Темичката на чакащите

  • 24 753
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 690
Привет и от мен Принцеска! Желая ти кратко чакане!    bouquet
Да ти отговоря на кратко на единия въпрос. Без да съм специалист, но заобиколена със всякакъв вид юристи - адвокати, прокурори, съдии, следователи, мисля, че наемането на адвокат няма да помогне (на този етап) с нищо за по-бързо задвижване на нещата. Просто процедурата е такава. Във форума много е писано за това - във всяка дирекция си имат модел за избор на подходящи родители за детето, на което документите за осиновяване са готови. От една страна казват, че е по реда на вписване (на осиновителите) в регистъра, а от друга - гледат изискванията (възраст, пол, етнос). И като наемете адвокат, той какво би помогнал? Онзи ден говорих с моята социална работничка, която ни изготви доклада, да я питам защо толкова се забавиха нещата. Тя ми каза - нищо повече не мога да направя. Нашата работа беше до тук. И после, когато вземете детето. Даде ми съвет да звъня по разните регионални дирекции, да проявявам заинтересованост и загриженост, не че това може да промени нещо, но поне аз ще знам, че съм направила нещо, а не седя да чакам безучастно. Ох, извинявай, отплеснах се.
Търпение! Ще дойде писмото. И аз от време на време губя търпение, но бързо се връщам в "правия път". Това е положението. Чакането не е никак лесно, но си заслужава. Имам нагледен пример (моите сладки племенници).
Пожелавам на всички чакащи - скорошно стигане до финала и  newsm07

# 271
  • Мнения: 526
Момичета знам от лечен опит че чакането е ужастно нещо, но през този период се подгответе психически за това което ве очаква после, а то няма да е много леко. Най добре си набавете някаква литература по въпросите за отглеждането на бебета като "Книга за майката" отХР. Михов. Казвам ви го защото децата ни идват при нас  с проблеми  докато свикнат с мама и тате и да приемат че при нас е тихо и спокойно, че ги обичаме и най вече че има достатъчно храна и любов при нас.

# 272
  • Мнения: 32
Здравей манджа, може и да си права за адвоката, но наистина на соц.р. от отдела закрила на детето - й се изчерпа работата с доклада - поне за сега. Аз за обаждане - незнам честно, но гледам че всяка дирекция си имат и мейлче, та се чудя дали да не им пиша, та когато са свободни тогава да ми отговорят, за да не им досаждам така  newsm78 но наистина трябва нещо да предприемем.
Надявам се някоя от нас като направи подобна крачка да сподели и да видим всички има ли резултат.
Благодаря ти и дано на всички ни се възнагради чакането!  1crib

# 273
  • Мнения: 921
Социалните като че ли излязоха от летния си транс - днес имаме ново писмо от РДСП-В.Търново. Според изх. му номер е написано още преди месец, но изглежда не е имало кой да го подпише до сега. Отпускарски период - какво да правиш?! Остава ни само още едно - от Пловдив и после ........ пак затишие предполагам. Cry Важното е, че службите се събудиха и има известно раздвижване.   Wink

# 274
  • Враца
  • Мнения: 5 210
Таничке, като видях, че си писала и аааааааааа помислих си има новини, следващия път такива да са.
И нашето писмо от Ловеч пристигна след 20 дневно закъснение, важното е, че дойде Simple Smile

# 275
  • София
  • Мнения: 9 517
Таня, ще трябва малко да те разочаровам - изходящият номер се поставя след като се подпише писмото, така че на мен повече ми мирише на проблем с пощите, но дано да не съм права. Ох, момичета, ще мине този отпускарски период - малко остана и нещата ще се подредяд (цял живот съм обожавала лятото, а сега започвам да го мразя). Хайде да идва септември с много нови дечица във форума  Hug

# 276
  • Мнения: 921
Таничке, като видях, че си писала и аааааааааа помислих си има новини, следващия път такива да са.
И нашето писмо от Ловеч пристигна след 20 дневно закъснение, важното е, че дойде Simple Smile

Нали знаеш: "От твоята уста - в Божиите уши!!!" Praynig
И този ден ще дойде, както за мен, така и за теб. И за останалите момичета - също! Моля се за всички нас скоро да излезем от тази тема и да започнем да пишем в "Какво е новотото при мен", т.е при детенце  Wink

# 277
  • Мнения: 921
Фоксче, докато напиша и ти си ме изпреварила! Мислех, че изх.номер е написан предварително, тъй като не е добавен на ръка, а е напечатан заедно с останалия текст. Предполагам, че не са си играли да нагласят страницата за да добавят номера, след като са подписали писмото. Но всъщност няма значение - важното е че пристигна. Моля се за и теб, мила, да минава всичко вече и да нямате повече пречки занапред.
Wa-wa, само да ти спомена, че отново са го пратили на адреса, на който се водим че живеем по заявлението, а не на адреса посочен за кореспонденция, така че проверявай редовно не само п.к., която си дала.

# 278
  • Мнения: 120
Таня, от Пловдив може и да не получиш писмо - такава им била практиката. И ние не получихме писмо само от тях и като се обадих ми казаха, че така било при тях.

# 279
От къде взехте списък с телефони, на които да питате за вписване? Тук има списък с домове, но май не ми върши работа  newsm78

# 280
  • Враца
  • Мнения: 5 210
От къде взехте списък с телефони, на които да питате за вписване? Тук има списък с домове, но май не ми върши работа  newsm78
В писмата, които получихме има тел. номера на съответното РДСП, имат и мейл адреси

# 281
Благодаря, wa_wa, но чета, че момичетата се обаждат на дирекции, от които НЕ са получили писма. Затова питам от къде взимат телефоните. Ако някой има списък с телефони би било добре да го пусне тук.

# 282
  • Мнения: 1 669
http://osinoviavane.com/index.php?option=com_content&task=vi … =19&Itemid=64


Пробвай тук - има адресите и телефоните на всички институции.

# 283
това търсех  http://www.asp.government.bg/ukazatelRDSP.html

# 284
  • Мнения: 921
Таня, от Пловдив може и да не получиш писмо - такава им била практиката. И ние не получихме писмо само от тях и като се обадих ми казаха, че така било при тях.

 newsm78 М-да, най-вероятно си права, защото и Sna беше споделила, че единствено от Пловдив не са получили писмо и се притесняваше, че се е изгубило някъде. А то, каква била работата Crossing Arms. Благодаря ти Мими-с, поне да не очаквам излишно нещо, което няма да дойде.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт