Слънце пролетно огря, а в коремчетата ритат Юлските деца

  • 11 580
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 098
Мен тези киселини много ме мъчат, вече  незнам какво да правя, днес почнаха от сутринта #2gunfire

# 16
  • Мнения: 140
Рени насочила съм се към секцио, защото се познавам и знам, че ще изпадна в паника при първите болки и ще си навредя сама на себе си. А още повече ме е страх да не навредя  на бебо от страх. И аз мисля да си платя на някой специалист в тези операции.

# 17
  • Мнения: 766
За раждането - и аз съм се ориентирала към Света София (Тина Киркова). Но за начина на раждане - и идея си нямам как  newsm78 Иска ми се да е нормално, но с моята плацента превия е много вероятно и секциото, ако не настъпи някакво подобрение  Tiredю
borianna - за киселините аз пия сода /газирана вода/ или ям ябълка. Помагат ми  Peace
Много хубави рамки сте направили  Hug
И аз ще се захвана, когато си седна вкъщи, че за сега само разни логата правя и не остава време да си направя нещичко за мен си и бебчо  Wink
Утре на училище в Мола кой ще идва?  Blush

# 18
  • Мнения: 640
Phil, и аз съм същата с концентрацията. Май единствения вариант за оправия е раждането  Mr. Green Добре, че поне си работя от къщи и не ме гледат колко съм шашава Simple Smile А за колажите, аз си ги принтя на фотопринтера в къщи. Взела съм си хубава канонска хартия и обикновено по разни рождени дни на племенничките си правя колаж, вместо да купувам картичка и след това ги вадя във формат А4. Например това: http://progroup.org/cpg133/albums/userpics/10003/love1-2.jpg или  това:
http://progroup.org/cpg133/albums/userpics/10003/rd3.jpg

Излизат много добре на печат.
Боряна, не ти ли минаха след 3 месец? Някъде четох за хлебна сода или газирана вода, че успокоявали.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 721
И мен ме е доста страх от самото раждане но въпреки това мисля да си разждам нормално стига да няма някаква лекарска промяна за по на там!Още преди да забременея винаги съм си казвала,че един ден ще раждам секцио  Confused това от страх но доки ми каза,че е много по добре и за след това да си е нормално раждането тъй като при секциото се случват различни неща Peace А за нормалното ми каза,е бързо ще забравя Simple Smile както и това,че епидуралната много помага и намаля болките Simple Smile та ме обеди!  FlutterЗА легълцето което е харесала Аси искам да и кажа ,че във фирмения им магазин с матрачето легълцето е 318 лв. аз съм се спряла на него и онзи ден майка ми е проверила и ми каза! Утре кой от вас ще ходи в Мол?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Здравейте, записвам се за новата темичка.
Ами аз не знам как ще раждам. В смисъл баткото е роден секцио по спешност но това е преди 9 години и сега незнам какво ме очаква.

# 21
  • sf
  • Мнения: 10 149
Добър ден! аз досега спах, срам не срам. едва ви изчетох и трябва да излизам.

аз утре съм на лекцията на "9 месеца" .
за раждането- ако няма наложителни причини искам да е нормално, както и първия път. вижда ми се абсурд сам да пожелаеш да те режат. после възстановяването е по-трудно  и има по-голям риск от разни инфекции. но това е лично мнение , всеки сам решава.
засега толкова, че не се сещам за друго , а и в мозъка ми е мъгла   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 5 721
Някой ще ми каже ли къде точно в Мол ,в кое кафе са лекциите и към колко се събирате?

# 23
  • Мнения: 493
Здравейте!
Намейка,честит ти рожденник!Да ти е жив и здрав и само да те радва!
Бориана и мен ме мъчат киселини,най-вече вечер като си легна става непоносимо,но вече горе-долу разбрах,че като не ям вечер е по-добре.Иначе хапвам кисело мляко-няколко лъжички и помага,но за кратко.Ябълките също.
Аз реших да раждам във Варна в Майчин дом.Едва ли има някой който да не е чувал за нашата единствена Бургаска болница с гадните хлебарки и с още по-гадните акушерки.Само се чудя как ще кажа на мойта лекарка.Тя ми е направила картон,следи ми бременноста,каза че ще ми издаде болничен и незнам като и кажа че съм решила да ходя във Варна дали ще ми издаде болничен и дали ще ми даде картона.Незнам дори дали този картон ще ми го искат във Варна.Смотана работа,но....
За количка много искам тази триколката на чико и още не съм си харесала друга толкова,колкото тази.Вчера ходих в един магазин,бяха получили на някаква немска фирма триколки ABC.Някой чувал ли ги е?Хареса ми едната,но е зимна и лятна само без кош за кола и е общо 730 лева,а чикото с коша за кола е към 1200.Незнам ако са качествени тези колички ще взема такава,но ще изчакам мнения.Оставам с надеждата че до юни тези на чико ще падната малко.
Лек ден и от мен момичета! Hug

