик Ден  Sunglasses  Във Варна Ще има ли някой?  Wink

Анна, да съЩото е. Мерси zа Елефантен, не съм 4увала zа тоzи магаzин но Ще видя дали не го има и тук слу4айно.

# 101
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Татяна, отиди при доктора, нищо че е толкова късна датата! Мен пък пича ме изкефи....ммммммм...доста задълбочено  се е отнесъл за да пита и за  работата ви! Вярно е, може да се внасят отвън  алергени и никой да не се досети.

# 102
  • Мнения: 1 636
Кой от вас бе6е питал zа broiche?В плÜс има сега малки като мафин с 6околад вътре.По 8 в опаковка,мисля 1.49.Много са вкусни.

# 103
# 104
  • Мнения: 1 584
ТатянаHug Дано се оправи Миленка бързо! Искам само да ти кажа, че Линола Фет имат и за баня - Linola Fett Öl Bad мисля, че се казваше. Слага се във ваничката при къпане и след това не се изплаква. Кожата остава леко мазна и само леко се попива с кърпата - без да се трие. Аз лично малко трудно го намерих по аптеките - продават повече крема, но в краен случай могат да ти го поръчат.

Общи условия

Активация на акаунт