Темичката на чакащите

  • 24 716
  • 307
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 843
Аз съм от "лошите" майки, които веднага метнаха детето в самостоятелна стая след прекрояването на двустаен в тристаен.

Аз тебе ще те "олошя" Wink. Така сте преценили, а пък и не вярвам да сте насилили детето.
Да не размивам темата, но пак Тейски (хихи) съвет: стига детето да може да се изразява вече, оставете го само да избере.
Ние така направихме. Питахме я.

# 16
Wa_wa, не се притеснявай за стаята Grinning. И нашата стая не беше готова, когато дойде на посещение социалната. Просто обяснихме, че предстои ремонт (което в действителност е така, но е планиран чак за м.май).

Фоксче, естествено, че ще станат хубви снимките - не може хубави хора да изглеждат зле Laughing.

# 17
Здравейте , извинявам се , че се намесвам , понеже не съм от най-активните , но се зачудих защо социалната ще ви иска снимки ? Като изискване го няма в нормативните документи .Ние със съпруга ми сме вече от чакащите за детенце , но подобно изискване би ме учудило.Съгласна съм с Мама Галя - бъдете естествени .Успех и много усмивки желая на срещите ,после е по-тежкото-  всеки ден очакваш обаждане,писмо.Поздрави на всички

# 18
  • на път
  • Мнения: 2 804
Наш Марти също спи сам в стая от първия ден и то ние да не му пречим - сложихме компютъра в спалнята. Детето спи спокойно, но вече не желае да си ляга в кошарката (бяхме предвидили да спи до 3 години в нея) и му разпъвам вечер диванчето за "гости" (разбирай баба и дядо). Що се отнася до социалните, като идваха на посещение в къщи тази стая ми беше ателие (има даже стан в нея), но тях не ги интерисуваше въобще ... както спомена една мама те се интерисуват от атмосферата и "духа" на къщата.
Така че, не се притеснявайте мили бъдещи мами! Желая ви успех, кураж, търпение и много усмивки   bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Wa_waВъобще не се притеснявай за стаята.
На нас соц.работничка,когато я питахме задължително ли е детето а има сам.стая ни каза,че не е задължително а е желателно.
Желателно или не,и двамата до ден днешен спят при нас,това е положението.Не че не искам да ги преместя,а просто защото нямам възможност в момента.Изтраехме толкова време,ще издържим още една година докато се преместим във новото жилище.

# 20
  • Мнения: 97
wa_wa при нас никои не пита за стая.Огледаха апартамента и казаха има комп и маса в кухнята добре.Къде ще баде леглото на детето?Показах ме им и това беше много мили хора.   Бъдете естествени и усмихнати не забравяйте че всяко движение те го взимат под внимание. Това са моите виждания.Бъди силна и търпелива желая ти успех  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 9 517
Здравейте , извинявам се , че се намесвам , понеже не съм от най-активните , но се зачудих защо социалната ще ви иска снимки ? Като изискване го няма в нормативните документи .
Да, няма го в нормативните документи. Социалната ни каза, че ако искаме можем да дадем снимки, които ще се приложат към документите. Целта е, когато ни преглеждат документите да добият визуална представа за нас, понеже в момента гледали копията от личните карти, а там снимките не винаги са ясни.
Между другото наскоро публикуваха тук http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 811&Itemid=31 един документ, в който пише, че към доклада трябва да има снимки на семейството. Не знам статута на този документ и дали е задължителен или препоръчителен.
А колкото до снимките - станаха много хубави - подбрах 6 и не мога да избера една от тях Sad. На всичко отгоре ги занесох в едно фото да ми ги отпечатат, но на следващия ден се оказа, че вместо да копират снимките, направили шорт кът към флашчето, на което ги занесох и сега трябва да ги нося отново Cry.

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Аз да си каже, че утре в 10 ни е първата среща със социалния работник. По нейно желание срещата ще е вкъщи, като основното ще е с моите родители и не знам дали и на нас ще задава въпроси. Стискайте палци!
Фоксче, какво стана със снимките, имаш ли ги вече? Ако не можеш да избереш дай направо всичките Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 9 517
wa_wa Стискам палци за срещата и цялото проучване да мине на един дъх.
А на снимките нещо не им върви - пратих 6 за он-лайн проявяване, но получават само 5, шестата била над 3 МВ  Rolling Eyes и трябвало да я намаля (а аз съм един "компютърен гений Embarassed и това ми е малко на китайски), така че реших - значи не й е писано да е тя снимката Wink. Иначе съм решила - нося останалите пет на социалната - ако иска да избира, ако ли не да ги взима всичките, аз не мога да избера и това е.

# 24
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
wa_wa Стискам палци за срещата и цялото проучване да мине на един дъх.
А на снимките нещо не им върви - пратих 6 за он-лайн проявяване, но получават само 5, шестата била над 3 МВ  Rolling Eyes и трябвало да я намаля (а аз съм един "компютърен гений Embarassed и това ми е малко на китайски), така че реших - значи не й е писано да е тя снимката Wink. Иначе съм решила - нося останалите пет на социалната - ако иска да избира, ако ли не да ги взима всичките, аз не мога да избера и това е.
Ако държиш на шестата,кажи.Можеш да ми я изпратиш и ще ти я намаля колкото искаш. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 9 517
Ако държиш на шестата,кажи.Можеш да ми я изпратиш и ще ти я намаля колкото искаш. Peace
[/quote]
Ох, много си я харесвам наистина (аз всичките си ги харесвам - нали скромността краси човека Mr. Green), но щом вече два пъти не става, значи не трябва да е тя (не, че съм суеверна Mr. Green). Благодаря ти много за предложението, трогна ме, но няма да я вадя, че ако я извадя ще я дам, а може да ми е на кърък.

# 26
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ако държиш на шестата,кажи.Можеш да ми я изпратиш и ще ти я намаля колкото искаш. Peace
Ох, много си я харесвам наистина (аз всичките си ги харесвам - нали скромността краси човека Mr. Green), но щом вече два пъти не става, значи не трябва да е тя (не, че съм суеверна Mr. Green). Благодаря ти много за предложението, трогна ме, но няма да я вадя, че ако я извадя ще я дам, а може да ми е на кърък.
[/quote]
Както си решиш,ако имаш нужда от помощ свиркай. Hug

# 27
Wa_wa,

Стискам палци за срещата Praynig, въпреки че съм повече от убедена, че ще мине добре Grinning.

Току-що и аз уговорих последната ни среща с нашата соц. работничка - идната сряда следобяд ooooh!. После ще чакаме доклада.

# 28
  • Мнения: 921
Ами аз вече писах в друга тема, ама чакай и тук да се запиша Wink
При нас втората среща вече мина и сега чакаме посещение в дома, след което ще има още една среща, по 1 среща с препоръчителите и след това - доклада  Praynig
А иначе срещата беше относно семейството и роднините, тяхното отношение към осиновяването и методите на възпитание на нашите родители и нашето мнение за тях. Соц. ни работничка е съвсем младичка и новичка, така че се придържа стриктно към ръководството за водене на срещи и си чете въпросите оттам. Иначе е много голяма сладурана и се надявам на добър доклад   Laughing
Остава да чакаме!!!

# 29
  • Мнения: 1 843
Не бойте се. Няма как да не е добър доклада.
Аз за малко да скоча на врата на психолога и пак ми сложиха печат "ГОДНА"!  Mr. Green

Вие забелязвате ли как се формира отново една монолитна група от нови, великденски майчета?

Общи условия

Активация на акаунт