# 24
# 25
  • Мнения: 1 098
Аз утре ще ходя на лекциите в МОЛ-а. Провеждат се в зоната за хранене до Мак Доналдс, започват в 10.30
Мерси за съветите за киселините, аз пия хлебна сода и ми минава, но не съвсем, а това за ябълките не го знаех, мерси Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 5 721
Мерси мила Hug аз също ще съм там с една бременна приятелка Mr. Green ис която термините нио са в един ден  Crazy Flutter

# 27
  • Мнения: 384
Ох,с това раждане съвсем се обърках! ooooh! Определено искам да е нормално,но лекарката ми казва секцио,което да ми направи друг лекар,който ми препоръча.Незнам още той какво ще каже,другия месец съм на консултация при него.Но ме дразнят заключения от рода-''може да го извадим още средата на юли,дотогава имаме стажанти и студенти.''Ами моят термин е на 28-ми,защо толкова рано,ако не се налага.Бих желала да ме следят и възможно най-близо до термина да ме оперират щом се налага.В крайна сметка си плащам и става въпрос за моето дете и за мен самата.Имам чувството,че заради отпускарския сезон си прехвърлят топката,някой казват,че заради парите.Незнам!Но ако се намери доктор да ми каже и гарантира,че мога и нормално да родя-скачам.Страх ме е да не се разсеят тези лоши клетки,в крайна сметка трябва да съм здрава да си гледам децата.Относно сгъваемите кошари,всички ми изглеждат маалко нестабилни,с изключение на една на Грако-имаше вибрации на второто ниво и нощни лампички,ама с цена 360лв.  Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Преди малко се върнах от док. Всичко е ок, с изключение на това, че и моята плацента е ниска /задна/. Но явно не е съвсем ниско разположена, защото док. каза да продължавам да си ходя на разходки. А относно раждането, аз така и така ще раждам със секцио, така че разположението на плацентата не променя нищо. Лекарката при която ще раждам изражда в Св. София, но имало възможност и в Токуда. Предполагам обаче, че ще се спра на Св. софия.
Рени, Hris_s_sita, ще има кой да питам, когато отново ме хване музата. Можем скоро да се захванем с останалите мераклийки да правим рамки за първите снимки на бебчовците Grinning
Аngela, на Цвети количката беше АВС. Още е здрава, вози 3-то или 4-то бебе, но на мен са ми малко недодялани, грубички и тежки. Наскоро ги гледах в Бебемаркета до нас. На Чико триколката е по-добра.

# 29
  • София
  • Мнения: 568
Здравейте  bouquet
nameika, честит ти рожденик! Да е здрав, послушен и всеотдаен батко!  ura nbirthday
Renie, не искам да те тревожа, мила, обаче с раждането оглупяването и разсеяността се задълбочават  Crazy! Браво и на двете ви с Лекси, страхотни колажи! Можете да не научите на някоя и друга хитринка Praynig. Аз все се каня да направя нещо подобно на моята Софи, но не ми остава време Embarassed Лекси, пиши ме доброволка-мераклийка! С удоволствие ще се включа.
за раждането ще е нормално и в Шейново - там раждах предния път. Страх ме е он секцио. Пък и нормалното си беше съвсем "нормално" и изобщо не толкова страшно, стига да си подготвен психически и да знаеш какво те чака.
Анжела, на външен вид количкета много ми харесва, но не съм я изпробвала.
С покупка не мога да се похваля, защото повечето неща ще са ни от каката и ще пазарувам по-нататък. И мен ме е налегнал един мързееел, ама трябва да се работи  #Crazy
Приятен ден от мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт